Kiedy wreszcie będzie test OPTOMA 3D-XL ?

tadolboss

Member


Wielkie Dzięki - dla mnie bomba !!!!!!
napisz mi tylko czy ten tuner/player poradzi sobie z taka sytuacją :
- mam film 3D (hsbs) na pendrivie (oczywiście tuner/player podpinam pod Optomę 3D XL) czy film obejrzę w 3D ??? co z plikiem tekstowym - podobno dla filmów 3d coś trzeba kombinować z napisami.
 

marimba22

New member
Wielkie Dzięki - dla mnie bomba !!!!!!
napisz mi tylko czy ten tuner/player poradzi sobie z taka sytuacją :
- mam film 3D (hsbs) na pendrivie (oczywiście tuner/player podpinam pod Optomę 3D XL) czy film obejrzę w 3D ??? co z plikiem tekstowym - podobno dla filmów 3d coś trzeba kombinować z napisami.

Napisy nie będą się zgadzały, muszą być wklejone w format macierzysty tzn. pokazywać się na obydwu częściach ekranu sbs (Najprościej korzystać z kompa i odtwarzacza KMPlayer - on sam dubluje napisy do wybranego formatu albo do sbs albo do over-under)- Drugim rozwiązaniem jest wkleić plik z napisami za pomocą programu 3D Subtitler i wtedy pójdzie Ci to wszystko z pendrive np. na wspomnianym urządzeniu łącznie z prawidłowo wyświetlanymi napisami.
 

tadolboss

Member
Napisy nie będą się zgadzały, muszą być wklejone w format macierzysty tzn. pokazywać się na obydwu częściach ekranu sbs (Najprościej korzystać z kompa i odtwarzacza KMPlayer - on sam dubluje napisy do wybranego formatu albo do sbs albo do over-under)- Drugim rozwiązaniem jest wkleić plik z napisami za pomocą programu 3D Subtitler i wtedy pójdzie Ci to wszystko z pendrive np. na wspomnianym urządzeniu łącznie z prawidłowo wyświetlanymi napisami.

dzięki za info
w necie znalazłem jeszcze coś takiego
EGreat R6S - miniaturowy sieciowy odtwarzacz 3D
jednak niestety cena tego urządzenia to okolo 450 pln. a i tak nie mam pewności czy nie będę musiał wkleić najpierw napisów.....(sprzedawca twierdzi że urządzenie ma androida dlatego można zainstalować MX Playera i wszystko będzie śmigać)

Generalnie najbardziej boję się konieczności przerabiania filmów mkv do formatu PS3 z jednoczesnym wklejaniem napisów - trwa to dobre kilka godzin.
marimba22 czy 3D Subtitler długo wkleja napisy do filmów 3D ???
Co sadzisz (sądzicie) o Egreat R6S - czy warto wydać tyle kasy , czy wszystko bedzie chodzić bez przerabiania ??
Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

marimba22

New member
marimba22 czy 3D Subtitler długo wkleja napisy do filmów 3D ???
Z góry dziękuje za odpowiedzi

Niestety nie wiem. Ja odtwarzam filmy z laptopa (mam go na stałe w szufladzie RTVki) i korzystam z KMPlayera - tam od razu łatwo wybierasz format wyświetlania napisów i wszystko śmiga jak najleży!!! Zainstaluj 3D Subtitler i sprawdź.
 

luki1281

New member
witam mam pytanie jestem nowy i zalozylem konto w depresji niewiem kto morze mi pomoc mam projektor benq mw 712 i kupilem optome 3d xl wraz z play station 3 aktualizacje zrobilem najnowsze w projektorze uruchomilem 3d niby gra 3d film cars tm wersja ale cos nie tak bo w okularach widac jak by byly dwa OBRAZY NAKLADAJAC SIE NIEJEST TO PRZYJEMNE i niewidac dokladnie wszystkiego w jednym punkcie morze to kwestia kabla tylko hdmi juz sam niewiem prosze o pomoc co i jak albo co zmienic dzieki za jaka kolwiek pomoc
 

graves007

New member
Witam,

Wiem, że wątek trochę już "wiekowy", ale może ktoś mi pomoże.

