Kilka pytań: nagrywanie na usb, widgety, programy

Zielone Kiwi

New member
Mam SAmsunga UE40C6705USXXE. Wszystko chodzi ok i w sumie jestem zadowolony. Mam jednak kilka pytań: 1. Nie mam polskich widgetów. Czy można je jakoś doinstalować? Skąd je wziąć? Czy ogolnie jest jakaś baza nieautoryzowanych widgetów? Czy jest przeglądarka co będzie u mnie chodzić? Bo na razie jak już bardzo chcę to używam przeglądarki z PS3. 2. Czy dam radę nagrywać na usb/hdd sygnał z satelity podłączonego do tv przez hdmi ? 3. Podobno można sterować tv z kompa. Ale jedyne co znalazłem to taki program z wyraźnym zaznaczeniem, że jest przeznaczony dla serii B. Znacie coś co pasuje do mojego Sama?
 

Zielone Kiwi

New member
po co to kwestia względna. Przynajmniej 50% rzeczy któe posiadamy jest nam niepotrzebna.
W obecnej chwii głównie mnie interesuje sterowanie telewizorem z netbooka.
 

demon_x

New member
Witam. Co do polskich widgetów skoro ich nie masz to zapewne TV kupiłeś w innym kraju, zajrzyj tu może Ci coś pomoże


Google Tłumacz

Na stronie znajdziesz też i inne widgety
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Zielone Kiwi

New member
dzieki za linka. Podobne juz znalazlem, ale odkad odkrylem, ze przegladarka ps3 wyswietla wszystko co tylko mozliwe moje zainteresowanie widgetami oslablo. W tej chwili poszukuje pewnych danych dotyczacych sterowania telewizorem z laptopa.
 

Zielone Kiwi

New member
no gdzies czytalem, ze jest mozliwosc sterowania z laptopwa telewizorem tak jak pilotem. Mnie to w sumie wystarczy zmienianie kanalow i regulacja glosnosci. Bo sterowanie tunerem satelitarnym canal plus pewnie nie wchodzi w gre... :)
 

TvWidget

New member
Bez reklam
no gdzies czytalem, ze jest mozliwosc sterowania z laptopwa telewizorem tak jak pilotem. Mnie to w sumie wystarczy zmienianie kanalow i regulacja glosnosci. Bo sterowanie tunerem satelitarnym canal plus pewnie nie wchodzi w gre... :)
Przez LAN/WiFi można symulować działanie oryginalnego pilota i wpisywać teksy w trybie klawiatury QWERTY (widget musi to obsługiwać). Tak więc z technicznego punktu widzenia można sterować telewizorem z PC. Jedynie nie da się go zdalnie włączyć. Oczywiście potrzebna jest odpowiednia aplikacja. Jeśli nie znajdziesz nic gotowego i więcej osób będzie miało podobne potrzeby to mogę napisać taki program na system Windows.
 

Zielone Kiwi

New member
A co konkretnie z tym zrobic? Bo slyszalem ze czesc sie instaluje na pc a czesc na tv - tylko jak ? Dziala to na moim modelu ?
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
w TV włączasz jedynie "zdalny pilot bezprzewodowy"
Na PC czy androida odpalasz program i sam wykrywa TV po sieci lokalnej.

Powinno działać na c6500 smiga
 

skuska

New member
są jakies inne wersje programu na androida? Na mojej xperi x8 nie widac calego pilota na wyswietlaczu.
 

grzewoj

New member
Próbowałem uruchomić te aplikacje na tanim tablecie z Android 2.2. Wykrywa TV a przy próbie połączenia aplikacja kończy działanie. Czy jeszcze gdzieś można znaleźć podobną aplikację ?

Mi działa na LG GT-540 z wgranym CyanogenMOD 7 (Android 2.3.4). Oprócz tego jest chyba tylko oficjalna aplikacja działająca tylko na smartfonach i tabletach samsunga. W każdym razie przeszukując Internet z niczym innym się nie spotkałem.

Używaj telefonu jako pilota do telewizora
 
Do góry