Kiepski obraz, brak kanałów HD

hunter8086

New member
Witam wszystkich.
Mam Cyfrę +, 2 dni temu kupiłem Panasonica TH42PY80 i programy HD u mnie nie działają - jest ciemny obraz. Jaka może być tego przyczyna ?

Poza tym po lekturze wielu recenzji telewizorów plazmowych nastawiałem się na super obraz (miał być "ostry jak żyletka"), tymczasem - przyznam szczerze - jestem nieco rozczarowany. Może jest to kwestia połączeń - mój zestaw obejmuje telewizor, nagrywarkę DVD, amplituner, dekoder telewizji satelitarnej i video. Nie wiem, czy wszystko dobrze połączyłem. Nie mam przewodu HDMI - czy powinienem go kupić ? Czy ten przewód dotyczy tylko dźwięku, czy obrazu też ? Nie podłączyłem telewizora zgodnie z instrukcją do dekodera TV SAT, bo on (dekoder) nie ma tylu gniazd RF, ile pokazują na schemacie. Nie ma też gniazda HDMI. Czy powinienem wymienić dekoder ?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Roman
 

Foxxx24

New member
hunter8086 napisał:
Witam wszystkich.
Mam Cyfrę +, 2 dni temu kupiłem Panasonica TH42PY80 i programy HD u mnie nie działają - jest ciemny obraz. Jaka może być tego przyczyna ?

Poza tym po lekturze wielu recenzji telewizorów plazmowych nastawiałem się na super obraz (miał być "ostry jak żyletka"), tymczasem - przyznam szczerze - jestem nieco rozczarowany. Może jest to kwestia połączeń - mój zestaw obejmuje telewizor, nagrywarkę DVD, amplituner, dekoder telewizji satelitarnej i video. Nie wiem, czy wszystko dobrze połączyłem. Nie mam przewodu HDMI - czy powinienem go kupić ? Czy ten przewód dotyczy tylko dźwięku, czy obrazu też ? Nie podłączyłem telewizora zgodnie z instrukcją do dekodera TV SAT, bo on (dekoder) nie ma tylu gniazd RF, ile pokazują na schemacie. Nie ma też gniazda HDMI. Czy powinienem wymienić dekoder ?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Roman



Najlepiej jakbyś miał swój dekoder np Ferguson 8900HD i oczywiście do tego kabel HDMI do dekodera i nagrywarki bo na pewno na jakośc odbioru okablowanie ma wpływ i będzie uzależniona od tego jak właśnie podłączyłeś dekoder do tv.
Co do kanałów HD możliwe,że będziesz musiał skontaktowac się z Cyfrą.

Na pewno to nie wina tego tv,że obraz Cie rozczarował;)

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Wszystko zależy od sygnału.

Jeżeli podłączysz odtwarzacz video vhs na dodatek kablem antenowym to nie licz na dobrą jakość.

Podobnie jest z DVD. Jakość średnia ale może być zła jeżeli gdzieś będzie słabe ogniwo, w tym przypadku marnej jakości kabel Euro. Najlepiej by było podłączyć DVD przez komponent lub HDMI o ile odtwarzacz takowe wyjście posiada. Jeżeli nie to dobrej jakości Euro. Tylko takie kosztuje wiecej niż w miare dobre DVD z komponentem na pokładzie.

Jeżeli masz dekoder satelitarny bez HDMI to nie uzyskasz jakości HD. Więc co ci wtedy po kablu?

Ps. po HDMI idzie dźwięk jak i obraz.
 

emer

Member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
To ma mniejsze znaczenie skoro przede wszystkim ma prawdopodobnie nieodpowiedni dekoder.

No nie wiem ... mówi że ma cyfre+ , prawdopodobnie oryginalny ichni dekoder (bo nic nie pisze na ten temat) - a skoro ma ich dekoder, to musiałby dostac dekoder HD gdyby miał takie abo na HD ...
Wiec prawdopodobnie nie ma dekodera HD i nie ma abo na HD ... nooo, ale zainteresowana osoba nic na temat nie mówi ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jasne, nie sposób się nie zgodzić :) No ale hunter8086 się już odezwał, wiemy że będzie walczył z tematem.

Mnie pozostaje, jeśli nie miałbym z jakiegoś powodu okazji ku temu, życzyć wszystkim forumowiczom spokojnych i pogodnych Świąt! :)

Pozdrowienia!
 
Do góry