Kilka sygnałów wejściowych + 2 urządzenia wyświetlające

serweryn

New member
Witam,
Proszę o pomoc w rozpracowaniu planu podłączenia kilku sygnałów wejściowych do 2 urządzeń wyświetlających, tak żeby działało jak opisane poniżej. Plus może jakieś sugestie co do sprzętu.

Urządzenia wejściowe:
S1. Jest dekoder HD kablówki -- wyjście HDMI
S2. Będzie jakiś BD -- wyjście HDMI, optyczne audio
S3. Będzie jakiś mini-PC -- wyjście HDMI, optyczne audio
S4. + okazyjnie komputer, konsola -- wyjście HDMI/Displayport

Urządzenia wyświetlające:
W1. Jest telewizor Sharp LE830E
W2. Jest projektor Benq W1070

Dźwięk: Będzie jakieś kino domowe (potrzebuję ampli i kolumny)

Cel do osiągnięcia:
1. Nie chcę przełączać żadnych kabli, żeby oglądać/słuchać cokolwiek na czymkolwiek :)
2. Chcę móc oglądać obraz z któregokolwiek urządzenia wejściowego na telewizorze z dźwiękiem na telewizorze lub na kinie domowym
3. Chcę móc oglądać obraz+dźwięk z któregokolwiek urządzenia wejściowego na telewizorze bez konieczności włączania kina domowego
4. Przyzwoita jakość odtwarzania muzyki stereo
5. Możliwość słuchania samej muzyki z BD/mini-PC na ampli+kolumny bez włączania telewizora (czy sygnał audio w HDMI jest gorszy niż optyczny?)
6. Kolumny do zamontowania na ścianie

Jak zrobić powyższe? Interesuje mnie zwłaszcza za i przeciw ampli z dwoma wyjściami HDMI vs. ampli z jednym wyjściem HDMI plus jakiś "rozgałęziacz".

Sugestie co do sprzętu (zwłaszcza ampli i kolumny) mile widziane, z BD/mini-PC pewnie sobie poradzę :)

Dodatkowe info:
* pokój ok. 30mkw
* budżet max 6kPLN, im mniej tym lepiej

Dziękuję,
Serwer
 

Festan06

New member
Powyższe warunki spełni Amplituner OnkyoTX-NR616, 8 wejść HDMI,2 wyjścia HDMI lub nowszy OnkyoTX-626,6 wejść HDMI,2 wyjścia HDMI.Ampli grają przyzwoicie w stereo i bardzo dobrze w kinie.
 

serweryn

New member
Powyższe warunki spełni Amplituner OnkyoTX-NR616, 8 wejść HDMI,2 wyjścia HDMI lub nowszy OnkyoTX-626,6 wejść HDMI,2 wyjścia HDMI.Ampli grają przyzwoicie w stereo i bardzo dobrze w kinie.

Dzięki za propozycje. Zerknąłem na specyfikacje i wygląda ciekawie.
A poleciłbyś jakiś wiszący zestaw 5.1 do tego? Sub i centralny będą stać na podłodze/szafce, ale front i tył chcę powiesić (mam już przygotowane okablowanie w ścianach).

I jeszcze pytanie laika, to sprzęty z systemem głośników 7.1, mam przygotowane okablowanie pod 5.1 i raczej nie chcę tego zmieniać. Da radę _sensownie_ użyć 5.1 na ampli 7.1?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Do góry