Kino do max 1000 zł ?

CzajaOne

New member
Witam , nosze się z zamiarem kupna kina domowego (niestety górna granica ok 1000 PLN).Głownie do filmów,tv. Pokój jakieś 25 m2.

Aktualnie filmy oglądam poprzez hdmi PC-TV na głośnikach podłączonych do komputera Logitech x-530. Jeśli chodzi o kino to fajnie jakby dzwięk był troszku lepszy niz na Logitechach.

Podłączyć bym to chciał pod :
- Philips 42pfl3207h
- w komplecie jest jeszcze dekoder ADB 5810cd z kablówki , jak widać zestaw raczej po taniości;]

Być może uważacie, że nie ma sensu nic kupować i zostać na logitechach bo w tej cenie nie znajde nic z lepszym dzwiękiem ? Za wszystkie rady i propozycje będę bardzwo wdzięczny , pozdrawiam. :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sens wymiany Logitech'ów jest ,gdyż są to głośniki raczej komputerowe ,a po drugie pokój ma znaczne wymiary .Ten sprzęt ma być nowy czy używany ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
No właśnie to jest kino w jednym kawałku - czyli jednostka centralna + głośniki ,co do obrazu to można być raczej spokojnym ,jeżeli chodzi o dźwięk ...cóż skok jakościowy w porównaniu do Logitecha nastąpi ,jak duży trudno powiedzieć,na pewno wzrośnie funkcjonalność gdyż będziesz mógł oglądać filmy i słuchać muzyki z płyt ,radia więc znacznie większe możliwości w porównaniu tylko do dekodera z kablówki .Jeżeli byś się zdecydował na taki system najlepiej dokonać odsłuchu kilku zestawów różnych producentów ,nawet po krótkiej demonstracji w sklepie będziesz mniej więcej zorientowany który zestaw wybrać
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sorki ale nie rozumiem pytania. Nie jestem zbytnio oblatany w tym temacie.

może coś takiego Kino domowe SAMSUNG HT-E455 - 123klik.pl ? wszędzie po ok 1000 oni maja za 850

Kolega pyta pewnie czy to ma byc plastikowy zestaw ( wszystko w jednym), czy osobne klocki ( ampli, kolumny, subwoofer)? Nie ukrywając, za 1k zestawu z osobnych elementów cięzko złożyć. Ewentualnie z drugiej ręki?
 

CzajaOne

New member
no wydae mi się, że plastiki jak dla mnie były by ok - i tak nie zauważe różnicy :D ok ide sobie posłuchać do sklepu itp, na co jeszcze zwrócić uwage ? co powinien ten zestaw posiadać, żeby to połączyć z tv i dekoderem ? jakie wejścia wyjścia itp ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no wydae mi się, że plastiki jak dla mnie były by ok - i tak nie zauważe różnicy :D ok ide sobie posłuchać do sklepu itp, na co jeszcze zwrócić uwage ? co powinien ten zestaw posiadać, żeby to połączyć z tv i dekoderem ? jakie wejścia wyjścia itp ?

Tylko głuchy nie zauważy:) Wierz mi że to zupełnie inna jakość brzmienia. Oczywiście do kina można zawsze podłączyć zestaw np. HK HKTS, gdzie w filmach będzie nieźle, ale jeżeli cenisz dobre kino i w miarę niezłe stereo, to tylko klocki osobne. To jest tylko moje zdanie po odsłuchach innych sprzętów, ale ja mogę mieć większe wymagania co do KD:razz:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że różnicę zauważysz, akurat mam Harmana i bardzo sobie chwalę jakość i w filmach i w muzyce.
 
