Killzone 2

bialy_1

New member
Przepraszam, że się wtrącę ale Cube882 napisał, że ta gra jest najlepszym FPP'em na konsole. Hmm, może i tak jest, ale patrząc na to ILE powstawała i jak wygląda demo, to COD4 choć w innym stylu bardziej mnie przekonuje :) ---> Jak na razie. Nie mówię, że gdy wyjdzie pełna wersja coś się nie zmieni... Ale patrząc obiektywnie, to porównanie jakości i długości robót do tego jak wygląda nowe GT na PS3, to K2 wypada - średnio ;(

PS. Dźwięki rzeczywiście są super :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Własnie 2005 rok pokazuwa, wiec pewnie zaczeli w 2004 masakra !!
Jest rok 2009:shock:


Nie cytujemy poprzednika!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bialy_1

New member
No właśnie, więc jeśli przyjąć nawet rok 2005, to i tak gra powstająca 4 lata, przy takim sprzęcie jakim jest PS3, to... sorry ale nic nadzwyczajnego. Jeszcze raz powtarzam, że mogę się mylić, bo wersja finalna będzie, czy jest inna, ale demo...

Czekam na Black 2 na 360, będzie to odpowiednik K2 na PS3. Wtedy będzie co porównywać :)
 

beamer

Banned
Carbon_ napisał:
Bambolo gdzie jesteś? Wytłumacz koledze lighthammer, że Blu-Ray, że Cell, RSX, 2 wejścia HDMI , gry w 120 FPS, HD Era kiedy my tak powiemy.. a taki przerobiony przez każdego X360 leży i kwiczy :)

Whatever...:confused:

Ja również uważam że Blu-ray oraz piractwo są dużymi problemami Xbox'a. Piractwo jest też problemem dla producentów gier. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, bo bylo już o tym 100 razy na tym forum i nie tylko.

Mi też się nie podoba to, że jacyś gracze padają czasem ofiarą wojny formatów czy też róznych polityk marketingowych (naprawdę wierzycie w to, że Xbox'a nie da się zabezpieczyć przed przeróbkami? Sony z PS3 pokazało, że jednak można, a samo kiedyś stosowało taki brudny chwyt żeby wyrąbać sobie pozycję na rynku - na PSX/PS2 tez sobie można było to i owo przegrać na płytkę ;) ; Naprawdę wierzycie, że Bluray przypadkowo wygrał wojnę formatów, a Microsoft nie zdawał sobie sprawy z nieuchronności porażki HDDVD jak sprzedawało swoim klientom zewnętrzne napędy HDDVD do X'a?). To są wszystko brudne wojny o dominację na rynku rozrywki.

Naprawdę macie ochotę naciagać mnie na kontynuację tego offtop'a??? To wszystko jest ciekawe, tylko po co prawić sobie wzajemne przykrości i docinki?

bialy_1 napisał:
Czekam na Black 2 na 360, będzie to odpowiednik K2 na PS3. Wtedy będzie co porównywać :)
To też może być fajna gra strzelanka :) No i będzie mniej chorej zazdrości i złośliwości, bo wyjdzie na wszystkie konsole. Black 2, jeżeli nie zostanie "przejęty" na eksclusive przez MS lub Sony, raczej budżetem produkcyjnym i rozmachem Killzone 2 nie dorówna (ponoć Killzone 2 kosztował ok. 50 mln euro, a kolejny eksclusive na PS3 - Heavy Rain jeszcze więcej). Zobaczymy jaki będzie jej poziom, bo studia niezależne - bez "kroplówki" Sony lub MS - cienko teraz przędą. Oby jak najlepszy! :)
 
Ostatnia edycja:

Cube822

New member
A nie uwazacie,ze aby oceniac czy czas pracy nad gra zostal zmarnowany nalezaloby zagrac w pelna wersje ,a nie 10 minutowe demo? Specjalnie nic nie pisalem o grafice , bo z tego co wiem , demo K2 nie jest final build. Poczekamy i zobaczymy ,ale z tego co pisza ludzie ktorzy mieli dostep do wersji ostatecznej , jestem jak najbardziej dobrej mysli
 

bialy_1

New member
A nie uważasz, że po co najmniej 4 latach pracy i oczekiwań nawet DEMO powinno być nie tylko JAKIEŚ, ale Ahhhh!?
 

Cube822

New member
@bialy
Ciezko mi to nawet skomentowac...

