Kino a pokój

marcin129

New member
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

rzut mojego przyszlego salonu - aktualnie w budowie wiec jest opcja
schowania kabli bez wiekszych problemow.
glownym miejscem salonu ma byc naroznik
TIDAFORS Sofa narożna, prawe oparcie - Dansbo średniobrązowy - IKEA
plus jakas 50"+ plazma - tu tez porady mile widziane - bez 3D - bez
internetu byle hdmi miala przez ktore komputer podlacze i jak
najlepszy obraz - dzwiek nie istotny.
plus yamaha v471 + jamo 5.1 s606
Yamaha RX-V471 + Jamo 5.1 S606 --- GRATIS!!! --- (2251341710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

chodzi mi o jak najlepsze rozmieszczenie tego w tym pomieszczeniu.
dojdzie tylko jakis stolik przed kanapa i biurko 150x120 z krzeselkiem
gdzies w rogu.

KRATKA NA RYSUNKU MA 10x10 cm.

z gory dzieki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dziki marcin.
szymon, ja u Ciebie tego nie widze. TV pod oknem nie postawisz, kanapy na scianie z oknem tez nie, bo za duza. Jedyne wyjcie dla kina to postawic tv na lewej lub prawej scianie, i upchnac gdzies stol jadalniany.

Poprzesuwalem to troche, ale nic sensownego nie wymyslilem, Masz kwadratowy pokoj, czyli malo ustawny, a w dodatku najgorszy akustycznie. Chcac cieszyc sie dobrym dzwiekiem i prawidlowymi efektami w kinie musisz zachowac symetrie, poprawny uklad, a u ciebie zawsze przeszkadza ten stol.. Owszem da sie zrobic, ale bedzie malo praktycznie, nie wygodnie w funkcjonowaniu. Ja rozkladam rece. Wrazajac do pierwszego postu - przyznaje Ci racje, ale moze zastanow sie na soundbarem? Ja u Ciebie kina nie widze, poprawnie rozstawionego nie widze, choc zapewne 90% Kowalskich ma ustawione gdzie było miejsce :)

a co du Ciebie, Marcin? Tylko sofa i nic wiecej? masz za malo elementow, choc z jednej strony to dobrze. Powrzucaj wszystko co tam ma byc i bedziemy kombinowac.
 
Ostatnia edycja:

marcin129

New member
a co do samego zestawu ?
PS51D550 jako tv i do tego ten zestaw KD ktory podalem wyzej?


bedzie ok czy w tych cenach cos ciekawszego ?
nie powiem ze te duze i ciezkie glosniki przednie jamo s606 strasznie mi sie podobaja. i jeszcze zastanawiam sie nad wymiana suba na 250 albo 300 - tylko pytanie czy w takim pomieszczeniu (22.3m2) jest to potrzebne? bo wywalenie paru set zl zeby nigdy tego nie uzywac srednio mi sie podoba. bo czy bede na 50% mocy s210 czy 20% s300 naprawde mi nie robi roznicy a nie slucham niczego tak zeby urywalo uszy.

tv bedzie glownie uzywany jako monitor podlaczony do kompa od odtwarzania filmow i ewentualnie jakiegos meczu czy F1 online. do gier tylko przez PS3 sporadycznie.

plan jest taki ze wszystko wchodzi do amplitunera (hdmi in) ktory daje dzwiek na kolumny i obraz na TV (hdmi out).
 

szymon0018

New member
dziki marcin.
szymon, ja u Ciebie tego nie widze. TV pod oknem nie postawisz, kanapy na scianie z oknem tez nie, bo za duza. Jedyne wyjcie dla kina to postawic tv na lewej lub prawej scianie, i upchnac gdzies stol jadalniany.

Poprzesuwalem to troche, ale nic sensownego nie wymyslilem, Masz kwadratowy pokoj, czyli malo ustawny, a w dodatku najgorszy akustycznie. Chcac cieszyc sie dobrym dzwiekiem i prawidlowymi efektami w kinie musisz zachowac symetrie, poprawny uklad, a u ciebie zawsze przeszkadza ten stol.. Owszem da sie zrobic, ale bedzie malo praktycznie, nie wygodnie w funkcjonowaniu. Ja rozkladam rece. Wrazajac do pierwszego postu - przyznaje Ci racje, ale moze zastanow sie na soundbarem? Ja u Ciebie kina nie widze, poprawnie rozstawionego nie widze, choc zapewne 90% Kowalskich ma ustawione gdzie było miejsce :)

