kino 5.0 do AVR2113 - MR6,BX6, Zensor 7, OLI40 a może coś innego?

Kleikadam

New member
Witam,
Ampli już kupiony Denon AVR2113. Teraz zostaje wybór kolumn, budżet mi się zwiększył i mam pozwolenie na podłogówki.
Rozmieszczenie pokoju w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...najmniejsze-surround.html?highlight=KLEIKADAM

Byłem już na odsłuchu mojego ampli z MR6, BX6 i Zensor 7.
MR6 były podłączone jako pierwsze. Przesłuchałem na nich 1 piosenkę i podłączyliśmy BX6. Wtedy MR6 odpadły, wokal był bez porównania, mało wyrazisty i dosyć cichy, instrumenty również gdzieś ginęły w tle.
BX6 pokazały przyjemny i ciepły wokal, poszczególne instrumenty można juz było wyróżniać i słuchanie stało się przyjemne. Nie byłem jeszcze w pełni usatysfakcjnowany ponieważ brakowało im głebi no ale nie wymagam cudów za te pieniądze. Podłączyliśmy Zensor 7.
W porównaniu do BX6 na Zensor 7 pojawiła się duża większa głebia i przestrzenność. Kolumny grały bardzo szczegułowo przy czym na tym samym poziomie głośności były bardziej wyraziste i wprowadzały więcej niskich tonów. Wokale męskie, całe pasmo średnie i niskie brzmiały przepięknie i grały bardzo dynamicznie. Jedynie na minus wpłynął wokal damski, który był trochę bardziej ostry niż BX6.

Niestey nie miałem okazji posłuchać OLI40 - jak wypadają na ich tle? A może jakies inne w tej klasie cenowej?
Przypominam że kino głównie do filmów i TV - muzyka to może 10%.
Sub może w przyszłości jak na niego uzbieram.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ja robiłem odsłuchy to bardziej mi przypadły do gustu Oli niż MA (Zensorów nie słyszałem) Jak dla mnie BX6 mają trochę lepszą górę od Oli 40. Pozostałe pasma lepsze w Oli40. Grają potężniej z lepszym basem. Dobrze współpracują z Denonem. Szkoda że nie mogłeś posłuchać. Na mnie też zrobiły wrażenie Paradigm Monitor 9 v.7, ale te się już trochę droższe.
 

Kleikadam

New member
Udało się odsłuchać jednocześnie OLI 40, Paradigm 7v7 i Zensor 5(niestety 7 nie mieli).
Paradigmy zagrały całkiem przyzwoicie ale wyeliminowała je aluminiowa kopółka przez kórą jak dla mnie góra grała za ostro.
Oli w porównaniu do Zensorów dały dużo więcej basu(aczkolwiek nie wiem jaka różnica by była jeśli by były zensory 7). Przy słuchaniu muzyki typu "przeboje VIVA, MTV" wypadły bardzo fajnie, ale przy czymś spokojniejszym jak np. "andrea bocelli" zensory górowały ich przejżystością i wyrazistością(szczególnie środka który w Oli gdzieś zanika).
Róznica w cenie spora i zachodzi pytanie jak sprawdzą się oli i zensory 7 przy typowym kinie i słuchaniu muzyki z TV, bo jak pisałem z płyt jak na razie to może 10% całości wykorzystania.
Czy w ogóle mam sens brać Oli przy moim ustawieniu i odstawieniu ich od ściany max 15cm?
Szafka pomiędzy głośnikami ma 170cm.

gonikizmalaszafka.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale myślę że powinieneś jeszcze odsłuchać Klipsch REF 62 - to powinienno być najlepsze doznanie .
 

Kleikadam

New member
Kiki może i masz rację ale budżet na zestaw 5.0 mam MAXXX 5000 i ani grosza więcej a w tej cenie to nawet blackninja chyba setu Klipsch nie załatwi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No 15 cm to może być ciut za mało, żeby chociaż tak 20 - 25cm odsunąć to już by nie było problemu. Trochę się dziwię że środkiem Oli Ci nie zagrały , bo wydaje mi się że to właśnie ich atut. Na wzmaku wokale brzmią super. Możliwe że z tą elektroniką tak wypadły lub w bezpośrednim porównaniu z droższymi Zensorami. A co z tymi MA BX, nie bierzesz już ich pod uwagę?
 

Kleikadam

New member
Może źle się wyraziłem. W Oli środek grał, ale w porównaniu do Zensorów był dużo bardziej cofnięty i mniej wyrazisty. Oli ewidętnie grają mocniej górą i dołem a mniej środkiem. Zensory natomiast mają bardziej uwypuklony środek i słychac bardziej wszystkie poszczególne instrumenty. Pytanie tylko czy przy muzyce z TV i kinie domowym usłysze tą różnicę czy poczuję dopiero przy słuchaniu z CD?

15cm od ściany to totalny MAX na jaki mogę sobie pozwolić przy odsunięciu Oli.

BX odpadają, bo chociaż górę miały najbardziej szczegółową i przyjemną w odsłuchu to w porównaniu do Zensorów miały płytką scenę. Na Zensorach pojawiła się duża większa głebia sceny i całościowo przyjemniej mi się słuchało utworów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
hehe. Jednak potwierdza się opinia że Roth z różnymi piecami potrafią inaczej zagrać. Moje odczucia są właśnie ciut odmienne jeśli chodzi o górę pasma. U mnie środek jest bardziej wyeksponowany a właśnie góra jest minimalnie cofnięta. Oczywiście nadal pozostaje detaliczna, ale nie ma uczucia jazgotania, kłucia po uszach, jak to bywa przy innych konfiguracjach. Nawet przy długim i głośnym słuchaniu góra mnie nie męczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
@krzysiek1980 - Ja jeszcze swoje odczucia dorzucę. Słuchałem Roth Oli 30 z NAD T748 i mam odczucia podobne jak kolega Kleikadam, środek był cofnięty i jakby "za mgłą". Mało tego, bas wg mnie był słabiutki, taki punktowy, ale brakowało mu rozciągnięca po całych dolnych rejestrach, bardzo oderwany. Choć ta kwestia to pewnie zasługa NAD'a ;) Ale są tacy co taki bas im odpowiada, ja szukałem czegoś bardziej muzykalnego.

A że w spasowaniu sprzętu cała magia to wiadomo od dawna :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja miałem takie odczucia jak przyniosłem je do domu i podłączyłem bez wygrzania. Teraz bas jest ciepły i miękki, a właśnie przy dobrych płytach bardzo podoba mi się średnica, ale pewnie tak jak piszesz w różnej konfiguracji i przy różnej akustyce to inaczej zagra. Już kiedyś to pisałem, ale jak byłem na odsłuchu tych Roth w salonie, gdzie były podłączone pod wzmak to gorzej to zagrało niż u mnie pod ampli KD. Dziwne co? Nawet dystrybutor pisał że pod różnymi sprzętami te kolumny potrafią uzyskać zupełnie inne brzmienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
@krzysiek1980 - Ja jeszcze swoje odczucia dorzucę. Słuchałem Roth Oli 30 z NAD T748 i mam odczucia podobne jak kolega Kleikadam, środek był cofnięty i jakby "za mgłą". Mało tego, bas wg mnie był słabiutki, taki punktowy, ale brakowało mu rozciągnięca po całych dolnych rejestrach, bardzo oderwany. Choć ta kwestia to pewnie zasługa NAD'a ;) Ale są tacy co taki bas im odpowiada, ja szukałem czegoś bardziej muzykalnego.

A że w spasowaniu sprzętu cała magia to wiadomo od dawna :)
Góra tez cofnięta :)
 

Kleikadam

New member
blackninja właśnie napisałem PW

Czy powiecie mi jak duża różnica będzie pomiędzy OLI i Dali w słuchaniu muzyki z TV i kinie domowym? Z płyt już wiem i jestem bardziej za Dali ale jak pisałem to tylko 10% słuchania w moim przypadku.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup te których bardziej Ci się podobało brzmienie. Mnie brzmienie Oli odpowiada w połączeniu z Denonem. Jak na moje ucho średnica nie jest cofnięta.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Góra tez cofnięta :)
Z NAD'em - zadymiona :)

Kleikadam napisał:
Czy powiecie mi jak duża różnica będzie pomiędzy OLI i Dali w słuchaniu muzyki z TV i kinie domowym? Z płyt już wiem i jestem bardziej za Dali ale jak pisałem to tylko 10% słuchania w moim przypadku.
Dali te najnowsze też na kolana nie powala. Stare modele DALI to było coś, pięknie, muzykalnie grające, ehh...
No ale z dwojga to Dali. Albo co się bardziej na Twoje ucho podoba :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kup te których bardziej Ci się podobało brzmienie. Mnie brzmienie Oli odpowiada w połączeniu z Denonem. Jak na moje ucho średnica nie jest cofnięta.

No ja też nie wiem gdzie ta wycofana średnica? Jeszcze specjalnie dzisiaj na wzmaku przesłuchałem Celine Dion, Bonnie Tyler, czyli płyty z dobrym wokalem i nie słyszałem żeby to było wycofane czy za mgłą. Możliwe że jak ktoś wcześniej słuchał lub lubi kolumny co mają wyeksponowane to pasmo, to na kolumnach co grają w miare równo będzie mu czegoś brakować? Co do wysokich to się zgodzę że grają trochę na drugim planie, ale mnie się to podoba bo nie kłuje po uszach i można godzinami słuchać bez zmęczenia.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to masz Krzysiek takie same odczucia jak ja. WiTT pisał że bas w Oli był punktowy i brakowało mu rozciągnięcia? Nie wiem jak Krzysiek Twoje Oli30, ale moje "40" maja naprawdę potężny bas który nisko schodzi, jest rozciągnięty ale nie "mułowaty".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
No to masz Krzysiek takie same odczucia jak ja. WiTT pisał że bas w Oli był punktowy i brakowało mu rozciągnięcia? Nie wiem jak Krzysiek Twoje Oli30, ale moje "40" maja naprawdę potężny bas który nisko schodzi, jest rozciągnięty ale nie "mułowaty".
Taki efekt otrzymałem w pokoju odsłuchowym salonu sprzedaży. Aczkolwiek sprzedawca stał obok mnie (ja siedziałem) i zachwalał pytając się czy czuję jaki pięknie niskoschodzący bas... na co ja wywaliłem oczy :shock: aż się zastanawiałem czy to z moim słuchem coś nie tak. Ale zwaliłem to na sprzedawcę który był bardzo zaparty by mi cokolwiek sprzedać tego dnia.
Być może u Was inne warunki i wzmak powodują inne granie. Grunt że zadowoleni jesteście.
 
Do góry