Kino atmos + stereo + ampli???

promil_one

New member
Witam

Chcę skompletować zestaw do kina i do stereo ( ale nie jakiś audiofill :))
Zastanawiam się nad rozsądnym rozwiązaniem, by nie przepłacać ale też optycznie musi być fajnie (i biało :))

1. B&W mt60D (m-1 5x + sub PV1D) + 2 m1 + 704 S2 lub 683 S2 + ONKYO RZ820
O co chodzi z tym zestawem - M-1 będzie 7 kolumn - central, surround back x2, high x 4 + sub PV1D, a za frontowe 704 abo 683. I ampli onkyo? Co o tym sądzicie. Wiem, że seria 700 i 600 do frontowych to dwie historie ale czemu tak. Po pierwsze wolałbym 704 bo bardziej podoba mi się wygląd ale nie wiem jak to jest z bass reflexem skierowanym do tyłu? W 683 bass jest do przodu a ja planuje postawić te kolumny max blisko przy ścianie. Jak to jest? Żółte membrany w 683 zdecydowanie mi się nie podobają. A maskownic raczej nie chcę. Najmniej budżetowy zestaw. Nie wiem cyz warto ale w wersji z 704 ładniusi.
2. Canton GLE 496.2 x2 + 456.2 Center + GLE 416.2 PRO x6 + sub601 + onkyo rz820
Stereo zdecydowanie lepiej wyglądają niż 683 (a cenowo tak wychodzą). Reszta optycznie też ok.
3. KEF E305 ( 5 x 301 + sub e2) + 2x 301 + 2 x Q750 + Onkyo rz820.
Optycznie stereo kefa w tej cenie najładniejsze. Pytanie jak to gra? surroundy - hmmm ??


Pytanie ogólne - jaki ampli do tego? Może można obniżyć koszty do Onkyo rz720? A może coś innego?

7 listopada jest premiera x box one x - planuję zanabyć także jako player do br 4k hdr.

Jestem niebieski na rok. Nie udało mi się z KIKIM umówić na OLEDa i zanabyłem gdzie indziej ale może teraz coś pokombinujemy. Znajomy planuje zakup TV (55-65 cali do 7-8kpln) ale trzęsie się na słowo "prezentacja" więc może bym go przekonał i byśmy zrobili transakcję łączoną (mieszkamy niedaleko)?

pozdrawiam, promil_one
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znajomy dostanie spokojnie Oleda w tej klasie 55" Lub LCD 65" w extra cenach.
A Ty ile masz max kasy na kino?
 

promil_one

New member
No nie wiem co z tym stereo. Tak naprawdę dopiero po odsłuchu w tophifi w czwartek będę wiedział czy warto. Bo może zrezygnuję z tych dużych i otoczę sie samymi M-1. Genaralnie wiadomo chciałbym wydać jak najmniej - nie lubię przepłacać jak nie widać różnicy. Dlatego też kupując Oleda wziąłem B7 gdyż dopłacać do wyższych modeli z tą samą matrycą nie było sensu - a różnicę w dźwięku którą oferowały - wolę wydać na prawdziwy ampli i głośniki :). Jak zacząłem sobie to liczyć co bym nie sumował to ciągle oscyluje gdzieś w granicach 15-19kpln. W wersji z 704 lub 703 to już kosmos bo dochodzi do 28kpln. Może by obniżyć koszty zrezygnowac z tego dezajnerskiego PV1D. Mając duże stereo wspomoże to trochę bas słabszego suba (jakiś sub za 2500 a nie za 6500). Ale z drugiej strony dobre głośniki będę miał do śmierci (psuje się tam coś?). Miejsce kinomana to jakieś 25m2 ale z prawej otwarte na resztę salonu, kuchnię i hol co łącznie daje około 50m2.
 

promil_one

New member
W morde jeża - czytam i dowiaduję się by obsłużyć atmos 5.1.4 muszę mieć ampli 9 kanałowy czyli np Onkyo RZ1100 a to już drogo :( Jaki inny AMP do 5.1.4? Nie bardzo rozumiem o co chodzi - takii ONKYO RZ820 ma z tyłu wejścia na głośniki 2xfront, 1 center, 2xsurround, 2xsurround back, 2xheigh zone 1 i 2xheight zone 2. Myślałem, ze to styknie. JAk to jest, co o tym sądzicie?
 

promil_one

New member
Hej "świniaczki" skoro nie chcecie mi pomóc korzystając z okazji (świąteczna promocja) zamówiłem już w Top hophifi zestaw B&W MT-60D (czyli 5x m-1 + PV1D)+ dodatkow 2x B&W m-1 (co by dało 5.1.2) + 2 x stojak pod m-1 (bo potrzebuję). Zastanawiam się teraz nad ampli. Myślę nad czymś co da 9.2. Chodzi o to by docelowo dokupić jeszcze 2x B&W m-1 lub 2x B&W 683 S2 (a wcześniejsze m-1 przenieść na górę).

