Kiepski obraz

tomasbjj

New member
Przełącznik jest na HDTV wiec to odpada, to pierwsza czynnosc jaką zrobiłem po odpakowaniu X`a :)
Cholera juz nie wiem, moze trzeba bedzie kupic jednak ten kabel HDMI i spróbować takiego połączenia.
Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Sprawdź podłączenie jeszcze raz, nie ma bata żeby nie poszło. Po component można miec problemy z 1080p ale nie z 720p. Zabrzmi głupio ale czy na pewno podłączyłeś componentem a nie scartem? Może się walnąłeś omyłkowo i stąd ten problem. Jeżeli nei pomoże pożycz od kogoś kabel. Koelga ostatnio kupił nowego x'a i kabel nie działał, po hdmi wszystko ok a component nie działał.

pozdro
 

tomasbjj

New member
Witam
Nie nie wszystko połączone jak należy ale dzięki Liptonosz za sugestie spróbuje puścić pa innym kablu może rzeczywiście ten mój jest walnięty.
Dziękuje za podpowiedzi jak coś wyniknie to napisze.
Pozdrawiam

A więc koledzy zanim poleciałem po inny kabel postanowiłem zrobić inaczej czyli wszystko z prądu wyłączyłem, poczekałem pare chwil ( czyt. udałem się do kuchni po browca:grin: ), i ponownie zacząłem podłączać wszystko.
Efekt...? telewizor załapał rozdziałke 720 :hmm: bardzo sie zdziwiłem przecież nic specjalnego nie robiłem. Obraz bardzo ładny wszystko śmiga pięknie, (na razie wystarczy mi obraz po Component więc wstrzymam się z kupnem HDMI).
Dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dziwna zależność:)
W hdmi czasami nie trzeba się pchać, bywa że component wygląda tak samo jak hdmi albo i lepiej, zależy głównie od tv oraz samych preferencji użytkownika.
 

mietek099

New member
@ tomasbjj: Jeżeli masz możłiwość podłączenia X'a przez HDMI to ja bym się na Twoim miejscu nawet nie zastawiał. Kabel dostaniesz już za 20 zł, przesył danych jest cyfrowy, więc jakość będzie taka sama jak na kablu za 100 zł. 20 zł to nie jest jakaś wielka kwota a przynajmniej porównasz sobie jakość obrazu. IMO zostaniesz jednak przy HDMI.

P.S. Dlaczego w większości postów dot. podłączenia konsoli do TV, wszyscy wybierają 1080i zamiast 720p? 1080i jest gorsze od 720p. Natomiast nad 720p jest dopiero 1080p.
 
Do góry