kino czy soundbar max 2500 zł

MłodyStary

New member
Witam,

Duzo się naczytałem o kinach i soundbarach. Jednak cały czas mam dylemat.
Salon z aneksem kuchennym 25 m odległość TV od kanapy 3,2 m kanapa stoi przy ścianie.
Sprzęt ma służyć do muzyki33%/ filmów i sportu33%/tv33% jednym słowem powinien być uniwersalny.
Zależy mi również na bezprzewodowym podłączeniu smartphone/laptop( Bluetooth/nfc)

Po opiniach myślałem o sounbarach jbl sb400 i hk sb26.
Sounbar chciałbym powiesić pod tv do tego bezprzewodowy sub więc wszystko łatwo ustawić.
Przy kinie martwi mnie ustawienie tylnych satelitek kanapa będzie dosunięta do ściany.
Jednak kino 5.1 to lepszy efekt dźwiękowy. A może zestaw 2.1 się sprawdzi....
jak sprawuje się kino 5.1 przy codziennym używaniu tv programy serial wiadomości sport?

Co byście mi doradzili?
z góry dziękuje za pomoc.

dodam tylko że jest to mieszkanie w stanie deweloperskim więc możliwość poprowadzenia kabli ewentualnie też możliwa...
cena wyjściowa to powiedzmy 1800zł(jak za jbl) max to 2500 zł ale musi być warto dołożyć te kilka "stówek"

pozdrawiam
 

MłodyStary

New member
Dziękuje za odpowiedź.
szczerze mówiąc natknąłem się na te głośniki w kilku wątkach i zastanawia mnie na ile te baterie w głośnikach są wytrzymałe
ktoś może jest szczęśliwym posiadaczem tego zestawu i może opisać wrażenia i funkcjonalność.
muszę wybrać się gdzieś do sklepu na odsłuch tych głośników
muszę aznaczyć też że na razie będzie to grało pod starym TV(brak kasy na nowy:)) Samsung le40c650l1wxxh
jak to najlepiej podłączyć? przez kabel optyczny?
a i z tego co widzę to cena też w okolicach 2900-3000 to jednak trochę ponad budżet (można zwiększyć) jeżeli rzeczywiście warto
audiofilem nie jestem chciałbym "coś" podłączyć i aby to ładnie grało bez ciągłej zmiany ustawień czy parametrów na których się nie znam..
 

MłodyStary

New member
@blackninja
włączyłem porównywarkę na stronie jednego marketu i wydaje się że jbl jest mocniejszy:
moc wyjściowa jbl to 120W + sub 200 W
moc wyjściowa sb to 60W + sub 100 W
popraw mnie proszę jeżeli wprowadzam w błąd

mam trochę czasu na wybór odpowiedniego sprzętu ponieważ dopiero za ok 2 może 3 miesiące się przeprowadzam
 

MłodyStary

New member
Dzięki za rady.
w tym temacie jestem "zielony" dlatego też czytam wasze forum :)
udam się na odsłuch tych modeli i wtedy zdecyduje
mam trochę czasu może w marcu będzie jakaś świąteczna promocja.... :)
 

hotsoul

New member
To sprawdź koniecznie Fidelio E5 jest w super ofercie dla niebieskich członków forum.

W 100% się zgadzam - koniecznie !!
Słyszałem kilka soudbarów, nawet tych za dużą kasę i mimo iż jestem w temacie dość zielony to pozwolę sobie ocenić E5 jako BOSKIE :) Bałem się że wydam taką kasę a tu będzie tylko OK, ale jest cudnie.
Dziś otrzymałem cały zestaw, więc pewnie w tym co pisze wyczuwalny będzie mój entuzjazm :)

- Dźwięk jest przepiękny, klarowny, wyraźny
- Na słuchawkach tyle dźwięków nie byłem w stanie wyłapać co na tym
- BAS soczysty, nawet kiedy jest bardzo cicho. To jak dla mnie bardzo bardzo duży plus i najważniejszy wyznacznik. Nie ma potrzeby podkręcać mocy żeby słyszeć to czego się szuka.
- Design jak dla mnie perfekcyjny
- Funkcja dolby po przeniesieniu głośników rewelacja. Po co bawić się w kable w podłodze itp. Kiedy można i tak :)

Ja mam pokój 30m2 i ten zestaw wypełnia przestrzeń idealnie.
Nie wiem jak baterie, ale ja po 2 filmach i tak mam dosyć TV, a w innych opiniach czytałem że tyle wytrzymują spokojnie.

