Kiedy wreszcie nadejdzie ten moment??? ;-)))

Marcin_s

Member
detom napisał:
A ja nie do końca się z tym zgodzę. Jakość skalera jest ważna i owszem ale nie jest on artystą malarzem i jeśli musi z jednego piksla zrobić dwa (hd redy) albo trzy (full HD) (nie czepiajcie się liczby dwa, trzy bo nie w tym rzecz, w każdym razie więcej dla fullHD) to cudów nie ma i przy podobnym algorytmie na full HD jak na mój gust musi to wyglądać gorzej. Ja już pomijam kwestię potrzeby dużo wyższej wydajności obliczeniowej dla skalera full HD i związane z tym koszty. Nie wydaje mi się aby producenci przejmowali się jakoś strasznie przetwarzaniem sygnału SD przez ich LCD. Czy producent bolidów dla formuły 1 przejmuje się że te samochody nie sprawdzą się na drogach zwłaszcza polskich ? Jak sama nazwa wskazuje LCD full HD robionę są do takiego a nie innego sygnału. Każdy inny sygnał jest tylko złem koniecznym.
inaczej - skoro taki panel musi samplowac pixele to musi to robic na jeden z kilku sposobow - powielajac najblizsze piksele bez usredniania koloru lub usredniajac - co wymaga duzej mocy obliczeniowej (wiedza o tym ci co pracowali kiedykolwiek w PHOTOSHOPIE). Problemu nie ma przy sygnale full hd bo adresowanie pixeli nie wymaga powielania.
Wracajac jednak do sedna tematu to kilku wrednych zlosliwych skosnookich zadba by nigdy nie bylo sprzetu ktory osiagnie totalna nirwane na dlugo... zaraz cos poprawia lub zmienia standard.
 
Ostatnia edycja:

Kilmar

New member
dobra - ostatnie pytanie

czy z odległości 3m zobaczę różnicę na 40 calach na
- zwykłym DVD
- blue ray DVD (chyba dobrze napisałem)
- zwykłej TV
- telewizji cyfrowej TVN
między HD Ready (1366 x 768 [samsung 40m71b] a Full HD [samsung 40f71b]?
Chodzi o różnicę związaną z rozdzielczością oczywiście.
I czy będzie na tyle duża, że opłaca się czekać na 40f71b?

I proszę o powstrzymanie się od tekstów w stylu "poczekaj na 40m1001".

pozdarwiam
Kilmar
 
Ostatnia edycja:

p00h

Member
detom napisał:
A ja nie do końca się z tym zgodzę. Jakość skalera jest ważna i owszem ale nie jest on artystą malarzem i jeśli musi z jednego piksla zrobić dwa (hd redy) albo trzy (full HD) (nie czepiajcie się liczby dwa, trzy bo nie w tym rzecz, w każdym razie więcej dla fullHD) to cudów nie ma i przy podobnym algorytmie na full HD jak na mój gust musi to wyglądać gorzej.

Gorzej od sygnału full HD - na pewno. Ale jeśli porównywać sygnał SD na panelach o różnej rozdzielczości, to:
panel SD, proporcja 1:1 => wygląda OK
panel HD-ready, proporcja np. 1,3:1 => wygląda gorzej niż na panelu SD,
panel full-HD, proporcja 2:1 => może wyglądać równie dobrze jak na panelu SD

Ogólnie im więcej pixeli mamy do zasymulowania pixela wejściowego tym lepiej (oczywiście poza przypadkiem gdy nie trzeba skalować wogóle), tzn. tym łatwiej zrobić dobry skaler.
 

p00h

Member
Kilmar napisał:
czy z odległości 3m zobaczę różnicę na 40 calach na
- zwykłym DVD
tak
Kilmar napisał:
- blue ray DVD (chyba dobrze napisałem)
raczej nie
Kilmar napisał:
tak
Kilmar napisał:
- telewizji cyfrowej TVN
w HD raczej nie, w SD tak.

Ale nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy tam gdzie różnice będą (a będą) obraz będzie wyglądał lepiej na HD-Ready czy na Full-HD.
 

mirpre

New member
Xbox 360

Witam
Ja mam pytanie w związku z połączeniem owych (M71b, F71b) telewizorów z Xboxem 360. Pierwsze moje pytanie to czy Rozdzielczość 1366 x 768 w M71b oznacza, że mogę także wyświetlać obraz 1080i ? W F71b full HD pozwala na 1080p, wiem że gry w rozdzielczości 1080p dopiero zaczną wychodzić. Proszę o radę czy LCD z 1080p uzyska znacznie lepszą jakość od LCD z 1080i biorąc pod uwagę że model F71b pozbawiony jest 100Hz co w grach może być odczówalne , Smooth Motion Driver (cokolwiek by to było :p). Reszta parametrów w tych LCD jest racvzej ta sama.
Ceny są podobne w ranichach 8500 zł. A tak drugorzędnie zapytam o obraz zwykłych programów przez powiedzmy Cyfrowy Polsat, w którym modelu wypada lepiej i czy także jest to duża różnica. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

waldusthecyc

New member
ja powiem tak: jestem fanem konsol. tv kupuje specjalnie pod xboxa,ps3 (no i w sumie tv n ale to bonus) i kupuję w ciemno 1080p. moim wyborem jest samsung 1080p - 40f71.

jeżeli tv posiada 1080i, to znaczy że gry będą chodzić tylko w 720p (gry z przeplotem nie chodzą, są progressive) więc tak naprawdę taki tv pod telewizję HD jest ok (tam jest 1080i) ale co do gier to nie bardzo....

pozdr
 

kamil

New member
To poczekaj 4 lata na OLED :)

To bez sensu, zawsze będzie tak, że czekasz i pojawia się cos nowszego, lepszego i tańszego. Takie czekanie doprowadzi cie do nerwicy. Przy takim podejściu nigdy nie kupisz sprzętu co ciebie usatysfakcjonuje....
 

scypior

New member
Hej,

W sumie tez mam taki dylemat. Tato chce zmienic TV na nowy, wiec ja od razu pomyslalem o HDTV (nie bedac za bardzo zorientowany w temacie). Szybko jednak zauwazylem, ze stac nas bedzie na LCD 1366x768, o Full HD nie bedzie mowy.
A ze bedzie to wydatek raczej na dlugi czas (poprzedni TV mamy od 14 lat:p), wiec pomyslalem ze moze to byc troche nie przyszlosciowe, choc jak na teraz to i tak jest zakup na wyrost, poniewaz nie mam zadnego zrodla sygnalu HD (tylko Laptop z VGA, ale to nie HD przeciez, a PC jeszcze zbyt slaby i bez karty z wyjsciem component).
Pociesza mnie fakt, ze jestem krotkowidzem. Wiec przy ogladaniu tych 32 cali z odleglosci 2-3m, to ja bym i tak pewnie roznicy nie zauwazyl miedzy 720 a 1080:hihi:

Wiec raczej to nie jest dylemat, tylko frustracja ze zawsze bedzie cos lepszego, a przeciez nie mozna miec wszystkiego;)
 
Do góry