Kino do małego pokoju (6 -8 tys.)

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze kina do pokoju 3x4,5 m.
W cenie 6-8 tys. planuje kupić ampli i kolumny.
Posiadam obecnie zestaw stereo ( gra świetnie w salonie 60m ) HK 3490 + Klipsch RF 82 + sub JBL es250PW.
Detaliczność i potęga dźwięku jest świetne, ale niestety zaczyna mi brakowac 5.1 :)
Niestety umówiłem się z żoną, że w salonie nie będę montował sprzętu 5.1 dlatego myślę o salce kinowej w mniejszym pokoju.

Pierwsze moje pytanie - czy wogóle myśleć o przeniesieniu tego zestawu stereo + suba, i dokupieniu ampli z preoutem, satelitek i centrala?

Uwielbiam przepotężny dźwięk w kinie, ale czy ten pokoik i moje uszy to wytrzymają?:)

Druga opcja to zostawiam stereo w salonie i buduje od podstaw kino w pokoiku - tylko chciałbym uzyskać podobny efekt potężnego i detalicznego grania :)
Ampli chciałbym z HDMI 1.4 ( tv będzie 3d )

Zastanawiałem się nad Klipsch z serii RF, tylko mniejszymi satelitkami zamiast dużych frontów.
np. front i sat RB-51, central RC-10, subik mógłbym zamienić ( JBL mogę sprzedać ) też na Klipsch - myślałem o modelu RW10d ( niestety budowa Basreflex , lub Rsw10 - tu już mocniejszy wzmak i budowa zamknięta z membraną bierną )

Ampli nie mam pojęcia:(

A może lepiej przenieść te potwory stereo RF82 i dokupić resztę?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się, że w salonie zostaje stereo.
W pokoiku będę kombinował kino domowe :)

Myślałem o:

Onkyo 608 + Klipsch RF-10 set + sub ( ale nie wiem jaki )
Onkyo 808 + Klipsch RF-52 set + sub
HK 460 + Klipsch RF-52 set + sub ( ale nie wiem, czy HK ma HDMI 1,4 - słuszałem, że jakiś upgrade ma być)

Z tego co widać zestawienia zrobiłem z różnego przedziału cenowego.
Nie wiem po prostu czy potrzebuje aż tak mocnego sprzętu do tak małego pokoiku.

Co do suba bardzo mi chodzi po głowie Klipsch RSW-10D ( mocny wzmacniacz, 25 cm głośnik, zamknięta obudowa z głośnikiem biernym)
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
ten subik rpw-10 nie będzie za wolny do tych kolumn?
mam jbl es250 i do filmów ok, ale przy muzie nigdy nie włączam.

czy ten rsw-10d bedzie za mocny?
bo chyba dokładniejszy będzie?

jak onkyo gra w porównaniu do harmana?
wiem jaki dźwięk ma harman, bo słuchałem 460 z rf62.
 

killpit

New member
Onkyo w kinie to potęga więc przy nim bym pozostał natomiast głośniki wybrałeś idelanie z tej serii.
Sub rt10d jest rewelacyjną maszyną ewentualnie RT12d i po sprawie
 

killpit

New member
Oczywiście i H/K moim zdaniem w stereo gra trochę lepiej.
Różnica to taka że w kinie Onkyo ma większą dynamikę przestrzeń i nie basuje tak jak H/K
 

piotr10

New member
Bez reklam
Oczywiście i H/K moim zdaniem w stereo gra trochę lepiej.
Różnica to taka że w kinie Onkyo ma większą dynamikę przestrzeń i nie basuje tak jak H/K

No właśnie mi się to basowanie bardzo podoba:) Chociaż może nie wiem o co dokładnie chodzi.
Z HK mam narazie ampli stereo hk3490 i gra rewelacyjnie.
Nawet przez moment myślałem o tańszym ampli do kina i podłączeniu do niego pod pre-out ampli stereo.
Tylko, czy wtedy nie musiałbym też HK kupić? czy mógłby być Onkyo?
Chodzi mi o brzmienie, bo technicznie wiem, że to jest możliwe.
Myślałem też nad yamaszką 767 ( ma preout i hdmi 1.4) - jak to się zgryzie?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Dla mnie Onkyo w kinie to poezja przestrzeń dynamika szczegółowość w detalach jest niesamowita.
Moim skromnym zdaniem H/K to raczej wybór głównie do stereo z zachowanie dobrego dystansu :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Jak się będzie zgrywać ampli 3490 z HK do ampli 5.1 Yamahy lub Onkyo?
Pytam, bo np. Yamaszka 767 ok 2300zł. i ma pre-out a HK 360 już 3000zł.

No i słyszałem, że jest dość dużo gorszy od HK460 , którego można wyrwać za 3300.

Czy wzmak stereo przejmuje charakterystykę brzmienia od np. Yamahy, czy to już się nie będzie zgrywać z brzmieniem kolumn tylnich i centrala?

W różnych testach można znaleźć opinie, że Harman w stereo jest nie do pobicia, ale w kinie to Yamaszka, Onkyo i Denonik są lepsze.
 

piotr10

New member
Bez reklam
czyli yamaszka? czy jednak hk460?
Yamaszka dostała świetne oceny w teście AudioVideo.
Jaki ona ma charakter brzmienia? Mam nadzieję , że nie taki jak Yamaha as700 ( wzmak stereo ) - bo z Klipschami się nie zgrywa.
 
Do góry