Sam zestaw jest też pięknie wykończony. Są tacy co czepiają się kocyka kolumn, który łapie kurz.
U mnie odkurzacz na najniższej mocy załatwia sprawę.
Sama forma głośników, lekko owalna, do tego drewno i skóra, coś pięknego.

Tak jak moja żona zawsze mnie powstrzymuje przy takich zakupach, tak tu po kilku min, była od razu na tak :)

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz :)

Pozdrawiam
K
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Jest juz e6. Wiecie czym sie rozni od e5? Jak czytam takie opinie to glupieje bo wymiary salonu jak u mnie a jak widac sa zadowoleni uzytkownicy. Teraz jestem najblizej yamahy ysp 5600 bo jednak kable mnie wkurzaja, tym bardziej ze ze wzgledu na brak wiedzy i wyobrazni kazalem je wypuscic w zlym miejscu.
Reasumujac moze ten zestaw Fidelio ma sens...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
E 6 różnice już opisywałem, więc sprawdź w wątku. Ale różnica ceny duża.
 

driven22

New member
Nie porównuj mocy JBL i Harmana. Do dwa róże światy w dźwięku dzielą ich lata świetle jak dla mnie. Co z tego że JBL jest na papierze mocniejszy jak bas dudni a nie gra natomiast gwizdki są natarczywe polskie dialogi aż kłują w uszy, średnich praktycznie wogóle nie ma. Harman gra dużo lepiej. Ale szału i tak nie ma. Fidelo jeszcze nie słyszałem.
 

MłodyStary

New member
Dzięki za opinie.
Czyli pozostaje mi zobaczyć i usłyszeć jak grają e5 i jak gra sb26.
wybór można ograniczyć do tych dwóch modeli(aby głowa nie bolała od różnorodności :))
hotsoul
Powiedz mi proszę jak Twoje odczucia co do dźwięku gdy oglądasz tv wiadomości itp.? głos jest "naturalny"?(jeśli mogę tak to nazwać)
puszczałeś muzykę bezpośrednio z komputera/tel? Nie ma żadnych zawieszeń czy też utraty łączności?
Nie ukrywam że te fidelio przyciągają wyglądem i nie spotkałem jeszcze niezadowolonego forumowicza :)
 

MłodyStary

New member
zainteresowałem sie jeszcze takim zestawem: PHILIPS Zenit CSS5330G/12 Zestaw 3.1(1700 zł) jest też opcja 5.1(2300zł)
po opisie wydaję się, że spełnia moje oczekiwania, (muszę w wolnej chwili pojechać do Gniezna posłuchać ich niby tam są dostępne).
Nie ukrywam, że pasuje mi do wystroju, a to argument przemawiający do mojej lubej :)

Stąd moje pytanie: Miał ktoś styczność z tym zestawem?
 

MłodyStary

New member
Tutaj wrzucam jak będę miał ustawiony TV i kanapę:
 

Attachments

  • mieszkanie 4.jpg
    mieszkanie 4.jpg
    373,4 KB · Wyś: 86
  • mieszkanie 1.jpg
    mieszkanie 1.jpg
    297 KB · Wyś: 86
  • mieszkanie 3.jpg
    mieszkanie 3.jpg
    223,3 KB · Wyś: 86

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , testowałem ten model i powiem licząc klasę cenę do jakości , to do pomieszczeń do 20-25 m2 , będzie bardzo dobry.
Dla niebieskich jest w specjalnej ofercie.
 

MłodyStary

New member
@kiki jest ten test gdzieś opisany(nie mogłem znaleźć)?
w ogóle co sądzicie o systemie 3.1?
uzywany do 33%TV/33%muzyka/33%filmy
 
Do góry