Dla mnie demo jest rewelacyjne , gra mi sie bardzo przyjemnie i uwazam,ze na chwile obecna bedzie to najlepsza shooter na konsole. Nie umiem za to oceniac po 10 minutach czy 4 lata poszly na marne czy jednak zostaly wykorzystane w 100% bo tego NIKT z was nie potrafi , taka prawda!
 

bialy_1

New member
No ok. Rozumiem, choć nie do końca wszystko. Nie wątpię, że będzie to najlepszy shooter na chwilę obecną. Ale TYLKO do momentu wyjścia nowego COD'a do którego wraca stare studio i pewnie nowego FEAR'a. Trudno jest ocenić grę w pełni obiektywnie widząc tylko demo. Ale daje to pewien pogląd na całość, tym bardziej, że wiemy o tym, że pełna gra jest skończona od jakiegoś czasu. Patrząt przez pryzmat dema uwarzam, że nie ma się nad czym AŻ tak zachwycać, co nie oznacza, że gra jest na prawdę dobra.
 

beamer

Banned
Nie bardzo rozumiem wyrzutów i pretensji do Sony za to że zapowiada swoje produkcje ekskluzywne z 3-4 letnim wyprzedzeniem.

Nowe, kolejne gry ekskluzywne dla PS3 wychodzą regularnie. Każdy posiadacz PS3 jest informowany o tym, w co będzie grał kolejno za kwartał, pólroku, rok, dwa lata itd. Firma Sony ma dopięty plan wydawniczy i swoje własne studia produkujące duże i drogie gry na wyłaczność. Plan wydawniczy jest dotrzymywany (za wyjątkiem gry Eight Days, która została oficjalnie anulowana, wszystkie większe gry już wyszły lub wyjdą zgodnie planem). Społecznośc graczy Playstation ma czas aby zapoznać się z trailer'ami, postępami prac i sylwetkami twórców na wiele lat przed premierami.

Przykład: na targach Games Convention w Lipsku latem 2008 r. Sony informuje, że zaklada spółkę SOE (Sony Online Entertainment) i podaje zarys jej planów wydawniczych: SOE pracuje nad grami MAG (sieciowa strzelanka z 256 graczami!!!), DC universe MMORG oraz The Agency. Posiadacz PS3 wie, że w latach 2009, 2010 i 2011 może liczyć na solidną porcję gier online na PS3. W 2008 jako posiadacz PS3 wiem że w 2010 r. bedę fragował 255 przeciwników w MAG.

Analogicznie, o wydaniu i pracach nad Killzone 2 wiedzieliśmy od 2005 r. To żle?

O pracach nad Home wiedzieliśmy od 2006 r. To żle?

O formacie Bluray wiedzieliśmy jeszcze zanim konsola PS3 pojawiła się w sklepach. To żle?

Moim zdaniem, to raczej plus niż minus. To swiadczy o klasie Sony i o tym że firma poważnie się angażuje i nie zrobi graczom "Xbox'a 1" "albo "HD DVD" jak Microsoft.

Mam PS3, to wiem w co "ekstra na wyłączność" zagram w 2009, 2010, 2011 itd. Jeżeli mam jakiś format Sony, to wiem na czym stoję.
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Ja akurat do tego rodzaju promocji pretensji nie mam i uważam, że jest to jak najbardziej słuszne. Chodzi mi tylko o to, że produkcja gry trwała powiedzmy 4 lata, a demo tej gry wyszło nie zapowiada się tak, jak wyglądały zapowiedzi itp. Rzeczywiście miał być to najlepszy shooter i zapewne będzie, ale... co z tym przełomem. Mnie nie powaliło. Tylko tyle.
 

Peek

New member
Bez reklam
Dokładnie, gra miała powalac a demo nie powaliło. Gadki Gulasha z Neo+ i innych dziennikarzyn średnio pokrywają sie z prawdą. Pyły latające w oświetlonym powietrzu wcale nie wygladaja tak dobrze jak to opisywano. Po takich zapowiedziach gra powinna wbijać w fotel przynajmniej ze mną tak się nie stało.

I jeszcze jedno, jeśli ktoś mi powie, że Xbox 360 nie obsłużył by wymagań Killzone 2, wybuchne mu smiechem prosto w twarz. Ta gra wcale nie pokazuje rzekomej "przepaści" graficznej między konsolami.

I to smuzenie celownika... to ma być jedna z tych graficznych sztuczek?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
proponuje zakup wiekszego odbiornika obrazu, a nie "babranie sie" w monitory Samsunga do gier konsolowych. Miales smuzenie, juz wiesz czemu - Samsung!
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Mniejszy obraz Full HD = mniejsza plamka = dokladniejszy obraz. A mój Samsung to Monitor i Telewizor Full Hd w jednym. A smużenie w grze jest widoczne też na innych odbiornikach na jakich widiziałem gre. to jest zamierzony efekt,bo występuje tylko na celowniku.