Jaki ampli:
1. Yamaha RX-A2070 (7699pln) lub 2060 (6299 pln) - czym to się w ogóle różni poza 1400 PLN-ami?)
2. Onkyo TX-RZ1100 (6444 pln)
3. Pioneer SC-LX701 (5899 pln)

Byłem we czwartek na odsłuchu - Yamaha RX-A870 + MT-60D + 2x 684 S2. Dźwięk urwał mi łeb przy samych kostkach. Kino - genialne. Bass głęboki, otaczający, wszędobylski ale nie męczący i nie"pierdzący". Surround otaczał jak nie wiem. Wszystko było krystalicznie czyste, hiper przejrzyste. Normalnie miałem wrażenie, że bardziej niż w rzeczywistości. Szelest liści, skrzypienie drzwi.
Muza też łeb urwała. Puściłem też jazz. Normalnie nie jak na koncercie na żywo ale jak w sali nagrań. Głęboko, wyraźnie i znów krystalicznie. Czasami będąc gdzieś na żywo na koncercie jazzu mam wrażenie, że wszystko jest gorszej jakości i mniej wyraźne niż tu. Normalnie tak czyste aż niemożliwe (jakbym w odizolowanym pokoju pociągał za strunę, potem przeszedł do drugiego wyizolowanego pokoju i dmuchnął w puzon. A to wszystko naraz). Nie wiem o co chodzi - czy to Yamaha? A może taki ze mnie pseudo specjalista, że jeszcze dobrego nagłośnienia nie słyszałem?

Sorki, że tak zadręczam ale jak mam puścić 25k PLN (łącznie za wszystko z Xbox one x i kablami) to jakoś mnie gniecie czy dobrze robię. Wszystkiego nie odsłucham bo nie mam tyle czasu więc proszę Was o poradę.

Pozdrawiam, Promil_One (choć na chwilę obecną to już nie one a bardziej półtora :))
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak widac kolega sobie piradzil bez niczyjej pomocy. Co do ampli to bym bral mniejszy model i wziol dodatkowa koncowke mocy.
O ile pre outy na to pozwola to jakosciowo bedzie na bank lepiej.
 

east

New member
Kolego 1,5 promil :)

Też zacząłem oglądać zestawy tophifi, ponieważ kiedyś w domu miałem B&W kolumny i były petardą, ale tych małych m1 nie brałem pod uwagę.

Proszę powiedz jak ten zestaw M1 gra w samej muzyce? Atmosa ja nie chcę, wiec szukam typowo 5.1 zestawu.

Patrzyłem tańszy zestaw MT50 z mniejszym subem jest za 5999zł plus amplituner do tego.

Ja chcę się zmieścić w max 8 tyś za zestaw. I jak chcesz zamontować te głośniki M1, wisieć, czy na stojakach? Rabat jakiś dostałeś, ile za zestaw Ci zaproponowali?

Piszesz , że słuchałeś kolumn 684, jak one grają, bo myślałem bardziej aby zestaw budwać na 683, tył 686, środek 62, za ampli zestaw 9499.

Jak tam to wygląda, proszę napisz.
 

promil_one

New member
W tophifi mają teraz naprawdę fajne mikołajowe promocje. https://www.tophifi.pl/promocja-zimowa/

Zestaw MT60D obniżyli do 8999. Super cena Wcześniej kosztował 11199 (co prawda na stronie wcześniejsza cena przekreślona 12194 ale wiem ile było bo to śledzę :)).

Co do testów to z M-1 kwintesencją był PV1D. To on spajał całość do kupy. Naprawdę robi super robotę. Pracownik z tophifi też jakoś za atmosem nie jest i polecał mi szczerze, że nie warto (choć jego zadaniem powinno być wciśnięcie klientowi dodatkowych 4 głośników). Więc jeśli m-1 to musowo z PV1D. Podpięli m też ten sub 608 (ten z tego zestawu o którym piszesz ale kazałem szybko wyłączyć - przepaść.

Co do muzy do testów wystawione zostały także 683 S2 ale żona jak zobaczyła to powiedziała, że taki zestaw to sobie mogę w garażu zamontować bo z takimi bydlakami na salony mnie nie wpuści :)) więc jako środek zaradczy głównie odłuchiwaliśmy 684 S2. W samym stereo 683 są bardziej dostojne (yamaha ma tam taki tryb pure direct czy coś) i wtedy zapodaje czyściutki dźwięk ze źródła (nawet ekran jej się wyłacza - jakby taki passthru - samo wzmocnienie beż żadnych equalizacji :). Ale ja tam aż takim melomanem nie jest i powiem szczerze, że muza (coldplay, jazz, infected mushrooms..) jak dla mnie dużo lepiej brzmiała w trybie surround na m1 z PV1D. Naprawdę szacun. Właśnie to te M1 sprawiały, że instumenty były dokoła mnie na wyciągnięcie ręki, krystalicznie wyizolowane. Robi kilka prób, właczałem samo stero (wówczas sub nie grał), przełączałem na surround i jak sub się odzywał, jak puzzon ryknął. Echhh. Ani 683 ani 684 bez tego suba tak nie zagrają. Bass z tego suba tak emanował, ze miałem wrażenie, ze naprawdę 2m ode mnie sidzi na krześle gość z kontrabasem - tak aż jakby od pociągnięcia strun podłoga falowała. Takie właśnie miałem wrażenie na żywo na koncercie. Tylko tu tak jak napisałem - wysokie i średnie jeszcze czyściej, jeszcze wyraźniej.
Jakby co mają teraz raty 10x0% więc ewentualnie można dobrać ciut lepszejszy sprzęt i spłacić w miarę szybko.

Co do zestawu opartego na 683 mają promocję teraz z ampli yamahy 1070. Chcą za to 11999 no ale w tym secie jest ampli za 6200 plnów więc 5800 za taki set głośników to ekstra cena - heh same 683 to przecież 6 tys.

Tak sobie myślę - może udałoby się z tego zrobić jakąś transakcję łączoną :) Kupiłbyś ten zestaw i odsprzedał mi dwie m1 a w ich miejsce jako fronty wrzuciłbyś sobie coś mocniejszego wedle uznania no i kasy. Niestety jeśli myślisz o 683 to do takich kolumn niestety ampli to min 3,5 kpln (yamaha a860, onkyo rz720, pioner lx301. Naprawdę ampli ma znaczenie - nie tylko kwesta przeliczeń ile mocy ale i plastyki dźwięku. Szkoda by było marnować takie kolumny do czegoś szeregowego za 2 tys.

Dobra muszę kończyć - napiszę coś jeszcze później.

Pozdrawiam, promil_one ( teraz zero :))

p.s zestaw mam odbierać jutro lub pojutrze no ale nie kompletny wiec jeszcze na bogato im wysłałem zapytanie o pełen komplet - jaką cenę mi mogą dać. W mordę ale zaszalałem - heh jakby była dobra cena - heh - raz się żyje (załącznik) :)) - tak właśnie 683 - to nie pomyłka i nie dam się wygonić do garażu :))
 

Attachments

  • B&W.jpg
    B&W.jpg
    26,6 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

east

New member
Witam Promil Zero :)

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-a860-bw-686-s2-683-s2-htm62-s2.html

Ja ten zestaw patrzyłem, 9500zł. Między 683 a 684 faktycznie taka wielka różnica jest?

Jako ten drugi patrzyłem na ten:
https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-as710d-5-m1-asw608.html

Jako trzeci na ten:

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v683-bw-685-s2-686-s2-htm62-s2.html


Powiedz kolego jaki masz pomysł na postawienie tych mniejszych głośników bo ja z tym mam problem, jak to wszystko postawić. Te M1 co wybrałeś i te z ostatniego zestawu.

Coś z ceny tam jeszcze da się zejść czy już nic , albo coś w dodatku/gratisie proponowali dodać?

Kolego masz może wymiary tych cokołów na których stoją 683/684? Bo właśnie zdałem sobie sprawę że 683 to jednak kolosy i chyba nie wejdą mi, stąd zaczynam myśleć o 684. Masz wymiar cokołu?
 
Ostatnia edycja:

promil_one

New member
No to zdecydowanie ta pierwsza opcja, do takich głośniczków a860 będzie jak trzeba. Wersja 2 to co mówiłem 608 ma dziwny ten bass w porównaniu do PV1D - jakiś mniej mocny - nie mniej głośny tylko mniej wyrazisty, jakoś wszystko bardziej się zlewa. W miejscach gdzie było dużo basu momentami odczuwalne było jedno wielkie buuuuu - jakiś taki brak szczegółów. ampli slim yamahy ten 710D pan zdecydowanie odradził. Też go o niego pytałem. Powiedział, ze gazetki niestety układają marketingowcy, a on jako pracownik z praktyką niestety się pod tym nie podpisuje.

Mniejsze głośniki te z przodu na szafce (jeśli zostaną wszystkie m-1, jeśli na fronty padnie na 683 lub 684 to po bokach szafki. Wentylację mają one z przodu więc można maksymalnie przystawić do sciany. Te m-1 z tyłu na podstawkach , a może w przyszłym roku zamontuję je na ścianie bo planuję remont to wtedy kable puszczę w ścianie. Do atmosów mam sufit podwieszany, co prawda nie ma tam jeszcze kabli ale było kiedyś szykowane pod projektor - jest hdmi i zasilanie - i tą ścieżką przeciągnę kable.

Niestety wymiarów cokołów nie mam. Jak pojadę po odbiór zestawu to mogę zmierzyć. Ja się aż tak nad tym nie zastanawiałem bo mi się zmieści. Natomiast 683 vs 684 - jest spora różnica. Patrząc na specyfikację może liczby tego nie oddają ale na żywo 684 zdecydowanie delikatniejsze. Tylko to co napisałem wcześniej - jak dla mnie czy to 683 czy 684 to działało jak należy dopiero jak odezwał się PV1D.

Haa - mieli też Devialeta phantom gold. Poprosiłem o kilka nutek na nim. Wrażenie nie do opisania. Głośnik bezprzewodowy z wbudowanym wzmacniaczem i subwooferem. Jego moc 4500W. Nie wiem ale ta technologia chyba pochodzi ze strefy 51. To jak zagrał ten jeden głośnik to jest po prostu nierealne. Unzałem, ze to był sen więc nie przyjmuję tego do wiadomości :) No i jeden gold to 11 kpln. Jakby chcieć z tego kino zrobić mimo, że nie trzeba kupować ampli to kwota jest powalająca.

Pozdrawiam, promil_one
 

east

New member
Promil prośba o zmierzenie tych podstawek w 683 i 684. Wdzięczny bym był, bo od 683 nie ma bata że mi wejdą.

A jakiś upust dali Tobie, czy tylko sztywna cena i nic więcej ta promocyjna z gazetki?

Teraz ten zestaw oglądam, oparty na 684.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/...s601d-b-w-684-s2-686-s2-htm62-s2-asw-608.html

Tylko subwoofer mi nie potrzebny. Jest tam możliwość jakiejś konfiguracji zestawów w promocyjnych cenach, czy na sztywno tylko?

Tobie co odpowiedzieli na ofertę?
 

promil_one

New member
Fajny zestaw, weź subwoofer. Naprawdę daje to radę. Kiedyś miałem taki zestaw 5.0 i jak teraz się przekonałem z subem duuużo lepiej to brzmi. Co do warunków to wszystko negocjowalne. Co prawda ja pytam o wiele różnych elementów nie będących częścią jednej promocji. Raczej takiego pojedynczego zestawu, który już jest w promocji nie znegocjujesz. Ale kto wie. Ja finalnie wysłałem im 4 zestawy - 3 do dolby atmos 5.1.4 a jeden zwykły 5.1.2. W załączeniu koszyki. Zobaczymy co odpiszą. Na ich promocyjny pakiet MT60D bankowo się decyduję tylko kombinuję co dalej - czy wszystko kompleksowo u nich z jakimś rabatem dodatkowym, czy będę kupował w różnych miejscach. Zobaczymy. Może jutro coś odpowiedzą.

