Kino 5.1 do małego pokoju 3 na 3,5 m

daniel77724

New member
Witam,
Ostatnio kupiłem TV LG DM2752D-PZ i teraz chciałbym dokupić sobie do niego kino domowe.
Posiadam jednak bardzo mały pokój 3 na 3,5 m i nie wiem czy jest sens pakować się w 5.1 czy lepiej 2.1.
W wypadku 5.1 tylne głośniki powiesił bym na ścianie zaraz nad łóżkiem ( dosunięte do samej ściany ), jednak nie wiem czy będzie to miało jakikolwiek sens jeśli głośniki będą na wysokości moich uszu i prawie w jednej lini z nimi.
Rozglądałem się już za kinem i byłbym zdecydowany na zestaw Pioneer HTP-071 (VSX-321K+ S11P+S22 pasywny) z sklepu RTV.
Nie mam zbyt dużych funduszy funduszy bo 1000 zł ale nie jestem żadnym audiofilem i plastiki mi wystarczą.
Kino służyło by mi do 50% oglądanie TV DVB-T 25% słuchanie muzyki i 25% filmy.


Prosze bardzo o pomoc :)

Pomóżcie :):):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JanekM

New member
Trudno jednoznacznie doradzać, bo to kwestia indywidualnych upodobań.
Jak wybierałem zestaw to też zaczynałem od 5.0. (pokój 18m2 otwarty na kolejne 6m). Jednak szybko przemyślałem, że efekty kinowe to bardzo mała część tego co chcę słuchać, a bardziej zależy mi na muzyce, więc zamiast całego zestawu kupiłem tylko fronty, za to dużo lepsze i jestem bardzo zadowolony.
Obawiam się, że w Twoim budżecie zestaw 5.1 będzie naprawdę z najniższej półki, a 2.0 da Ci więcej zadowolenia przede wszystkim w muzyce. Zwłaszcza że jak piszesz, filmy to dla Ciebie tylko 25% (a tylko tu przydaje się 5.1).
Koledzy pewnie podpowiedzą jakieś konkretne zestawy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tyle że 2.0 za 1k to też szału nie ma (po 500zł na wzmak i kolumny?). Na jedno w sumie wychodzi co weźmie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Widzę że jest w euro, więc proponuję podejść do sklepu i poprosić obsługę o demonstracje. Jak stwierdzisz że Ci tyle w dźwięku wystarczy to kupić i słuchać ;)
 

daniel77724

New member
Mam bardzo mały pokój więc wielkiem mocy nie potrzebuje, a ten zestaw zainteresował mnie to w jego skład wchodzi amplituner :)
A jakieś propozycje zestawów 2.0 lub 2.1 do max 1000 zł ?
 

Hegemon28

New member
Moze coś Takiego :D Samsung HT-D5100,a pan wyżej ośmiesza się tylko z wypowiedziami o słuchawkach sam mam pokój 12 mkw i kino domowe i jest jak na taki mały pokój idealnie.
 
Do góry