Kilka problemów z Toshibą TL 933/938/939.

kfuck

New member
Mam podobne problemy, pomaga reset do ustawień fabrycznych (wg mnie powinno się go resetować po każdym update) ale po czasie problemy wracają więc przestałem korzystać z Toshiba places. Dodatkowo problem duży sprawia telewizja hybrydowa (HbbTV), musiałem ja wyłączyć bo na kanałach TVP resetował się telewizor - w kołko, działały tylko łany innych platform bez HbbTV. Podsumowując TV ma bardzo słaby soft, jesne cechy na PLUS to że jest duży i tani, natomiast obraz duży nie urywa film/konsola może być ale mecze to jakąś kpina.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

methodini

New member
Mam problem z wgraniem tej ostatniej aktualizacji od Toshiby.

Kilka dni temu podłączyłem tv pod wifi i wyskoczyła mi informacja o nowej dostępnej aktualizacji oprogramowania, wtedy zaznaczyłem, żeby nie aktualizowało w tej chwili bo robiłem akurat coś innego na telewizorze.
Wszedłem później manualnie w aktualizacje oprogramowania i pobierało tylko, że za każdym razem stawało na długo na jakiejś wartości powyżej 90 %, więc z braku cierpliwości dawałem na exit.
Teraz pobrałem firmware ze strony i wrzuciłem na pendrive, wczytuje kilka razy szybciej (pobieranie zaktualizowanych plików czy jakoś tak) jednak powyżej 90% też wyskakuje coś w deseń "Błąd ładowania pliku, spróbuj później". Czynność powtarzałem kilka razy i stale to samo. Myślałem, że z pendrive pójdzie gładko a tu lipa.

Model TV : 40TL939G.

Odłączałem też tv z prądu na 10 min i po tym również to samo. Chwilowo skończyły mi się pomysły.
 

cosmo-pl

New member
@kfuck

Nie wiem nie próbowałem jeszcze (jeżeli chodzi o te informacje wysyłane dodatkowo do obrazu - coś a la txt) Natomiast samo Toshiba Places jest bardzo ubogie i dopiero to tworzą. Ogólnie, to co jest dostępne, to mi działa bez problemu. Kwestia sygnału może, bo ja akurat nie mam podłączone przez wi-fi. Jedyny problem jaki napotkałem to geolokalizacji po IP. Mój TV myśli, że jest w Rosji. Dostawca neta twierdzi, że IP, jest właściwie geolokalizowane, a prawda jest gdzieś po środku, bo na jednych lokalizatorach pokazuje Moskwę, na innych Warszawę, a jeszcze na innych Pragę. Dlatego, na razie oddałem do Toshiby aby sprawdzili, czy na pewno wszystko z TV jest w porządku i potem będę z tym walczył. Moim zdaniem, wina jest po stronie Toshiby i sposobu geolokalizacji sprzętu.

@methodini

Jak masz możliwość, to spróbuj przez internet kablem. Mi też się zaktualizowało za 2 razem ale przez neta. Ogólnie najlepiej TV od wszystkiego odłączyć, żeby go nic nie zajmowało podczas tej krytycznej aktualizacji. Jeżeli to nie pomoże, to serwis i będą musieli to oni zrobić, bo będzie to znaczyło, że coś się wykrzaczyło z softem i bez dostępu w trybie serwisowym tego nie poprawisz.
 

methodini

New member
Poradziłem sobie z tą aktualizacją. Jedynym sposobem było zresetowanie telewizora do ustawień fabrycznych przed aktualizacją. Poszło po tym od razu i to po WiFi. Także jak ktoś będzie miał w przyszłości problem z zaktualizowaniem oprogramowania to niestety tylko reset.
 

mf113

New member
Dzięki z tym resetem przed aktualizacją-faktycznie dochodziło do 95% i dalej nic. Myślałem, że nawet to było skopane w tym TV ;-)
 

k-jag

New member
Witam. Też mam problem z Toshiba Places. Telewizor przywieziony z Niemiec. Tak jak pisał cosmo-pl moje ip (VECTRA) jest lokalizowane przez Toshibę jako Moskwa. W związku z tym po aktualizacji softu z poziomu TV w Toshiba Places brak mam aplikacji polskich. Jest za to klika rosyjskich. Drugi problem dotyczy połączenia WIDI. Niby wszystko robię prawidłowo, dodaje ekran bezprzewodowy-laptop znajduje Tośkę -wpisuję kod - tv wyświetla przez 1 sekundę jakiś komunikat po rosyjsku i następuje rozłączenie z WIDI .
Pytanie? Czy wgranie softu z Toshiba-OM z pendriva pomoże ? Jak na złość dziś padła strona na którym jest soft do pobrania. Ma ktoś soft (Firmware7_0_28_16_1_c.EXE) ?
 

bolo024

New member
A po co chcesz kupować 939 skoro 938 to dokładnie to samo a w saturnie kosztuje 2299.Za taka kasę 46 cali, prawdziwe 100Hz wątpię że kupisz coś lepszego.

Odnośnie wyłączania po 2h to wystarczy w menu/konfiguracja/preferencje/ustawienia energooszczędne wyłączyć opcję "automatyczne wyłączenie".

Niestety ta opcja nie pomaga. Softu najnowszego nie instalowałem. Czy pomoże? Uporał ktoś się z tym problemem?
 

solin08

New member
Witam, jestem posiadaczem toshiba 39L4333DG. Otóż mam problem z otwieraniem napisów z polskimi znakami z filmów USB. Ustawiam format na .srt i kodowanie na UTF8 ale kicha. Gdyv włączam film wykrywa mi, że napisy są w języku angielskim i koniec. Nie pogadasz. Tytuły filmów też zmieniałem na polskie ale ni dy rydy. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie problemu chętnie wysłucham. Z góry wielkie dzięki :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Witam, jestem posiadaczem toshiba 39L4333DG. Otóż mam problem z otwieraniem napisów z polskimi znakami z filmów USB. Ustawiam format na .srt i kodowanie na UTF8 ale kicha. Gdyv włączam film wykrywa mi, że napisy są w języku angielskim i koniec. Nie pogadasz. Tytuły filmów też zmieniałem na polskie ale ni dy rydy. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie problemu chętnie wysłucham. Z góry wielkie dzięki :)

Próbowałeś UNICODE albo ANSI?
 

cienwiatru

New member
Witam, ja również mam TOSHIBE TL939 (ze Smart TV). Mam problem z podłączeniem jej do internetu (nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, chyba że przeoczyłam). Chodzi o podłączenie bezprzewodowe z routerem TP-Link. Teoretycznie w routerze jest wpisany tv, ale nie do końca wiem co wpisać w tv jeżeli chodzi o konfigurację. Wpisuje różne konfiguracje kodów, haseł, nr IP ale chyba nie udało mi się trafić na prawidłową. Czy ktoś może wie jak się za to zabrać? Będę wdzięczna za wskazówki :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wejdź w konfigurację ze wspomaganiem i tam znajdziesz sieć wi-fi, niczym na zwykłym laptopie / smartphonie. Wtedy wystarczy tylko hasło.
 
Do góry