Kilka pytań :)

wszechmogONcy

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupienia sprżetu AV. Jesli chodzi o stereo to stałem murem za h/k + jbl (miałem na oku zestaw hk990 + hd990 + jbl LS80). Jednak ostatnio coś mnie tknęło i posłuchałem sprzętu o 2 pólki wyżej i ... trafiło mnie... :)
Jednak nie do tego zmierzam. Chodzi mi o to czy jeśłi wzmacniacz ma 250W na wyjściu a kolumna 550W to czy muszę do tego zestawu dobierać końcówkę mocy? Z
tego co widziałem w necie to każdy hi-endowy zestaw ma kilka klocków w zestawie stąd moje pytanie. A jednak mimo wszytsko jesli sie zdecyduję to jest różnica +/- kilkudziesieciu tysiecy złotych.

Proszę o odpowiedzi. :)

ahaaa... kolmna jest 4Ohmowa, wzmacnaicz ma (chyba, że się mylę) 250W dla 8Ohmów
Z resztą nie będę tu owijał w bawełnę...
chcę posłuchać zestawienia mcintosh ma7000 + jamo R 909.
 
Ostatnia edycja:

wszechmogONcy

New member
Wiem, że nie trzeba,, tylko nie jestem pewien.. ale np.

http://www.youtube.com/watch?v=TLuEem_7X3Q&feature=related

Facet ma okazałe klipsche palladium 39F (400W bodajże), które mimo łatwej efektywności (99dB) i impedancji 4Ohm, ma elektronike mcintosha ponad 3kW. (nota bene koszt ok. 150.000zł ;) )

Czy dobrze rozumuję, że mogę podłączyć wzmacniacz MA7000 z końcówką MC402 i wtedy do końcówki kolumny?
Jesli się mylę to poprawcie.

Więc już sam nie wiem jak mam do tego podejść. Proszę o porady wszystkich obytych w temacie ;)


EDIT. DOBRA już się połapałem co i jak. Najlepiej przedwzmacniacz + końcówka mocy (ew. monobloki).

Temat chyba do zamknięcia :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry