Kilka problemów z Samsungiem 40h6400

barobb

New member
Dwa tygodnie temu kupiłem Samsunga 40H6400. Wszystko się fajnie skonfigurowało, mam dostęp do neta przez wi-fi, ale jest kilka problemów:

1. Po wciśnięciu przycisku Guide na pilocie nie wyświetla się na ekranie żaden przewodnik po programach. Nie wiem czy to wina Tv czy dostawcy kablówki (Vectra)?

2. Oglądając film z neta poprzez przeglądarkę w TV dzieje się tak, Że po kilku/kilkunastu minutach oglądania przekaz się wiesza i nie da się filmu przesunąć do przodu, ani nie buforuje się nic. Po prostu nie da się już go obejrzeć dalej.

3. Gdy używam pilota smart pojawia się taka duża kropka jako wskazówka. Jednak jak przełączę na przeglądarkę to zamiast kropki widać kursor taki jak w komputerze. Chciałbym żeby była ta kropka bo lepiej nią operować. Jak to zmienić?

4. Czy jest możliwość połączenia laptopa z TV poprzez wi-fi i oglądania na TV tego co dzieje się w lapku? Jeśli nie to jak można to zrobić?

5. Zainstalowałem w lapku program allshare, ale nie wiem gdzie w TV jest opcja połączenia obydwu sprzętów?

6. W wielu miejscach czytałem o rejestracji Samsunga. Do czego to służy? CZy warto się u nich rejestrować? I jeśli tak to czy trzeba to zrobić na TV? Jeśli tak to gdzie jest taka opcja?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
 
1. Guide zadziała na programach z anteny. Do przeglądania guide z kablówki używaj tego na pilocie od dekodera Vectry (jak posiada, u mnie na UPC jest), jeśli będziesz posiadał mocuł ci+ iw niego wpiętą kartę od Vectry to wtedy TV łyknie (nie sprawdzałem ale na logikę) ichni Guide.
6. Gdy kupowałem swojego Sama po rejestracji miałem mieć bodajże na 6 miechów dostęp do VOD od HBO ale nie skorzystałem (nie mam czasu na długie gapienie się na TV). Musisz sam obczaić na stronach Sama.
 

Jasob

Member
Dwa tygodnie temu kupiłem Samsunga 40H6400. Wszystko się fajnie skonfigurowało, mam dostęp do neta przez wi-fi, ale jest kilka problemów:

2. Oglądając film z neta poprzez przeglądarkę w TV dzieje się tak, Że po kilku/kilkunastu minutach oglądania przekaz się wiesza i nie da się filmu przesunąć do przodu, ani nie buforuje się nic. Po prostu nie da się już go obejrzeć dalej.

Prawdopodobnie przyczyną jest słaby sygnał wifi. Ustaw router w takim miejscu aby zapewnić możliwie najlepszy sygnał dla karty bezprzewodowej telewizora.
Po zakupie mojego telewizora nie mogłem oglądać filmów po dlna z innego kompa w domu. Po paru sekundach oglądania następowało buforowanie i zwiechy. Po przestawieniu routera oglądam wszystkie filmy nawet te najbardziej wymagające do odtworzenia. Ta sama sprawa dotyczyła przeglądania internetu a w szczególności odtwarzania filmów z netu. Teraz problemy zniknęły.
Są co prawda inne związane z dlna ale nie dotyczą tego tematu.
 
Ostatnia edycja:

barobb

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Co do filmów przez neta to robię to teraz tak, że odpalam np. cda na komórce , w jej ustawieniach wybieram "udostępnij mój ekran" i pojawia się on na tv i normalnie cały film tak oglądam.

Tv guide działa jak klikam na pilocie smart. Jak na tym głównym od tv to się nie wyświetla TV guide. Swoją drogą dziwna sprawa.
 
Do góry