Kierunkowość kabli głośnikowych

dmk84

New member
Kupiłem kable BRIDGE BERC 2X2.5 BASSCONDUCTOR i dopatrzyłem sie że są to kable kierunkowe więc chciałem się zapytać czy ma to jakiekolwiek znaczenie podczas podłączania,jeżeli tak to strzałkami do kolumn czy odwrotnie? Co sądzicie na temat kabli głośnikowych kierunkowych? Na necie jest sporo sprzecznych opinii. A może ktoś z was używa takich kabli?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Qed prowadził badania na ten temat ,ale nie udało się dowieść naukowo, że kierunkowość ma znaczenie dla dźwięku
Mam interkonekty kierunkowe ,z ciekawości próbowałem podłączyć odwrotnie ,ale nie udało mi się zauważyć zmiany w dźwięku

Strzałka oznacza kierunek przepływu prądu ,zamiast strzałki może być takie coś >>>
łączy się od wzmacniacza/amplitunera do kolumn .W przypadku interkonektu od źródła(np .CD) do wzmacniacza/amplitunera
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Tak na chłopski rozum to też mi się wydaje że nie ma to znaczenia ale wolę podpytać bardziej obeznanych w dziedzinie audio. Jutro będę montował kable i nie chciał bym mieć zagwostki w którą strone kierować strzałki HE HE ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale skoro kupiłeś kabel kierunkowy podłącz zgodnie z zaleceniem - nawet dla czystego sumienia :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Kupiłem kable BRIDGE BERC 2X2.5 BASSCONDUCTOR i dopatrzyłem sie że są to kable kierunkowe więc chciałem się zapytać czy ma to jakiekolwiek znaczenie podczas podłączania,jeżeli tak to strzałkami do kolumn czy odwrotnie? Co sądzicie na temat kabli głośnikowych kierunkowych? Na necie jest sporo sprzecznych opinii. A może ktoś z was używa takich kabli?
Ja mam tej firmy kabelek. Dla swojego spokojnego sumienia podłączyłem jak strzałki nakazują :) nie testowałem jak to gra odwrotnie, choć też mam przypuszczenia że nie zauważyłbym różnicy :)
 
Do góry