kino 7.1 jakie głośniki w sufit

zbyszek 11

New member
witam mam problem
sala do projekcji (projektor do tv i filmów )
pomieszczenie 6 metrów na 7 metrów wysokość 3 metry
głośniki w suficie (tak zażyczył sobie szef :) )
3 szt przód
2 szt środek
2 szt tył

1 amplituner 7.1

moje pytanie jakie głośniki w sufit ,wiem ze to takie rozwiązanie ale muszą być w suficie
na całość budżet około 5 tyś zł

proszę o doradzenie co i gdzie kupić

pozdrawiam
 

ApaczoS

New member
Wszystko się zgadza tylko do dodatkowych sufitowców to amp nie 7.1 a 9.1.
Dwa fronty, centrala, dwa z tyłu, dwa po bokach miejsca odsłuchowego...i dwa na suficie na środku. Ewentualnie rezygnujesz z surroundów tylnych(surround back) i dajesz na sufit dwa na środku. Wtedy amp 7.1 ale...dekoder atmos i dts x(X'a co prawda jeszcze nie ma w większości amplitunerów ale musi być kompatybilny) musi mieć. Jak nie ma to zapomnij o sufitowych. Do zwykłych ścieżek dts ma czy true hd sufitowe głośniki absolutnie nic Ci nie dadzą. Taka sztuka dla sztuki.
 

zbyszek 11

New member
subwoofer na ziemi pod ekranem z prawej strony .
Reszta niestety na suficie musi być , wiem ze cinemy z tego nie zrobię.

Koledzy doradźcie jaki sprzęt z amplitunerem 7.1 i subwooferem
tak jak pisałem budżet to 5 tyś

:)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Panowie nie patrzcie przez własny pryzmat i konfiguracji domowej jeśli to jest biuro to ma to grać lepiej niż dwa głośniki i wszystko :) Taki wymóg no i tak trzeba zrobić. Podejrzewam, że szef doskonale wie jak wygląda prawdziwe kino domowe :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pytanie zasadnicze, czy to ma służyć jako nagłośnienie sali konferencyjnej czy KD w biurze/ sali konferencyjnej.
Jeśli to pierwsze, to po taniości i swoją rolę spełni, a jeśli to drugie - cóż, nie moja piaskownica, nie moje zabawki, nie moja kasa. Jeśli szef uważa, że tak chce, to niech robi co chce, a że z KD niewiele będzie to miało wspólnego.... ;)
 

cezary69

New member
Bez reklam
W kinach wszystkie głośniki pod sufitem i dźwięk daje radę nie? ;) a czemu pod z prostej przyczyny, żeby ich nie wymieniać co seans ;) tak samo i tu żeby nikt paluchów tam nie pchał i tyle.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zajżyj sobie choćby tu:
Zestaw nagłośnienia MKS-160 - nagłoœnienia stacjonarne - systemy konferencyjne

KD 7.1 i głośniczkami w suficie nie nagłośnisz takiej powierzchni i kubatury. Kasa pójdzie w błoto.
Miałem niemal identyczne rozwiązanie w swojej ostaniej pracy i miało to naprawdę ręce i nogi. Działało to z rzutnikiem, mikrofonami bezprzewodowymi i dawało możliwości rozbudowy. Koszt porównywalny, a efekt będzie zdecydowanie lepszy.
 
Do góry