Kino do (+,-) 4000zł.

danielmak

New member
Cześć,
Śledzę forum od jakiegoś czasu. Zarejestrowałem się właśnie, bo szukam zestawu kina dla siebie.
Nie jestem wymagający i nie mam worka pieniędzy, ale chciałbym coś co zagra w rozsądnej kwocie.
Myślałem o zestawie z bluray za ok. 4000zł.
Czy w tej kwocie znajdzie się coś dla mnie?
Preferencje to zupełnie zróżnicowana muzyka od rocka po pop i klubową.
Filmy w HD bez 3D, ponieważ zakupiłem właśnie nowy TV, który nie obsługuje tego formatu, Cyfra + HD.
Pomieszczenia w jakim ma stać zestaw to ok. 27m2
Jakie są propozycje?
Czytając forum zastanawiam się nad zestawami bazującymi na frontach:
- JBL Studio 190
- Klipsch F3
- Jamo S608
Amplituner to chyba jakiś HK albo Onkyo?
Prośba o poradę...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
to na 5.0 z jbl studio 190,ani klipsch synergy f3+ampli żeby to pociągnął to 4000 pln za mało,jbl 180,+tyły i centralny-to 3000pln a gdzie ampli i blu ray,
 

danielmak

New member
Czyli jedynie o Jamo mogę pomyśleć w tej cenie?
W takim razie czy zagrają one przyzwoicie w takim metrażu i przy takiej muzyce? Jeśli nie to będę chyba musiał dozbierać i coś dołożyć :(
Nastawiłem się na wydatek ok. 4k i chciałbym w tych granicach się zmieścić.
Co w takim razie proponujecie?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Denon AVR 1611+JBL 180 pack 5.0,powinno ci styknąć,ale myślę że w tym metrażu bez wufa się nie obejdzie,o ceny pisz na priv do blackninja,ale wcześniej bym posłuchał czy ten odbiór ci pasuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ndo

New member
Moj drogi to jest bardzo przyzwoita kwota. Nie zmiescisz sie z Klipsch F3 ale to nic. Swietne uniwersalne i najwazniejsze jedne z lepszych w swojej cenie masz Tannoy'e V4 do tego Onkyo 509 jako bluray wykorzystujesz PS3 i nie kupujesz jzu zadnego innego bo nie ma po co. Masz lepszy zetsaw niz wyzej wymienione pod wzgledem funkcji prostoty obslugi i przede wszystkim brzmienia. No i miescisz sie w kwocie :) Czego chciec wiecej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Klipsche nie wystarczy kasy, ale na JBL u Blackninja tak.
DO tego Denon 1611 i będzie miodzio.
 

danielmak

New member
Czytałem wiele dobrego o nowych JBL Studio.
Blackninja proponuje jako ampli HK AVR255 i myślę, że ten amplituner jest dobry.
Jeśli udałoby się zmieścić w budżecie z Studio 190 set to byłoby extra!
F3 prezentują się mocarnie i z tego co czytałem grają głośno z mocnym basem i dużą skutecznością. (lubię ten rodzaj dźwięku), ale jak sporo braknie to chyba odpadają...
Oczywiście jeśli już wybiorę zestaw przed samym zakupem wezmę go w obroty i przesłucham kolumn przy mojej muzyce czy dźwięk jest taki jakiego oczekuję.
Jakie inne zestawienie w mojej kwocie polecacie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
Odsłuchaj sobie jeszcze Denona 1611+ Monitor Audio M4+M2+MC+MSW-10 Cena to około 4000/4300zł w zależności kto jaką Ci da cenę jeśli zmieściłbyś się w 4000zł za ten zestaw to możesz dołożyć i kupić Blu ray Pioneer BDP 140/430 I MASZ FAJNY ZESTAW.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
i ja też bym był za HK 255 no ale nie wiem czy kaski by stykło a damian też dobrze kombinuje z m4,miałem ci jeszcze dopisać wczoraj o nich,posłuchaj i jedne i drugie.
 

danielmak

New member
Muszę przyznać, że seria MR wygląda imponująco :)
Ciekawe jak z cenami? Jako, że to będzie nowość nie spodziewam się, że będą na tyle niskie, żebym mógł sobie na nie pozwolić tj. max 4500zł.
W sumie to wygląd jak z serii BR, którą chwalą. Myślę jednak, że JBL przy muzyce raczej klubowej, filmowej i rocku z nastawieniem na porządne uderzenie byłyby lepszym rozwiązaniem. Monitor Audio to firma, która kojarzy mi się z dźwiękiem bardziej dystyngowanym z mniejszym basem i spokojniejszymi tonami wysokimi i średnicą.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CENNIK MONITOR REFERENCE


Monitor Reference 1 - Kolumna podstawkowa. Pasmo przenoszenia 55Hz – 30 kHz, Skuteczność 88 dB, Impedancja 6 Ohm. Moc maksymalna 70 W, Rodzaj obudowy – tylny bas refleks. 1 x 155 mm przetwornik średnioniskotonowy MMPII, 1 x 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM. Wymiary 260 mm x 165 mm x 180 mm, Waga 3,5 kg

CENA – 790 PARA

Monitor Reference 2 - Kolumna podstawkowa. Pasmo przenoszenia 42Hz – 30 kHz, Skuteczność 90 dB, Impedancja 6 Ohm. Moc maksymalna 100 W, Rodzaj obudowy – tylny bas refleks. 1 x 165 mm przetwornik średnioniskotonowy MMPII, 1 x 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM.
Wymiary 350 mm x 185 mm x 250 mm, Waga 5,6 kg

CENA – 990 PARA

Monitor Reference 4 - Kolumna podłogowa. Pasmo przenoszenia 36Hz – 30 kHz, Skuteczność 91 dB, Impedancja 6 Ohm. Moc maksymalna 120 W, Rodzaj obudowy – tylny i przedni bas refleks. 1 x 165mm przetwornik średnioniskotonowy MMPII, 1 x 165 mm przetwornik niskotonowy MMPII, 1 x 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM. Wymiary 850 mm x 185 mm x 255 mm,
Waga 12 kg

CENA – 1690 PARA

Monitor Reference 6 - Kolumna podłogowa. Pasmo przenoszenia 34Hz – 30 kHz, Skuteczność 91 dB, Impedancja 6 Ohm. Moc maksymalna 150 W, Rodzaj obudowy – tylny i przedni bas refleks. 2 x 165mm przetwornik niskotonowy MMPII, 1 x 165 mm przetwornik średnioniskotonowy MMPII 1 x 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM. Wymiary 970 mm x 200 mm x 300 mm,
Waga 17,2 kg

CENA – 2390 PARA

Monitor Reference center - Głośnik centralny. Pasmo przenoszenia 60Hz – 30 kHz, Skuteczność 91 dB, Impedancja 6 Ohm. Moc maksymalna 120 W, Rodzaj obudowy – zamknięta. 2 x 155 mm przetwornik średnioniskotonowy MMPII, 1 x 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM. Wymiary 165 mm x 460 mm x 165 mm, Waga 6,2 kg

CENA – 590 SZTUKA

Monitor Reference W10 - Subwoofer. Dolna granica przenoszenia 28 Hz, Górna granica przenoszenia 45-150 Hz (zmienne). Moc wzmacniacza 100 W, obudowa zamknięta 18 mm MDF, 1 x 250 mm niskotonowy, Impedancja wyjściowa 20kOhm, Wymiary 320 mm x 280 mm x 280 mm,
Waga 12,9 kg.

CENA – 1590 SZTUKA
 
Ostatnia edycja:
Do góry