Kino do 1000 PLN czy warto?

domeldoom

New member
Witam
Jak w temacie: czy jest sens kupować zestaw kina domowego do 1000 PLN? Ja sam chętnie kupiłbym coś lepszego, ale:
- pokój mam niezbyt duży, obecnie wyposażony w nowe meble, których na 100% nie będę zmieniał, a które uniemożliwiają rozstawienie lepszych kolumn (podłogowych) w jakis rozsądny sposób,
- nie chcę wydawać na to zbyt dużej kasy - nie jestem jakimś video-maniakiem, ale kupując chciałbym mieć coś nie byle jakiego :).
Początkowo myślałem o zakupie oddzielnie dvd i amplitunera + do tego zestaw kolumn. Ale: większość takich zestawów jest droższa niż zakładałem początkowo, po drugie (co ważniejsze) mało jest zestawów głośnikowych z głośników półkowych (podłogowe odpadają). Pomyślałem wiec o zakupie zintegrowanego dvd i amplitunera wraz z głośnikami. Tu ceny są o wiele bardziej przyjazne, ale czy takie coś jest warte uwagi.
Co sądzicie np o zestawie SONY DAV-DZ280.
Inna opcja: może kupić zestaw składający się z amplitunera STR-DH500, odtwarzacza dvd DVP-NS718H i do tego jakieś małe, kompaktowe - półkowe kolumny? Dobrałbym jakieś kolumny półkowe do tego?

Jak wcześniej wspomniałem nie jestem kino-maniakiem i jeśli oglądam film to sam nie wiem raz na tydzień, 2 tygodnie. Stąd szkodami wydawać np. 2000 PLN na coś czego używał będę raczej rzadko. Czy w takim razie taki zestaw Sony byłby wystarczający? Jeśli nie ten Soniak to jakie inne kino tej klasy byłoby lepsze?

Co do budżetu - początkowo myślałem o około 1500 PLN. I teraz właśnie dylemat pomiędzy tym co opisałem powyżej (zestaw "dużych" głośników odpada) a tym co można kupić za ten 1000PLN. Oczywiście ten 1000 nie dotyczy drugiej opisanej opcji.

Poradzicie coś?

Będę wdzięczny
pzdr
tomek
 

domeldoom

New member
Hej
Dzięki za odpowiedź.
Zestaw wydaje się być OK, ale niestety, jak dla mnie głośniki frontowe to model podłogowy, a na taki na serio nie mam miejsca. A bez sensu przestawiać głośniki z innego pokoju na czas oglądania filmu :-(.
A co powiesz na temat kina z zestawem głośników 2.1? Moze lepiej pójść w takie coś niż mieć np. zestaw 5.1 nieodpowiednio rozłożony w pomieszczeniu?

dzięki jeszcze raz
pzdr
tomek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maxavelli

New member
Logitech Z5500 zalatwia temat amplitunera z dekoderami DD/DTS. Masz 5.1 ponizej 1500 PLN z poteznym basem, masz optyk, masz coaxial, potrojnego jacka... I graja jak szatany :)!
 

webb9r

New member
W carrefour sprawdz, u mnie (w Szczecinie) są dostępne modele Philips HTS 4600 za 699 zł i coś na co raczej sam się zdecyduję, bo podobnie jak Ty nie mam miejsca na duże kino - Panasonic SC-PTX50 za 999 zł (ceny na necie zaczynają się od 1200-1300 zł).
 

domeldoom

New member
kiki napisał:
zostałbym przy 1500 zł :
Zestaw THD 7 JVC - sprawdź
OK, tylko gdzie dostanę taki zestaw za te 1500 PLN? Gdziekolwiek nie szukam to jest po około 1800. W sumie nie kupuję tego już dzisiaj, planuję tak na styczeń/luty. Teraz póki co rozglądam się, tak by kupić coś konkretnego. wiem, że za taką kasę cudu nie będzie, ale chcę wydać ją rozsądnie.
Inne pytanie: W opisie jest:
"Głośniki przednie z możliwością regulacji wysokości" - jak jest minimalna wyspokość głośników? Czy głośniki te moga służyć jako tzw. półkowe?


pzdr
tomek
 
Ostatnia edycja:
Do góry