Kilka pytań przed zakupem LE40C550

baripoland

New member
Witam. Przede wszystkim chciałbym się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na forum.
Teraz przejdę do wspomnianych w tytule pytań, otóż przymierzam się do przesiadki z Samsunga LE32S82BX (stary 32" LCD) na LE40C550. Poczytałem o nim trochę i zainteresowało mnie kilka rzeczy:

1. Wiem, że nie ma on funkcji Internet AT TV, wiem również że model wyżej (C650) posiada tą funkcję. Czy jest to coś więcej niż YouTube i Twitter na ekranie? Czy zapewnia to jakieś dodatkowe kodeki lub inne użyteczne dodatki, czy ogranicza się to do wiadomości i filmików na dużym ekranie? Bo jeśli są to tylko dodatki typu newsy z onetu, filmiki z Youtube'a czy proste gry to dla mnie jest to niepotrzebny dodatek i nie widzę sensu dokładania 500zł do telewizora tylko dal tej funkcji, jeżeli natomiast jest to np. aktualne źródło kodeków do filmów to już wtedy mógłbym się zainteresować (chociaż z tego co wiem to kodeki dostajemy w aktualizacjach, a nie przez Internet AT TV).

2. USB - interesuje mnie głównie odtwarzanie filmów .avi i .mkv w Full HD. Jak to działa? Brak jakichkolwiek problemów typu nieobsługiwany kodek DTS/AC3, czy zacinający się obraz? Czy dźwięk z takich filmów będzie przesyłany po wyjściu optycznym do kina domowego w 5.1 czy spadnie do 2.0?

3. Wyjście optyczne - z pobranej z internetu instrukcji do tego telewizora wyczytałem, że z urządzeń podpiętych po HDMI dźwięk 5.1 nie jest przesyłany dalej kablem optycznym do kina domowego, czyli przykładowo :

Konsola -> HDMI -> TV
Dekoder HD -> HDMI -> TV
Odtwarzacz sieciowy HD -> HDMI -> TV

TV -> Kabel Optyczny -> Amplituner

Mając taką konfigurację (piszę to na podstawie instrukcji) otrzymam dźwięk 2.0 z tych 3 urządzeń. Czy to prawda, czy może źle zrozumiałem? Mój "amplituner" ma tylko 1 wejście optyczne, a obecny telewizor wyjścia optycznego w ogóle nie ma, więc nie mam jak tego sprawdzić. Czy jest to normalne i dotyczy wszystkich telewizorów czy np. tylko tej serii, bądź tylko telewizorów Samsunga (w takim przypadku prosiłbym o jakiś link do innego 40" lub 42" telewizora w podobnej cenie, w którym taki problem mnie nie spotka).

PS. Kino to oczywiście Samsung, a konkretnie HT-TZ225

4. DLNA/AllShare - jak to wygląda w praktyce przy przesyłaniu filmów po sieci. Mam telefon Samsung Galaxy S z oryginalnie zainstalowaną aplikacją AllShare i jeżeli jest taka możliwość (udostępnianie multimediów po sieci) to na pewno bym z tego korzystał.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc
 

darken

New member
osobiscie mam le40c650 ale tez rozwazałem zakup c550 jednak uznalem ze lepiej dolozyc od razu niz pozniej marodzic (roznica nie byla az taka straszna kolo 400zł) a pozniej juz nie dokupisz tego co straciles w nizszym modelu
a roznice to :
-w c650 jest Ultra Clear Panel - w c550 brak
-w c650 Ultra Contrast - w c550 High Contrast
-w c650 100Hz - z c550 brak (50Hz)
-w c650 SRS TheaterSound - w c550 brak
-w c650 Internet TV - w c550 brak
-w c650 BD Wise - w c550 brak (funkcja poprawy jakosci dvd dziala tylko z dvd samsunga z funkcja BD Wise)
-w c650 2 zlącza scart - w c550 1
-w c650 pilot TM1060 - w c550 pilot TM1050
wszystkie roznice wedłóg strony samsunga polska
po 1
- w tej chwili funkcja internet tv to troche fajny bajer zeby pokazac znajomym pogode i youtube + wiadomosci ale widze ze powoli sie to rozwija w dobrym kierunku dzieki osobom spoza samsunga temat na forum Nieoficjalne widgety na ..C650 i podobne - ale nie ma to wpływu na dostarczanie kodekow do tv
po 2
- USB i odtwarzanie filmow dziala praktycznie w 100% ja osobiscie nie spotkalem sie jakimis problemami z filmem, dzwiekiem i napisami (wiem ze nieraz sa jakies zgrzyty dziwny kodek czy napisy w jakims dziwnym formacie) osobiscie nie mam z tym problemu all fimy jakie mam dzialaja w 100% czy to dvix czy mkv dzwiek dts 5.1 dd 5.1tez bez problemui po kabelku optycznym idzie jak trzeba na amplituner i dts i dd i w formatach 5.1
po 3
-niestety inaczej jest z hdmi kazda sciezka dzwiekowa z hdmi jest przerabiana na dd 2.0 i to jest jak dla mnie wada tych tv trzeba all osobno puszczac na amplituner albo zmieniz na taki z hdmi (moj denon juz mam pare lat ale jak narazie nie bede go zmienial choz powoli zaczyna brakowac wejsc cyfrowych :) )
po 4
-DLNA/AllShare fajna funkcja ale z programem samsunga to poprostu shit mi nie dzialaly zadne filmy wiecznie komunikat nie obsługiwany format poprostu lipa - ale po zainstalowaniu wild media server (niestety mam tersje tylko 30 dniowa) wszystko smiga bez problemu jedyna wada to przewijanie filmow ktore dziala kiepsko w porownaniu do odtwarzania przez usb ale jak ktos chce obejrzec film to jest ok filmy sie nie zacinaja nawet mkv dzwiek idzie jak trzeba i jest puszczany przez optyka w orginalnym formacie i dts i dd 5.1
co do AllShare nie kozystam nie mam innych urzadzen samsunga jak narazie - dodam ze jak podłanczam aparat cyfrowy panasonika po usb to bez problemu mozna ogladac zdjecia

