Kino do max 3500-4000zl / pokój 20 m2

romeq

New member
Witam!

Szukam zestawu kina domowego (ampli + kolumny) do pokoju ok 20m2.

Przeznaczenie (kino/muzyka): 60/40 (głównie drum'n'bass i psytrance). Lubię mocny bass ale nie dudnienie ;) Chciałbym się oprzeć na systemie 5.1 ewentualnie 5.0 i dokupić suba w niedługim czasie.

Budżet: 3500 zł (+/- 300zł) razem z kablami ;) no chyba, że coś mocno wpadnie mi w ucho to jestem w stanie dać 4000zl (+/- 300 zł)

Plan pokoju:

1 i 2 oznaczają odpowiednio kanapa i front kina (lub na odwrót, do ustalenia po osłuchu).

Po kilkudniowym czytaniu forum myślę, że zdecyduję się na Oknyo 607 i do tego coś z:
- jamo s606 / c407
- Klipsch F1 lub f2
- jbl cinepack (chociaż trochę przekraczają budżet :( )
- dali concept 6

Jakies inne sugestie co do kolumn ? Zanim się zdecyduję na kupno chciałbym zrobić rundkę po sklepach i odsłuchać w/w kolumny.

pozdrawiam

ps. póki co oglądam filmy na wieży jvc mx-750r

kolumny posiadają wbudowane subwoofery (zasilane osobnymi kablami). Myślicie, że zamiast dedykowanego suba mógłbym się posiłkować tymi kolumnami ? Czy nie zawracać sobie głowy i odrazu zainwestować w skrzynkę basową ?:)

plan pokoju:
http://img697.imageshack.us/img697/4175/plankino.jpg

specyfikacja jvc:
http://img113.imageshack.us/img113/4754/jvcmxj750rcv5.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

romeq

New member
Klipsch F2 zdeko przekraczają budżet.... do pokoju 20m2 nie wystarczą F1 ?

Co do ampli przydałby się upscaling więc postawiłbym jednak na onkyo 607.

btw. wczoraj byłem w MM i odsłuchałem:
-yamaha 465 na mission m33 i denona 1610 na wharfedale cr40 - oba bez rewelacji

Za to harman kardon (bodajże model 138) na jbl balboa zdecydowanie lepiej od 2 w/w zestawów.

niestety tego co chciałem posłuchać nie mieli... dziś pojadę do saturna :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten zestaw TX-SR577+F2+C2+B2 i za jakiś czas sub.
Jest opisywany już przez zadowolonych użytkowników.
Zależy czy chcesz dołączyć do tej grupy.
O ceny pytaj blackninja.
 

romeq

New member
Hej!
Jestem po kolejnych odsłuchach:
- jbl es80 (fronty od JBL Cinepack) - bez wyrazu więc odpadają
- jamo c405 na Pionner 819 - całkiem przyjemnie grało :)
Sprzedawca polecał też:
- canton GLE 490 na wzmaku i cd denona - jak dla mnie rewelacja !!! (niestety cenowo nie moja półka :/)

Odsłuchałem też w końcu Klipsch'e.
F1 na onkyo 577 bez suba - bardzo przyjemne brzmienie, ale... przy głośniejszym odsłuchu charczały gwizdki.... Nie wiem czy to kwestia ustawień czy może mieli walnięte kolumny.... Brakowało mi także niskich tonów.
F3 na onkyo 607 + sub 10 - tutaj już brak uwag :) bardzo dobre brzmienie uzupełnione subem to jest to czego szukam :)
F2 nie było ale podejrzewam, że brzmieniowo to jest to samo co F1 i F3.

Póki co faworytem są Klipsch'e, jednak bez suba się nie obejdzie. Sub 10 cenowo powala ;) Jest dla niego jakaś alternatywa ?

Jako, że sub ze statusu "za jakiś czas" zmienił się na "must have" zwiększyłem budżet do 5000 zł (z kablami.... i przesyłką :) )

póki co jestem za:
- onkyo 607 (do wyrwania nawet za 1400zł) + F1+C1+B2 + sub10
- onkyo 607 (do wyrwania nawet za 1400zł) + F2+C2+B2 + tańszy sub :)

ewentualnie jakieś inne propozycje na zestaw ampli + kolumny 5.1 ?:)

ps. dodam jeszcze, że zostały mi do odsłuchania jamo s606 i wtedy już tylko pozostaje zakup :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
teoretycznie skoro brakowalo ci basu w klipsch to s606 powinny ci pasowac ... napisz jak bedziesz po odsluchu bo jestem ciekaw twojej opinii o tych dwoch zestawach
 

romeq

New member
To musi być kwestia ustawień, w Klipschach basu nie może brakować.

Patrząc na parametry klipsch'ów faktycznie basów nie powinno brakować.
Mógłby mi ktoś łopatologicznie jak się dobrać do equalizera w onkyo 577/607 ?:) (bez podłączania obrazu, w grę w chodzą tylko przyciski na froncie i pilot - chociaż jego też czasami nie chcą dawać przy odsłuchach;) )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ustawienia eq to dluzsza zabawa z ktorej i tak sadze ze nic dobrego nie wyjdzie w czasie krotkiego odsluchu...
duzo zalezy w jakiej konfiguracji bedziesz taki zestaw odsluchiwal- podlaczone 2 kolumny, 5 bez suba , 5 z subem , 2 subem.... oczywiscie najlepiej by bylo gdybys mogl odsluchac zestaw kompletny tzn. 5.1 , mozna wtedy podac "mniej-wiecej" ustawienia amplitunera.
 

krisder

New member
Bez reklam
Zestaw zabrzmi po dokładnej kalibracji i całej masie ustawień. Bez instrukcji i w warunkach sklepowych jest to niemożliwe. Nie polecam samemu grzebać w equalizerze i zdać się na automatyczną kalibrację (nie dotyczy starych wyjadaczy).
 

romeq

New member
Witam ponownie :)

Padło na zestaw:
Onkyo 577 + F2+B2+C2 + SUB 12.

Prosiłbym o pomoc w doborze kabli głośnikowych do tego zestawu.

Na fronty wystarczy przekrój 2,5 mm ? Czy dać 4 mm ?
Analogiczna sytuacja jest w tyłami 2,5 czy 1,5 mm ?
No i co z centralnym ?:) Dać ten sam przekrój co do frontów czy tyłów ?

Fronty chciałbym połączyć w biamp, będzie różnica w brzmieniu niż zwykłe jednokablowe połączenie ?

Jakie firmy polecacie ? Profigold, Procab, Alphard ?

Nie będę ukrywał, że powyższy zestaw dosyć mocno naciągnął mi budżet i nie kupię kabli za 40zł/m... no ale też nie chciałbym się ładować chińszczyznę za 2,5 zł/m :)

pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli połączysz fronty pojedynczym kablem to najlepiej 4mm. Centralny może być 2.5mm a tyły wystarczy 1.5mm. W bi-ampie mogą być 2.5mm (w sumie to i tak daje 5mm).
Klipsch B2 posiadają w odróżnieniu od innych firm porządne zakręcane terminale i jeśli grubość kabla Ci nie przeszkadza możesz i w tym przypadku zastosować 2.5mm.
Ogólnie z kablami w sprzęcie tej klasy nie szalej, wystarczą nawet polskie kable z miedzi beztlenowej lub którykolwiek z wymienionych przez Ciebie.
 

romeq

New member
Sprzęt już dotarł, jestem na etapie podłączania :)

Pytanko odnośnie Onkyo 577 czy złącza głośnikowe akceptują wtyki bananowe ?
Niby na stronie producenta pisze, że tak... ale za cholerę nie mogę wyjąć nakrętek....
Poza tym wystarczy spojrzeć na wtyki 607-ki:

http://www.minhembio.com/forum/uploads/monthly_04_2009/post-83670-1241026479.jpg

i 577:

http://avland.co.uk/aasp/onkyo/0920/txsr577/rearlrg.jpg

Wyraźnie widać, że w 607 są "puste dziurki" w nakrętkach, a w 577 czarne zaślepki.

WTF ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Obejrzyj dokładnie te terminale i spróbuj podważyć te zaślepki jakimś cienkim przedmiotem. Nie chce mi się wysuwać ampli ale w klipschach zakrętki mają zaślepki i bardzo łatwo je usunąć.
 
Do góry