Chcę ci serdecznie podziękować za próbę pomocy. TA wypowiedź trafia w sedno. Od samego początku mówiłem - gdyby nie ten stół, to na ścianie po lewej stronie ustawiłbym sobie elegancką meblościankę i tv. A tak to pokój jest całkiem przytulny, jednak ani trochę nie pasuje tam kino. Soundbar raczej odpada, w najgorszym razie kupię jakieś "lepsze" plastiki...
Ale niektóre amplitunery mają opcję automatycznej kalibracji. Więc mi się wydaje, że ta opcja by wszystko poprawnie ustawiła... ?
 

mietka

New member
Chcę ci serdecznie podziękować za próbę pomocy. TA wypowiedź trafia w sedno. Od samego początku mówiłem - gdyby nie ten stół, to na ścianie po lewej stronie ustawiłbym sobie elegancką meblościankę i tv. A tak to pokój jest całkiem przytulny, jednak ani trochę nie pasuje tam kino. Soundbar raczej odpada, w najgorszym razie kupię jakieś "lepsze" plastiki...
Ale niektóre amplitunery mają opcję automatycznej kalibracji. Więc mi się wydaje, że ta opcja by wszystko poprawnie ustawiła... ?
Nie jest najgorzej zamień sofę z szafką, tv zamontuj nad stołem,biurko daj tam gdzie stoi sofa,szafkę przenieś pod okno w miejsce biurka,obok postawisz przednią kolumnę,drugą z drugiej strony stołu,kup coś z subem,bo jak kupisz bez to kolumny nie przeniosą basu.
 

szymon0018

New member
Chmmm wątpię, że tv nad stołem to dobry pomysł. Bo stół jest duży, krzesła mająok 1m wysokości. Więc tv musiałby wisieć bardzo wysoko, co jest męczące podczas oglądania.
 

mietka

New member
Chmmm wątpię, że tv nad stołem to dobry pomysł. Bo stół jest duży, krzesła mająok 1m wysokości. Więc tv musiałby wisieć bardzo wysoko, co jest męczące podczas oglądania.
Ja co prawda nie mam przed tv niczego,ale mój tv wisi 120cm nad podłogą(dół tv) i w niczym mi to nie przeszkadza komfort oglądania jest dobry oglądam tv z sofy o siedlisku 40-50 cm(do kolana)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
popytaj blackninja, ponoc fajnie ;)

a co do samego zestawu ?
PS51D550 jako tv i do tego ten zestaw KD ktory podalem wyzej?


bedzie ok czy w tych cenach cos ciekawszego ?
nie powiem ze te duze i ciezkie glosniki przednie jamo s606 strasznie mi sie podobaja. i jeszcze zastanawiam sie nad wymiana suba na 250 albo 300 - tylko pytanie czy w takim pomieszczeniu (22.3m2) jest to potrzebne? bo wywalenie paru set zl zeby nigdy tego nie uzywac srednio mi sie podoba. bo czy bede na 50% mocy s210 czy 20% s300 naprawde mi nie robi roznicy a nie slucham niczego tak zeby urywalo uszy.

tv bedzie glownie uzywany jako monitor podlaczony do kompa od odtwarzania filmow i ewentualnie jakiegos meczu czy F1 online. do gier tylko przez PS3 sporadycznie.

plan jest taki ze wszystko wchodzi do amplitunera (hdmi in) ktory daje dzwiek na kolumny i obraz na TV (hdmi out).

Wiesz, ja akurat nie jestem zwolennikiem ani plazm ani Jamo
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie prościej wywalić stół ?
I zrobić sobie wymarzony pokój rozrywki ;)
"Chciałbym kupić sobie fajny sprzęt ale niestety mam stół"

Ten Soundbar H/K to plastikowy żarcik :>
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kazdy szanujacy sie ampli ma auto kalibracje, ale nie czarujmy sie, kalibracja to kalibracia, poprawne ustawienie kolumn to inna sprawa. Uwierz mi, ze kazde grzebanie cyfrowe w dzwieku slychac. Slychac, kiedy masz przesuniete glosniki, a kiedy sztucznie wyrownany balans, slychac kiedy masz podbite basy cyfrowo, a kiedy poprostu kolumny mają go sporo. Zrobisz, co bedziesz uwazał
Pozdrawiam
 
Do góry