pozdrawiam i zastrzegam ze sa to moje spostrzezenia i uwagi - mam nadzieje ze trochę pomogą
 

elmoone

New member
osobiscie mam le40c650 ale tez rozwazałem zakup c550 jednak uznalem ze lepiej dolozyc od razu niz pozniej marodzic (roznica nie byla az taka straszna kolo 400zł) a pozniej juz nie dokupisz tego co straciles w nizszym modelu
a roznice to :
-w c650 jest Ultra Clear Panel - w c550 brak
-w c650 Ultra Contrast - w c550 High Contrast
-w c650 100Hz - z c550 brak (50Hz)
-w c650 SRS TheaterSound - w c550 brak
-w c650 Internet TV - w c550 brak
-w c650 BD Wise - w c550 brak (funkcja poprawy jakosci dvd dziala tylko z dvd samsunga z funkcja BD Wise)
-w c650 2 zlącza scart - w c550 1
-w c650 pilot TM1060 - w c550 pilot TM1050
wszystkie roznice wedłóg strony samsunga polska

Ja posiadam model LE40C550 więc odniosę się do tego, co napisał kolega:

-w C550 mamy pół-matową matrycę AntiGlare, a w C650 błyszczącą Ultra Clear.
-w C550 mamy kontrast dynamiczny 90 000:1 (High Contrast), w C650 mamy kontrast dynamiczny 150 000:1 (Ultra Contrast) - w praktyce wielkiej różnicy nie ma.
-w C550 mamy 50Hz, w C650 mamy 100Hz - mnie osobiście nie podoba mi efekt "teatru", a przy włączonych 100HZ obraz wydaje mi się sztuczny.
-w C550 nie mamy SRS TheaterSound, w C650 mamy - mimo tego nie mam zastrzeżeń do dźwięku w modelu C550
-w C550 nie mamy Internet@TV, w C650 mamy - mi to niepotrzebne, ponieważ mam podłączony komputer do telwizora
-w C550 mamy pilot TM1050 (link do zdjęcia), w C650 mamy pilot TM1060 (link do zdjęcia)

Baripoland jeśli zależy ci na 100Hz, a nie na Internet@TV, to optymalnym wyjściem będzie model C630. Model ten ma matrycę AntiGlare, kontrast dynamiczny 120 000:1 i SRS TheaterSound, a reszta to praktycznie to samo co w modelu C550. Cena modelu C630 jest wyższa o jakieś 300-400zł w stosunku do modelu C550.
 

darken

New member
Cena modelu C630 jest wyższa o jakieś 300-400zł w stosunku do modelu C550.
le40c550 - neo24 - 1972
- euro rtv - 2190
to juz prawie cena c650 o ile nie to samo ostatnio c630 widzialem za 2790 w saturnie a w euro bylu c650 za 2799 (teraz sa po 2849 z systemem swrotu kasy samsunga 150 zł)
w euro rtv c630 kosztuje w sklepie internetowym 2550 + wysyłka a naprzyklad w neo24 -2443 +wysyłka (lub odbior osobisty nie wiem gdzie mieszkasz) no i w neo jak robisz odbior osobisty to zanim zaplacisz mozesz obejrzec tv wiec sobie sprawdzisz matryce w euro rtv i saturnie nie dadza ci zanim nie zaplacisz a pozniej nie mozna wymienic

wiec wydaje mi sie ze jak juz zmieniac c550 to na c650 (c630 prawie ta sama cena a podobno c650 jest wykonana z lepszych podzespolow elektronicznych niz c630 - takie doszły mnie plotki :) )
 
Ostatnia edycja:

baripoland

New member
Dzieki wszystkim za szybka odpowiedz. Chyba zdecyduje sie na model c550 poniewaz internet at tv nie bede uzywal, na glosnikach i efektach mi nie zalezy bo i tak mam kino domowe a roznice w obrazie pewnie i tak widac tylko w sklepie kiedy oba stoja obok siebie na polce. Jak przywioze go do domu i przelacze sie z tego starego na ten nowy to i tak pewnie bede zachwycony. Najwazniejszy dla mnie jest fakt ze po usb moge bez problemow ogladac filmy w hd i z dzwiekiem przestrzennym. Pozdrawiam

//Tapniete z mojego Samsunga Galaxy S
 
Do góry