Kiedy zakładka OLED w dziale video?

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
pkomp- Już niedługo wyjdzie 31 cale LG, a tu piszesz gdzie postęp, niby powoli to wszystko idzie ale zawsze. Sam możesz się tym nie interesować ale jest grupa użytkowników które dadzą nawet duże pieniądze by się pozbyć tych beznadziejnych wad lcd i pdp (bo na początku oled tak będzie kosztowac co widac po pierwszych małych modelach). Z trwałością panelu, to jest na pewno do poprawy, z plazmami to co było, to samo.
 

pkomp

New member
zapowiedzi to nie postęp - wyjdzie i będzie dostępny w europie to będziemy mogli mówić że się coś ruszyło....
Narazie to same prototypy
 

michalmichalmic

New member
Ten lg 15el9500 spadł w Austrii do 1380euro przy cenie katalogowej 2tys euro. Po nowym roku powinno byc duzo taniej. Ciekawe czy podobnie bedzie z 31 cali.

Orientuje sie ktos czy mozna kupic w Austrii bez fatygowania sie tam osobiscie?????. Nie to ze chce kupic 15cali ale jak wejda wieksze to widac ze nawet rok wczesniej beda w Austrii w cenie ktora w Polsce bedzie tylko do pomarzenia. Przyjdzie moment ze lg lub samsung zaoferuja 42 cale katatalogowo za powiedzmy 4tys do 5tys euro i w Polsce taka cena bedzie przez rok albo dwa a w Austrii jak widac na powyzszym przykladzie po ok 5 miesiacach w sklepach intern bedzie 35proc taniej czyli 2600 do 3250 euro i mozbym i tyle dal za to cudo i nie czekal 2lata dluzej zeby w Polsce kupic za 1 czy 2 tys zł mniej. Przyklad lg 15 el9500 pokazuje ze mozna go kupic juz od sierpnia za 1399euro w Austrii a nawet za 1380 dzis wiec nie mowcie ze nie ma i ze oled tv w domu to science fiction.

http://www.idealo.at/preisvergleich/OffersOfProduct/2126796_-15el9500-lg-electronics.html
 

pkomp

New member
dobra a widziales jakie prawdziwe testy i prezentacje?bo ja nie znalazlem nic.....
z redcoona bez problemu zamowisz do polski jakbys chcial....
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Premiera tego LG 31 ma się odbyć w 2011 . Według mnie to idzie w dobrą stronę, sam już wydany 15calak lg (o rozdzielczości wreszcie 720p) to jednak postęp w stosunku do sony. Nie dalej jak kilka dni temu czytałem jak horrendalnie ogromną ilość pieniędzy LG włożyło na najbliższe lata w OLED. Progres w stosunku do ubiegłych lat widać więc jest i trzeba tu pochwalić LG za innowacyjność, a ceny to niestety za wszystkie nowe technologie trzeba płacić. Inne marki nie interesują się tak bardzo oled bo wiedzą że gdy już ta machina ruszy to ich LCD można będzie traktować jak dziś crt (a wiec fabryki lcd mogą się nie spłacić).

Jeśli wszystko pójdzie po planie to w 2011r oled 31cali, w 2012 42, a gdzieś w okolicach 2014r powinny być już modele 32 calowe w akceptowalnych cenach dla entuzjastów, oby tylko widocznie usprawnili trwałość panelu bo to tak naprawdę największy problem.

Jakość obrazu niestety dzisiejszych płaskich tv pozostawia za dużo do życzenia, jest więc na co czekać. Ludzie co widzieli/testowali te tv są zachwyceni, ale zapoznając się z charakterystyką tej technologii nie ma w tym nic dziwnego.

Poniżej opinia kilku osób będących na targach,
Telewizorek, choć nadal potwornie mały, oferował rozdzielczość 1366 x 768, grubość 1,7 mm i taką jakość obrazu, że na targach prawie urwało mi głowę.
Rozmiary matrycy są niewyobrażalne, a kąty boczne i jakość obrazu rzucają na kolana. Już nawet wersja 15-calowa o rozdzielczości 720p zmiatała konkurencję jak pocisk przeciwpancerny. Nowa, większa odsłona jest jak bomba atomowa.
Nawet na yt prezentuje się oszałamiająco ten tv na targach :shock::bober:
http://www.youtube.com/watch?v=CaboQGZPql0&feature=related
YouTube - IFA 2010 - LG 31 inch OLED protoype
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
No ten 31-calowy LG będzie z pewnością idealnym telewizorem do SD :smile:
Ale to wciąż małe rozmiary, jak dla mnie 32-calowe panele to monitory a nie TV :p 40-cali w obecnych czasach to absolutne minimum.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Satoro, nie będzie idealnym tv od SD bo ma rozdzielczość FullHD. Tak samo 32 philipsie 9705, momo że 32 cale to różnice są w ciul duże miedzy SD i HD, z daleka też widoczne, więc widać że to nie kwestia samej wielkości ekranu co samej rozdzielczości panelu.

Kwestia wielkości panelu to już osobista sprawa, są ludzie oglądający 42 cale 1,5 od tv, ja od 40 muszę jednak uciekać do 2,5-3 m bo obraz jest za duży. Do salonów ok, większe byle można kupić ale do do normalnego pokoju, 32 to w sam raz, z 26 byłem również bardzo zadowolony.
 

SATORO

New member
Satoro, nie będzie idealnym tv od SD bo ma rozdzielczość FullHD. Tak samo 32 philipsie 9705, momo że 32 cale to różnice są w ciul duże miedzy SD i HD, z daleka też widoczne, więc widać że to nie kwestia samej wielkości ekranu co samej rozdzielczości panelu.

Kwestia wielkości panelu to już osobista sprawa, są ludzie oglądający 42 cale 1,5 od tv, ja od 40 muszę jednak uciekać do 2,5-3 m bo obraz jest za duży. Do salonów ok, większe byle można kupić ale do do normalnego pokoju, 32 to w sam raz, z 26 byłem również bardzo zadowolony.


Aha, myślałem że on jest HD-Ready. W takim razie może być różnie (wszystko zależy od jakości elektroniki w tym TV).
 
Do góry