kilka prostych pytan

Rocks

New member
Ja wiem ze dla Was to oczywiste ;)
Ale dla mnie nie.
Skoro na rynku nie ma odtwarzaczy HD-DVD/Blueray to jak wy ogladacie filmy w 720p czy 1080i... Których nigdzie nie spotkalem w sklepie. Pal licho w sklepie... Nigdzie nie spotkałem.
Tylko nie mówcie ze podpinacie komputer pod Salonowy tv bo to kłóci sie z atmosferą miłego CICHEGO domowego kina.

Byc moze cos przeoczylem ale okiem laika dostrzegam tutaj jedynie listy filmow, troche klotni ;) ale zero info ktorych szukam.

A szukam motywacji w rozstaniu sie z gotowką na LCD 37" 1920x1080 (ok 7 tyś zł) i mimo roznych pytan nikt nie wie dlaczego warto doplacac do takiej rozdzialki ani skąd wziasc sygnal dobrej jakosci (tv sat do mnie nie przemawia...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musiałbyś mocniej się zagłębić w lekturę forum , znajdziesz sporo odpowiedzi.
Filmy HDTV - odbieramy na:
-odtwarzaczu Buffalo
-odtwarzaczu Sanzio
-odtwarzaczu IO Data
-komputerze 3,0 Ghz

Obecnie są w sprzedaży
- TV LCD 37" 9830 Philips za 12.000 zł
- za kilka dni wejdą 37 GE 1 Sharpa - z 9999 zł
- 45 GD1 Sharp
- 65 GD1 Sharp

Tunery Satelitarne:
QualiTv - za 399 zł
Humax 2000 - za 1799 zł

Filmy:
-filmy WMVHD
-filmy w formatach mpeg - z komputera

Jakość na HDTV - na TV LCD Full HD - jest poprostu zabójcza.
Chcesz obejrzeć - już dziś - poproś o prezentację w domu i sam się przekonasz czy warto
pozdrawiam
 

Rocks

New member
kiki napisał:
- za kilka dni wejdą 37 GE 1 Sharpa - z 9999 zł

Jakość na HDTV - na TV LCD Full HD - jest poprostu zabójcza.

Wiem ze post jest tematycznie w niewłasciwym forum (filmy). Przepraszam. Szukałem pomocy na wlaściwych i nie otrzymałem. jak juz ciebie złapałem...
Ten Sharp - zainteresował mnie. Tylko - podobnie jak i inne tego typu tv maksymalną rozdzielczość wykorzystuje w trybie 1080i a nie p...
Reasumujac. Lepiej kupic tv LCD za 3 tyś zł aby ogladac filmy w 720p (1080i tez obslugują...) dostosowane do natywnej rozdziałki tv niż na tv powiedzmy fullhd ;-) np. Sharp GE1 ktory musi przeskalowywac obraz i mimo lepszej rozdzielczosci natywnej da gorszy obraz. chyba dobrze to rozumiem ?
Przyklad. Pisze do ciebie na 20" Acerze 16:10 - to monitor o rozdzielczości 1680x1050 - na nim obraz o rozdzielczości mniejszej - np - 800x500 bedzie gorszy niz na monitorze ktory mialby taka natywna rozdzielczosc (gdyby taki istnial)
Wiec moze zapytam tez tych ktorzy siedza w kinie HD "pelna gebą".
Na jaką rozdzielczosc stawiac majac w perspektywie z czasem kupowanie filmow w rozdzielczosci HD? natywne 1080 czy 720 ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg sharp.de model Sharpa 37ge1 jest kompatybilny z sygnałem 1080p

pozdrawiam
 

lechkon

New member
jak to ma działać

Jestem zupełnie zielony,a chciałbym się co nieco dowiedzieć jak oglądać pełne HD -jestem na tym forum pierwszy raz.
1,Jaki tuner kupić?
2.Czy telewizor LCD z rozdzielczością typową 1366x760 będzie to przenosił,czy musi być rozdzielczość 1920x1080?
3.Kto nadaje ten sygnał niekodowany
4.Jakim przewodem łączyć TV i tuner żeby mieć najlepszy sygnał?
5.Czy nie jest to jeszcze technologia w powijakach i czy TVP kiedykolwiek osiągnie te standardy HD,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp 37 Ge 1 - odbiera 1080p.

wybór tunerów :
Humax 2000
QualiTV
Peace

Pełne HD na TV LCD 1920x108 /lub plazma/

Sygnał nie kodowany - Astra HD , Canal +, Sky , Forum Hd , paczka amerykańska

Przewód HDMI

TVP - spoko - kiedyś zdąży.
 

byczy

New member
mam pytanie:
jak to jest sprzedawane filmy na hd-dvd sa w 1080p, w instrukcji do toshiby hd-a1 pisza zeby odtwarzac hd-dvd potrzeba wyswietlacza o rozdzielczosci 720p, 1080i
a gdzie to 1080p z nosnika???

chyba jest rozica miedzy 1080i a 1080p? z tego co sie mozna doczytac na forum tutaj i w roznych innych artykulach?

jak to wkoncu jest z tym HD?

:confused:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jest to bardzo proste. Podany odtwarzacz nie obsługuje 1080p.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No właśnie na tej Toshibie, tyle, że nie zobaczy się jak na razie 1080p odtwarzając HD-DVD.
 
Do góry