A poza tym to nie tylko moje zdanie.

Poza tym gra-kolos jaką według mnie K2 jednak nie bedzie powinna zachwycać nie tylko na 70 calowej plaźmie, ale i nawet na 17 calowym monitorku.

A to, że przyczepiasz do mojega Samsunga (swoją drogą bardzo wysokiej klasy) zalatuje mi FANBOJEM!!!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobrze napisałeś, gra miała powalać a demo nie powaliło.
Dalszy komentarz jest zbędny.

Pozdrawiam,
 

k0val

New member
lighthammer napisał:
I co dalej? Co będzie teraz?
killzone 3 :p

Jeśli chodzi o cały ten spór i podzielone zdania wokół dema to wydaje mi się że nie którzy za bardzo się na nie napalili z stąd te rozczarowania i głęboka rozpacz :)

Moje życie nie kręci się wokół gier to jest coś tylko na zabicie nudy i na przykład takie demko killzone 2 spodobało mi się i co więcej pokazało do czego są zdolni programiści od gier.Warto czasami popatrzeć na te demko z większej perspektywy nie jak na coś co miało być jak real ale jak na zwykłą grę.Jak ktoś chce film to niech go sobie puści i ogląda a gra niech pozostanie grą....Mam do czynienia z grami od dawna i powiem wprost to co widzę dzisiaj jest dla mnie czymś niesamowitym kiedyś grając w proste gry 3D myślałem że lepiej być nie może a tu proszę...Kto by dawniej pomyślał o takiej grafice tv 40 +cali to było równoznaczne ze startrekiem:D.Patrząc z tego punktu killzone 2 wydaję się jak to niektórzy pisali "cudem" Porównując grafikę wydaje mi się że wcale nie odbiega od crysisa a nawet jest lepsza.

Jeszcze napisze coś za co trafie na czarną listę pewnie u niektórych ale wydaje mi się że Bambolo(o ile to on) często ma sporo racji.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Peek napisał:
Mniejszy obraz Full HD = mniejsza plamka = dokladniejszy obraz. A mój Samsung to Monitor i Telewizor Full Hd w jednym. A smużenie w grze jest widoczne też na innych odbiornikach na jakich widiziałem gre. to jest zamierzony efekt,bo występuje tylko na celowniku.

A poza tym to nie tylko moje zdanie.

Poza tym gra-kolos jaką według mnie K2 jednak nie bedzie powinna zachwycać nie tylko na 70 calowej plaźmie, ale i nawet na 17 calowym monitorku.

A to, że przyczepiasz do mojega Samsunga (swoją drogą bardzo wysokiej klasy) zalatuje mi FANBOJEM!!!
Fanboyem, to moze i bylem - 18 lat temu majac Commodore C64
 

beamer

Banned
Wyszło demo gry komputerowej, a HISTERIA wybuchła taka że hej...:???:

Ludzie odpuście. Piszcie czy się podoba czy nie, ale odpuście sobie.

Mi się tam podoba. Nie zamierzam lżyć, tych którym się nie podoba.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
"Czy się podoba?" -co za absurdalne pytanie? Oczywiście że się podoba i to nawet bardzo (mnie) ale po co to pitolenie Bambolo82? Od twojego pierwszego posta w nowym kamuflażu wiedziałem że to Ty - teksty taniego polityka populisty...k2 będzie miód ale nie taki jak go malowano czyli bez rewolucji.
 

bialy_1

New member
KoVal rozwaliłeś mnie stwierdzeniem o Crysis :D Sorry, ale ale porównanie tych dwóch gier pod względem grafiki i określenie, że K2 jest lepszy zakrawa o śmieszność.
Co do reszty rozmowy, jedni się kłócą czy gra jest Zaj&*%$ta czy nie, drudzy czy warta 4 lat czekania i czy jest tak rewolucyjna jak zapowiadano.

Odpowiedzi są proste.
1. Gra zapowiada się na najlepszego shootera konsolowego.
2. Czy warta? Jeśli coś staje się po wyjściu najlepsze, to chyba tak, czyż nie? Ale nie jest to ani rewolucja, ani taki wielki come back jak zapowiadano. TYLE.

PS. Np Crysis mnie powalił. Grałem na kompie przy max detail's i było nieziemsko. Domyślam się że K2 przy genialnym telewizorze lepiej by wyglądał. Ale sama gra nie podobała mi się tak jak Crysis czy nawet COD4
 
Do góry