Kino do 3k

Karlex

New member
Witam od pewnego czasu jestem zdecydowany na zakup kina domowego ale potrzebuje pomocy ponieważ sie na tym nie znam.

Kino używane będzie głownie do filmów i konsoli.
Zestaw 5.0 w drewnie(subwoofer jak dozbieram pieniędzy)
Sprzęt używany odpada.
Mam niewielki pokój 4x4.
Chciałbym żeby kolumny były białe a jeżeli nie ma takiej opcji to czarne(najlepiej z połyskiem)

z amplitunerów myślałem nad Yamaha RX-V477 i Denonie AVR-1000. Który lepszy?

Zestaw kolumn najbardziej mi się podoba jamo s606(gdybym je wstawił miałyby 1m wolnej przestrzeni w bok).Słyszałem że na początek dają nawet rade bez subka. Tylko czy nie są to za mocne kolumny do mojego pokoju? Chciałem też zaznaczyć ze wolałbym mieć sprzęt z zapasem bo w przyszłości mogę zmienić pomieszczenie. Alternatywne kolumny jakie znalazłem to Yamaha NS-F150 + NS-P150. Z tego co rozumiem mogą bardziej nadawać sie do mojego pomieszczenia.

Licze na waszą pomoc i proszę i wyrozumiałość :)

Edit. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie inne zestawienia
 
Ostatnia edycja:

Karlex

New member
Obejrzyj Klipsch F10 5,0 i do tego AVR161.
Niestety wizualnie odpadają

Z trochę z większym budżetem na kolumny bo ciężko coś znaleźć białego w niższym przedziale:

-Audio Pro AVANTO 5.0
-ROTH AUDIO OLI RA3/RA1/C30
-Boston Acoustics A 250 + A 23 + A 225C

Otrzymałem kolumny Tonsil Twingo wiec mógłbym je używać tymczasowo do zestawu.
Kupiłbym natomiast lepsze fronty:

-INDIANA LINE TESI 542
-Q ACOUSTICS QA 2050
-Dali zensor 5(chociaż to już bardzo droga opcja również w przyszłości jeżeli chodzi o rozbudowę)
Do nich wszystkich jakis centralny głośnik albo używka albo do zestawu zależy od ceny.

Proszę bardzo o opinie na temat tych zestawień i propozycji przyszłej rozbudowy. Oczywiście jeżeli ktoś ma inne propozycje to chętnie wysłucham. Przede wszystkim chciałbym wiedzieć czy jest wgl w którekolwiek ładować tyle pieniędzy :)

Czy może lepiej zostać przy pomyśle Jamo 606 które mogą wystarczyć dla takiego laika jak ja.

Z góry dzięki 8)
 

alergic

Member
przy dodaniu do koszyka możesz ustawić biały kolor głośników. Tylko ciekawe jak ten zestaw gra, porównując do zestawów w podobnej kwocie.
 

Karlex

New member
Byłem dzisiaj w salonie Denona i pokrótce odsłuchałem kolumn jakie posiadali na promocji, również tych Roth Oli(zagrałby zdecydowanie słabiej) w Saturnie. W najbliższym czasie wybiorę się już na odsłuch ze swoją muzyka i na spokojnie przesłucham oraz się zdecyduje

tutaj zestawy którymi jestem zainteresowany jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia to chętnie wysłucham komentarzy :)
DIAMOND 10.6 SET 3.1k
CANTON GLE 476/416/Center 3.5k
DIAMOND 10.7 SET 3.7k
CANTON GLE 496/426/Center 4k
ZENSOR 5/1/VOCAL 4k
ZENSOR 7/1/VOCAL 4.8k

Rozrzut pieniężny jest duży i trochę w innej półce cenowej szukam niż na początku ale wystarczyło chwile posłuchać żeby zrozumieć. Raczej będę skłony najbardziej kupić te tańsze ale jeżeli droższe mnie zauroczą to nie będzie wyboru ;p
 

alergic

Member
Ciekawe co w końcu wybierzesz, zobacz jeszcze JBL Studio 280+220+225c lub 270+220+225c (do takiego pokoju chyba lepiej) - z tego co czytam na forum dość dobry zestaw :)
 
Do góry