Kino do niewielkiego pokoju(16m2) z małymi głósnikami.

bronek18

New member
Poszukuje zestawu kina domowe go do pokoju 16m2. Nie posiadam zbyt dużo miejsca więc zależy mi na małych głośniczkach przyzwoicie grających.
Pan ze sklepu „nie dla idiotów” polecił mi 2 zestawy w okolicach 1500zł:
DENON DHT-1312XP AVR-1312 + SYS-1312HT,
ONKYO HT-S4505.
Z tego co się orientuję to tyle kosztuje przyzwoity amplituner:).
Wiec moje pytanie czy takie zestawy faktycznie dobrze zagra małym pokoju?
Czy lepiej dopłacić np. do zestawu HARMAN KARDON?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do 1500zł ciężko Ci będzie skompletować osobne klocki, bo jak sam zauważyłeś przeciętny amplituner tyle kosztuje. Stary, cały czas piszesz o małym pokoju. Ja mam 15 mkw i posiadam pełnowymiarowe kolumny i subwoofer. Gra to swietnie. Więc nie bój się wstawić normalnych podłogówek. Tylko trzeba troche kasy dozbierać jak zalezy Ci na w miarę porządnym sprzęcie. Jeżeli oglądasz coś sporadycznie to można kupić gotowe zestawy plastikowe, ale to już nie będzie ta jakość:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bronek18

New member
Do 1500zł ciężko Ci będzie skompletować osobne klocki, bo jak sam zauważyłeś przeciętny amplituner tyle kosztuje. Stary, cały czas piszesz o małym pokoju. Ja mam 15 mkw i posiadam pełnowymiarowe kolumny i subwoofer. Gra to swietnie. Więc nie bój się wstawić normalnych podłogówek. Tylko trzeba troche kasy dozbierać jak zalezy Ci na w miarę porządnym sprzęcie. Jeżeli oglądasz coś sporadycznie to można kupić gotowe zestawy plastikowe, ale to już nie będzie ta jakość:)

Plan był taki aby złożyć zestaw z pełnowymiarowych głosików np. JBL Studio, tylko ułożenie rozmieszenie w pokoju uniemożliwia mi wstawienie takiego zestawu. Pozostają jakieś malutkie kolumienki.

Wiec moje pytanie jest takie czy warto doskładać i kupić jakiś lepszy zestaw(''plastików'') zamiast ONKYO HT-S4505?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tym przypadku amplituner to osobny element i możesz do niego podpiąć jakie chcesz kolumny. To nie jest zestaw, jak w takich plastikowych, że masz już dedykowane i spasowane elementy. Jeżeli szukasz jeszcze małych kolumn to zobacz np. Harman Kardon HKTS. Podobno dobre kolumienki do KD. Może napisz jaki max. budżet i czy to mają być małe kolumny czy może szukasz czegoś lepszego? Co do pytania, to chodzi że wszystkie kolumny są tej samej wielkości, czyli takie surroud mogą iść też jako frontowe.
 
Ostatnia edycja:

mx0

Banned
2500zł max z małymi głośnikami

może coś da się złożyć czy lepiej z tych co wymieniłem
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz do Blackninja na PW, to poda Ci lepsze ceny na zestawy. Zobacz np. DENON AVR X1000 JAMO S426 HCS3 2KOLORY NOWY ŁUKÓW (4027422221) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., tylko to jest zestaw oparty na podłogówkach. Plus Jamo sub 210. Mogą też być Jamo s506 lub Quadral Quintas 5000. Oczywiście możesz sobie wybrać monitory zamiast podłogówek, ale osobiście polecam jednak podlogówki. Szczególnie jak ma być też stereo. Monitory też są dobre w stereo, ale to już ciut droższe konstrukcje które dobrze poradzą sobie bez subwoofera. Może jeszcze podaj jaki metraż? Faktycznie nie masz gdzie wstawić pelnowymiarowych kolumn, czy może wolisz mniejsze ze względów estetycznych?
 

mx0

Banned
Ostatnia edycja:

mx0

Banned
czyli można je postawić na mebelki :)

wybór:
- amplituner + HKTS5 lub HKTS9
- amplituner + monitory

tylko jakie i co lepsze ....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogólnie nie jest zalecane stawianie kolumn na meblach. Co do HKTS to 9-tki chyba mocniejsze i ładniejsze ( w połysku).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten to już przeszedł samego siebie:) To musiał być tęgi myśliciel. Jasne że na upartego można, ale to powoduje drgania, podbicia itp. Fronty to sobie stawiasz na kolcach czy granitach, a monitorów już nie postawisz. Wyobrażasz sobie dając głośniej jak komoda przenosi drgania od tej kolumny?
 
Do góry