Pozdrawiam, Promil_one
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    26,5 KB · Wyś: 47
  • 2.jpg
    2.jpg
    29,2 KB · Wyś: 57
  • 3.jpg
    3.jpg
    27,2 KB · Wyś: 43
  • 4.jpg
    4.jpg
    28 KB · Wyś: 50

east

New member
A to nie masz odpowiedzi jeszcze, ok, daj znać co odpowiedzą.

Jak będziesz odbierał te małe głośniki, prośba zmierz te cokoły ile maja w 683 i 684.

A samemu kompletować zestaw dają rabaty? Chodzi mi np. aby na razie odrzucić tego suba i jego cene odjąć i wziąć resztę a w jego miejsce stojaki na tylne plus blueray na przykład.

Jak byłeś w sklepie dawali negocjować coś i w jakim sklepie to kupowałeś?

Innych firm zamiast B&W w ogóle nie brałeś pod uwagę?
 

promil_one

New member
Brałem ale na odsłuchu byłem tylko na B&W.

Myślałem jeszcze o Kefach (jest taki zestaw na allegro KEF Q750 Dolby Atmos 5.1.2 raty0%.. - sklep Lubin (6998870845) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.),

w grę wchodziły też Cantony fronty GLE 496.2, jako satelity i atmos GLE 416.2 pro, środek 456.2 + sub 601.

Patrzyłem też za Heco i Q aqustic. Dla mnie stety/niestety ma też znaczenie wygląd. I generlanie takie mniejsze kolumny bardziej mi się podobają. Nie byłem tylko pewien czy zagraja jak trzeba. Nie wiem jak inne marki ale B&W m-1 GRAJĄ jego mać!!!!!!!!!!!! Zajrzyj na rtvmax.pl - nie mówię, żeby tam kupować bo lepiej napisać do blackninji ale maja fajna stronkę gdzie jest dużo wszystkiego w jednym miejscu (b&w także tańsze niż w tophifi dlatego będę negocjował). Kupowałem u nich ostatnio Oleda i wszystko ok i profesjonalnie.

Na razie w TopHiFi nic nie kupiłem. Promocja mikołajowa pojawiła się w piątek. Zamówiłem tylko przez net z odbiorem osobistym ale tak jak pisałem wysłałem im dodatkowe sety by wynegocjować indywidualnie cenę na pełen pakiet. Oni więcej sprzedadzą, ja więcej zaoszczędzę.

Na odsłuchu byłem na Mokotowie w TopHiFi na ul. Naruszewicza.

Musisz do nich napisać, w sklepach osobiście ciężko chyba się dogadać boo to tylko pracownicy i sprzedawcy - trzeba bezpośrednio na centralnego działu sprzedaży. Oni ustalają ceny zestawów, robią promocje i zatwierdzają indywidualne ceny sprzedaży.

Pozdrawiam, promil_one
 
Ostatnia edycja:

east

New member
Ok, daj znać do kogo pisałeś z centrali i jaki rabat uzyskałeś, zobaczymy co zaproponowali, jutro poniedziałek, powinieneś dostać odpowiedź.

Czy jest jakaś szansa na rabat dodatkowo czy nie.

Ja napisałem właśnie maila na sklep@tophifi.pl

Zobaczymy co odpowiedzą.

Nie zapomnij zmierzyć mi cokołów.
 

werf

Active member
Bez reklam
O jakiej wy centrali piszecie :D ? Jeśli jesteś zdecydowany na B&W gadaj w sklepie stacjonarnym. Ale czy tak czy siak proponuje jeszcze raz dobrze posłuchać tego zestawienia.
 

promil_one

New member
Oj tam centrali - w sklepach nie ustalają cen i promocji. Tym się zajmuje dział sprzedaży i marketingu. A gdzie oni siedzą - nie wiem, w centrali, w jakimś ze sklepów? Na ich głównej stronie jest kontakt. Sprzedawca w sklepie od razu powiedział, że negocjacje lepiej kierować do "centrali". On ma pewne wytyczne, ale cudów nie zdziała. Może znajdę właściciela, założę mu klemy na jaja i wtedy się dogadamy?

A co znowu mam słuchać? Słuchałem. Coś proponujesz zmienić? Coś źle słuchałem, masz lepszą propozycję? O tym pisałem wcześniej prosząc o pomoc. Chętnie przyjmę każdą radę.

Pozdrawiam, Promil_one
 
Do góry