Po prostu ciężko komuś Ci coś polecić do 1000zł tym bardziej plastik. Ja podobnie jak TY zaczynałem od głośników komputerowych najpierw Logitech x230, później logitech x540. Później "kina domowe" samsung htz-310 i panasonic sa-ht 990.
Więc tak samsung robił dużo hałasu, ale brzmienie lepsze było na głośnikach logitech :) Panasonic jako tako dawał radę ale jak kupiłem pierwszy zestaw:
- Amplituner: SONY STR-DE598
- DVD Player: SONY DVP-NS52P
- Kolumny:
a) Frontowe SONY SS-MF 450H
b) Centralna SONY SS-CN 250
c) Tylne SONY SS-SR 250
d) Subwoofer Voice Kraft VK 7830 SW
Wszystko kupiłem na allegro za ok. 650zł i + 150zł za suba to była dopiero różnica w jakości.
Obecnie mam Sony DH520 + Amtech SS-AT 5000 + sub który miałem Voice Kraft i jest jeszcze lepiej (zapłaciłem 1100zł). Do plastików bym już nigdy nie wrócił.
Poszukaj coś na allegro z używek i kup, nie bój się :) Sam się ostatnio zastanawiałem czy sobie nie wybrać teraz czegoś z Onkyo
Te wyglądają ciekawie (wysyłki to koszt do 100zl i sam mozesz zamowic kuriera, wiec jak sprzedajacy nie chce to mu to zaproponuj):
http://allegro.pl/kino-domowe-rx-v457-i3402110130.html
http://allegro.pl/kino-domowe-onkyo-kolumny-5-1-jak-nowe-foto-i3409930274.html
http://allegro.pl/onkyo-i-jamo-zestaw-kina-domowego-ideal-warszawa-i3396667028.html

ja bym brał ta Yamahe. Ma już subwoofer w zestawie
 
Ostatnia edycja:

CzajaOne

New member
hmmm nie boje się , albo inaczej, boje się swojej niewiedzy:D Szukać na allegro mogę tylko czego ? :D no ale ok , skoro nie da mi się już bardziej pomóc będe musiał to jakoś ogarnąć . . .


Edit: teraz zauważyłem że dorzuciłeś linki, dzięki za fatyge i szukanie :D

Yamaha tylko odbiór osobisty z tego co doczytałem
 
Ostatnia edycja:

CzajaOne

New member
hmmm coraz bardziej mnie przekonujecie do tych nie plastików ;] tylko te głośniki to wolałbym troche mniejsze gabarytowo ;]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli już chcesz kupować używki postaraj się o taką kombinację gdzie amplituner będzie nowy a głośniki używane - np ampli Pioneer VSX 332 + używane głośni Jamo powinieneś się zmieścić

Jednak trzeba mieć świadomość, że kupno używanych urządzeń zawsze się wiąże z pewnym ryzykiem ,więc jeżeli się boisz kupowania używanych urządzeń lub jeżeli pieniądze przychodzą z trudem to sugeruję dobrze się zastanowić nad kupowaniem używek

Jeżeli się zdecydujesz na takie kino z "jednego kawałka" to jednostka centralna powinna być wyposażona w Blu Ray ,złacza HDMI oraz USB dzięki czemu będzie mógł podpiąć jakiegoś pendrive'a lub dysk twardy i odtwarzać sobie pliki multimedialne (muzyka ,zdjęcia ,wideo) .Dobrze jakby kolumny były duże typu "tall boy" zawsze uzyskasz lepszy dźwięk niż z małych głośniczków na dodatek lepiej się to prezentuje w pomieszczeniu
Może coś takiego Kino domowe LG BH6520T (3393365062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo coś takiego tutaj dodatkowo dostęp do serwisów internetowych ,stacja dokująca dla ipoda LG HB905PA BLU-RAY USB 3xHDMI iPod MKV DivX HD (3383170445) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

oczywiście to jest tylko przykład ,można rozpatrzyć się za zestawami innych firm
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według mnie zamiast kupować jakieś tandetne plastiki wolałbym taki Pioneer VSX-322 + zestaw kolumn 5.0 VK6300 (3413450094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zestaw kupić,a z czasem można subwoofer dokupić i jakiś odtwarzać BD.I na pewno ten zestaw lepiej zagra niż brrr jakiś PLASTIK.Ale to jest moje zdanie kazdy ma swoje zdanie.

W zyciu bym nie kupil takiego zestawu (chodzi o kolumny), to ja juz wole ten plastik, ale sprawdzony i dobrze zestrojony, a plastik plastikowi nie rowny. Ja za 1000zl kupilbym uzywany sprzet, ampli + kolumny, ryzyko z uzywanym sprzetem jest, ale raz sie zyje.
 

pantomima

Banned
Za tysiąc zł to nic nie można ! Nic co w miarę jako tako zagra ! Taka prawda .nawet używany sprzęt ! W tej kwocie przyzwoite to słuchawki można dorwać i na tym koniec . Wiadomo ze każdy pozwolić sobie może na tyle na ile go stać i nie ma co szydzic z kogos kto taka kwota dysponuje ,ale opamiętania troszke życze i w miare relatywnie trafnej oceny swych możliwości a raczej rozsądku z czym i na co się porywam bo w tej kwocie to się obawiam ze to nawet pseudo kino nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry