kino 4000tys.

rusek26

New member
witam
znajomy zlecił mi poszukiwanie zestawu kina do salonu około 50m2 jest to osoba po 50 chce fajny zestaw do oglądania filmów -napalony jest na jamos608 oraz amplituner yamaha

ja mu znalazłem kolumny audio pro avanto co o nich myślicie jak to gra i jaki amplituner byście do niego dobrali
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście uważam że 4k to za mało na coś konkretnego pod ten metraż. Zeby taki salon nagłośnić potrzeba porządnych kolumn i dość mocnego amplitunera. Sam ampli to koszt od ok. 2k i więcej, więc teoretycznie na kolumny pozostaje 2k. W tej kwocie sa kolumny np. Jamo s608, Wharfedale Obsidian, JBL Loft, Quadral Quintas 6000, ale uważam że to i tak za mało. Osobiście typowo do filmów żeby był kop to bym brał np. Klipsch F30 + dobry ampli. W późniejszym czasie dokupienie suba. Lepiej się wstrzymać i dozbierać trochę kasy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie z przedmowca, ten ktos chyba nie zdaje sobie sprawy ile to jest 50 m i co trzeba kupic i za jakie pieniadze zeby w takim metrazu byl efekt ogladanego filmu czy koncertu...
 

rusek26

New member
ja również zdaję sobie z tego sprawę że tam potrzebne są porządne kolumny i mocny amplituner ale to jest osoba starsza i mu aż taki sprzęt nie jest potrzebny.
Chce aby przyjemnie obejrzeć sobie film z miarę dobrym efektem -Klipsz F-10 może dały by w miarę radę z C-10 i B-20 bo on chciał jamo s608 i jakąs yamahe chyba 661 lub 663

ale onkyo by był chyba optymalny do nich
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
F10 bedą sporo za małe. Jeżeli tak jak piszesz, jest to osoba która ma małe wymagania to coś z tych co wymieniłem + subwoofer. Co do ampli marka nie gra roli, bardziej liczy się odpowiednia moc i zgranie z kolumnami, brzmienie. Marki amplitunerów różnią się charakterem grania, więc niech ta osoba sobie coś odsłucha, bo kupno w ciemno to trochę loteria. Ta Yamaha to takie minimum, oczywiście lepszy by był z serii 7xx. Co do reszty ampli nich popatrzy na Onkyo 6xx, Denona 2xxx, HK 2xx, Marantza 5xxx. Tylko w tym wypadku to subwoofer jest już więcej jak niezbędny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja również zdaję sobie z tego sprawę że tam potrzebne są porządne kolumny i mocny amplituner ale to jest osoba starsza i mu aż taki sprzęt nie jest potrzebny.
Chce aby przyjemnie obejrzeć sobie film z miarę dobrym efektem -Klipsz F-10 może dały by w miarę radę z C-10 i B-20 bo on chciał jamo s608 i jakąs yamahe chyba 661 lub 663

ale onkyo by był chyba optymalny do nich

To co innego , szkoda dla takich ludzi tyle zmarnowanych metrow :)
 

collider

New member
Bez reklam
" ale to jest osoba starsza i mu aż taki sprzęt nie jest potrzebny."

Z definicji 50 latek to osoba w wieku średnim i wydaje mi się, że równie dobrze odbiera doznania towarzyszące oglądaniu dobrego kina czy słuchania muzyki jak dwudziestolatek. Założenie, że taki (to znaczy jaki?) sprzęt jest mu nie potrzebny jest iście godne pożałowania. Ten człowiek na pewno chętnie wyda te pieniądze na sprzęt dobry, dający mu satysfakcję a może gdyby przekazać mu pewne informacje i założenia dotyczące sprzętu KD, bo zakładam, że się tym nie interesował byłby skłonny coś dołożyć by mieć jeszcze większą radochę.
 
Do góry