Posiadam projektor Benq W700+ (który ponoć jest kompatybilny z Optomą 3DXL), do tego Pioneer'a BDP 150 i VSX322.
I teraz dwa pytania:
1) jak właściwie podłączyć Optomę (żeby mieć zarówno prawidłowy obraz jak i dźwięk wielokanałowy). Czy opcja Blu --> Optoma --> Ampli --> Projektor będzie działać?
2) czy w ogóle warto inwestować ~900 zł za przystawkę (może lepiej sprzedać Benq'a, doinwestować i kupić projektor Full 3D?).
 

syberka

New member
Jeśli masz na"wyrzucenie"kasę to warto zmienić.U mnie połączenie benq -Optomy jest ok.Obraz 3D jest bardzo dobry,ma znakomita głębię i wyrazistość.Uporałem się z podłączeniem optomy z ampli stosując switch.Zarówno obrazy 3D SBS jak i te z płyt bluray 3D sa wyswietlane ok.Wiadomo obraz full hd to nie to samo co hd ready jednak z wiekszej odległości nie za bardzo widać różnicę!
 

Alkor

New member
Bez reklam
Raczej lepiej zainwestuj w nowy projektor Full HD 3D, ta przystawka Optomy wydaje się już nieco przestarzała i oczywiście nie oferuje rozdzielczości Full HD. Po sprzedaży BenQ W700+ dopłata np. do BenQ W1070 wyniesie ~1500 zł, chociaż zależy, ile dostaniesz za W700+. Niestety dochodzą jeszcze okulary 3D, ale i tak musiałbyś je kupić do przystawki 3D-XL.
Jak widzę twój Blu-ray i amplituner obsługują 3D (HDMI 1.4), więc nie trzeba nic więcej zmieniać. Dodatkowo dostaniesz lepszą jakość obrazu 2D - BenQ W1070 to naprawdę dobry, jasny rzutnik 2D/3D, nieźle skalibrowany fabrycznie w odróżnieniu od paru innych, np. Optomy HD131X.

Pozdrawiam.
 

graves007

New member
Raczej lepiej zainwestuj w nowy projektor Full HD 3D, ta przystawka Optomy wydaje się już nieco przestarzała i oczywiście nie oferuje rozdzielczości Full HD. Po sprzedaży BenQ W700+ dopłata np. do BenQ W1070 wyniesie ~1500 zł, chociaż zależy, ile dostaniesz za W700+. Niestety dochodzą jeszcze okulary 3D, ale i tak musiałbyś je kupić do przystawki 3D-XL.
Jak widzę twój Blu-ray i amplituner obsługują 3D (HDMI 1.4), więc nie trzeba nic więcej zmieniać. Dodatkowo dostaniesz lepszą jakość obrazu 2D - BenQ W1070 to naprawdę dobry, jasny rzutnik 2D/3D, nieźle skalibrowany fabrycznie w odróżnieniu od paru innych, np. Optomy HD131X.

Pozdrawiam.


Zważywszy, że za Benq 700+ dostanę góra 1200 zł, to dopłata wynosi jakieś 2000. Do tego dochodzą okulary (w cenie około 350 zł za sztukę). A koszt Optomy, to jednak 800 zł i okulary są przecież w komplecie ;)

Chociaż zastanawiałem się już nad W1070...
 

syberka

New member
Zważywszy, że za Benq 700+ dostanę góra 1200 zł, to dopłata wynosi jakieś 2000. Do tego dochodzą okulary (w cenie około 350 zł za sztukę). A koszt Optomy, to jednak 800 zł i okulary są przecież w komplecie ;)

Chociaż zastanawiałem się już nad W1070...
Dokładnie sa w komplecie.Ja kupiłem drugie NEC w cenie 100zł(nowe)
Oczywiście fullHD jest dużo lepsze tylko pytanie czy z odległości np.3,5m od ekranu zobaczymy dużą różnicę?Statyczne obrazy widać różnicę(widać piksele)ale z odległości mniejszej niż 2m!Na ruchomym obrazie jest o wiele lepiej!
 
Ostatnia edycja:

graves007

New member
Mam jeszcze jedno pytanie: jak długie macie kable HDMI prowadzące od urządzenia do projektora ?

Ja mam kabel XRYX'a, który kosztował mniej niż 100 zł o długości 15 metrów i obawiam się, że to może położyć całe połączenie (chociaż aktualnie nie mam problemów z wyświetlaniem obrazu ).
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Mam problem z odpaleniem filmów OU

Używam HD playera Ariva 210, SBS działa normalnie a OU nie chce

Co robie nie tak ?

Czy warto pomyśleć o jakimś odtwarzaczu HD który ma niby obsługe 3D, coś to da ?

Pomóżcie :)
 
Do góry