Kino 5.1 do 2000zł

iMassacre

New member
Kino 5.1 do TV z ambilightem (pomoc o rozmieszczenie i wybór)

Witam,
szukam minimalistycznego kina domowego 5.1. Raczej małe głośniki niż duże kolumny podłogowe. Dlaczego?
1. TV będzie wisiał na ścianie działowej między kuchnią a salonem, ma ona tylko 180cm i na niej muszą być głośniki.
2. TV o którym mysle to Philips 48PFS8209/12 . (mam nadzieje że ta ściana jest ok na jego ambilight)
3. Ponieważ ten TV ma ambilight nie chce tracić efektu i zawieszać głośników po bokach tv. (o czym pierwotnie myślałem i mam tam już wyprowadzone kable do głośników...)
4. Salon ma 20m2 a sprzęt będzie służył głównie do TV i filmów. Muzyka tylko jak zrobie jakąś impreze, rzadko.
5. Nie jestem audiofilem.

Proszę o pomoc jakie kino 5.1 się nada i gdzie najlepiej umieścić głośniki.
Słyszałem dobre opinie o Harman Kardon np. HKTS 16.

Poglądowe zdjęcia, goła ściana:

sciana.jpg


RZUT mieszkania

rzut.jpg


1 opcja
o której myśle to na ziemi po bokach szafki.

na_ziemii.jpg



2 opcja to na szafce rtv.

na_polce.jpg



Nie mogę dodawać linków więc trzeba przekopiować
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
W tym budzecie szalu nie bedzie. Zobacz sobie amplituner Pioneer VSX 424 plus JBL Cinema 510 lub 610.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po Philips 55PFS8209 i wystarczy miejsca na HKTS .
A możesz brać też Fidelio B5 i też będzie extra bo bezprzewodowo.
 

iMassacre

New member
A jak najlepiej je wrzucić żeby nie psuły efektu ambilight (co wydaje mi się że będzie w przypadku jak wstawie je po bokach TV - szczególnie jak zdecyduje się na 55''). Na ziemi czy na szafce rtv?

Edit: Sprawdziłem BDS880 cena ponad 6000, to sporo za dużo. ;)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Tak jak radzi kiki TV jak największy i tutaj Philips 55'' będzie idealny na tą ścianę ;-)
Co do ustawienia głośników to na pewno nie tak jak na drugim zdjęciu czyli z boku szafki RTV tylko albo na lub też nad szafką.
Soundbar Philipsa do kompletu byłby fajny. HKTS Harmana też są bardzo chwalone.
Musisz pokombinować, żeby zmieścić się w założonym budżecie.
Popytaj o ceny blackninja wtedy będziesz wiedział jak to ugryźć.
P.s. ważne, że ściana jest przygotowana pod TV i nagłośnienie ;-)
Jak dla mnie to duży plus, że nie będzie widać kabli i wszystko powinno wyglądać miodzio ;-)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A jak najlepiej je wrzucić żeby nie psuły efektu ambilight (co wydaje mi się że będzie w przypadku jak wstawie je po bokach TV - szczególnie jak zdecyduje się na 55''). Na ziemi czy na szafce rtv?

Edit: Sprawdziłem BDS880 cena ponad 6000, to sporo za dużo. ;)
Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie sprawdzać :)
 

iMassacre

New member
Witam, odkopuje swój stary temat bo w końcu czas zakupić nagłośneinie! :)

Zastanawiam się między HKTS 30 vs HKTS 35 vs HKTS 65. Jak wygląda różnica jakościowa?

Nie jestem audiofilem i w większości zestaw będzie do kina, nie do muzyki. Do tego wolę wydać mniej niż więcej dlatego myślę o HKTS 30 / 35.

Jaki amplituner do tego?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie mają szczególnych wymagań. Na pewno przyda się automatyczna kalibracja przy maluchach. Do kompletu najlepiej fabryczny AVR-161s.
 

iMassacre

New member
Tak sprawdziłem wymiary i Pioneer jest nawet za duży i nie zmieści się do szafki. 161s jest bardziej kompaktowy. hkts 30 wq + avr-161s to będzie to
 
Do góry