Kilka problemów z nowym sprzętem HDMI ARC

garibaldi

Member
Witam.
Piszę to w tym dziale bo mam problem kombinowany. Uczestnicy:
TV - 51F8500 (najnowszy soft)
AVR Denon 3312
NC+, WD TV LIVE HD, NAS.
---------------------
Podłączenie:
Do TV
HDMI IN 1 STB (NC+ HDMI OUT)
HDMI IN 3 ARC (DENON TV OUT1)
Problem w tym że Denon zawsze pokazuję jako źródło sygnału sygnał stereo. Nawet jak przez smarta oglądam film który jest w DTS 5.1 to widzę że do ampli przez arc hdmi z TV idzie stereo PCM DIG.. Jeśli ten sam film puszczę z WD TV LIVE po HDMI do Denona a z denona do TV to widzę poprawnie DTS 5.1 na denonie. Wszystkie kanały z Nki też sa stereo. Kiedyś jak miałem starszy tv bez ARC to miałem tą samą enkę podłączoną do Denona i na części kanałów (dyscowery) miałem dźwięk 5.1 Teraz to zawsze stereo.

WD TV live jak podpinam bezpośrednio po HDMI do TV to od razu mi w ustawieniach pokazuje że dostępny tylko format dźwięku pcm 2 channel. Jak przepinam na żywca do Denona od razu wyskakuje z 10 dostępnych pozycji wielokanałowych.

Czy nie da się tego TV zmusić by po ARC jednak szedł ten DST ???
 

_slawek_

Member
Mam co prawda inny sprzęt (tv 55H7000, pioneer vsx-923, ReadyNAS), ale ma dokładnie tak samo, w opcjach tv Dźwięk->Dodatkowe ustawienia->Format dźwięku wystarczyło zmienić z PCM na odpowiednio DD lub DTS (o ile są dostępne). Ta opcja określa jaki dźwięk ma być przekazywany na zewnętrzne urządzenie (też po ARC).
U mnie wystarczyło to zrobić raz dla DD i dla DTS, potem już samo się przestawiało w zależności od źródła.
 
Do góry