Kiedy TVN-HD dla wszystkich

Szemot

New member
Ale widzialem wielokrotnie jak ludzie na forum podniecali sie tym jak to cudownie wyglada. Coprawda pewnie w programach narazie typu taniez z gwiazdami ale lepsze to niz nic. A serio szmira czy tylko zakladasz ,ze tak jest ?? A jesli szmira to moze nie na wszystkich programach czy filmach ?
 

km1963

New member
Bez reklam
programy studyjne są ok ale w HD jest ich niewiele
co do filmów to kilka dosłownie było w jakości HD (prawie)
osobiście wolę C+film ( regularnie pojawiają się filmy w HD a reszta podciągana ale fajnie wygląda )

pozdrawiam
 

Szemot

New member
Nie no domyslam soe, e Canal+ jest lepszy. sam mam ale canal i national mi nie wystarcza i chce miec wiecej dlatego ciekaw jestem kiedy TVN (czyli moja ulubiona z publicznych stacji) ruszy w HD dla kazdego albo przzynajmniej na cyfre
 

km1963

New member
Bez reklam
Powiększyć liczbę kanałów w HD można kupując N-kę ( tak zrobiłem )
a repertuar filmowy czekając na HBO HD - rusza wiosną ale nie ma szczegółów u kogo z obecnych na rynku ( i czy na wyłączność )

pozdrawiam
 

Szemot

New member
Juz sie zastanawialem ale tylko Discovery HD by mnie stamtad interesowalo. MGM to filmy dla moich rodzicow czy dziadkow raczej wiec nie oplacalne dla mnie. Tym bardziej z ich mega promocja która drozej wychodzi niz bez promocji heh
 

we11@o2.pl

New member
Szemot napisał:
Ale widzialem wielokrotnie jak ludzie na forum podniecali sie tym jak to cudownie wyglada. Coprawda pewnie w programach narazie typu taniez z gwiazdami ale lepsze to niz nic. A serio szmira czy tylko zakladasz ,ze tak jest ?? A jesli szmira to moze nie na wszystkich programach czy filmach ?
Uważam, że nie było czego żałować ale aż do teraz!! Piszesz o programie „Taniec z gwiazdami” jako jednym z nielicznych programów emitowanych w bardzo ładnym 16/9. Tak było ale sprawa obecnie wygląda zupełnie inaczej. W ostatnich miesiącach, dniach TVN zaczyna nadawać coraz więcej programów w 16/9 a w sumie HD. Proszę zwrócić uwagę, że programy jeszcze do nie dawna nadawane w 4:3 są już w 16:9 – a na TVN HD w super jakości. W sumie jeśli chodzi o polskie produkcje łatwiej jest wymienić te bez owego ładnego obrazu, bo ich jest mniej :D:D. Czy warto mieć te kanał?? Moim skromnym zdaniem jak najbardziej tak! Ba! Dosłownie wczoraj zmarnowałem kilka godzin po to, aby odpowiednio ustawić antenę tylko dla tego kanału (nie miałem tylko TVN HD po ostatnich wichurach).

W dodatku podobno „Fakty będą w 16:9 już od marca lub kwietnia, kiedy ukończy się proces zmiany szaty graficznej i wystroju studia.”


W bardzo ładnym 16:9 są nadawane obecnie:

- Taniec gwiazdami
- Rozmowy w toku
- podobno Szymon Majewski show (jeszcze nie zdążyłem obejrzeć)
- Sędzia Anna Maria Wesołowska
- Milionerzy
- Kuba Wojewódzki (bardzo dobry obraz - korzej sam program:p )
- Odwróceni na 100% w ładnym HD (po prostu 720p)
- od wczoraj (29.02.08) Na Wspólnej
- programy tj. Sopot

Pewnie paru programów nie ująłem (jak zobaczycie cos w 16/9 to znaczy, że dany program można zobaczyć w dużo lepszej jakości (oprócz detektywów)).

Ja bardzo niecierpliwie czekam na FAKTY w 16/9 :D:D:D:D:D: bo większości w/w programów nie oglądam ale napisałem, żebyście wiedzieli.

Pozdrawiam
 

Szemot

New member
Oo tak, najbardziej czekam na Sędzia Anna Maria Wesołowska w HD :-D

Ale czyli generalnie nie znasz odpowiedzi na moje pytanie czym sie róznia kanały z logo 16:9 od tych poprostu nadawanych w 16:9 ??

I zeby nie zaśmiecać tworzac kolejne wątki to wpadło mi do głowy kolejne pytanie o format ekranu. To pytanie raczej do użytkowników Cyfry+ wraz z dekoderem HD z nagrywarką. Otóż podłączony mam do mojego LCD SHARP LC 46 XL 1 E przez HDMI (choć domyślam sie, ze TV nie ma nic do tego) i jesli ogladam jakis kanał nie HD (któy automatycznie jest na 100% ekranu), który jest np w formacie 16:9 to nie dopasowuje sie automatycznie do ekranu. Do tego trzeba użyc przycisku "HD" na pilocie. Jeden tylko mały szkopulik. Obraz po dopasowaniu jest wiekszy niz TV czyli obcina w pionie i w poziomie co przeciez mija sie z celem. A nie po to tez mam TV 46cali zeby ogladac film na 24 calach. Jesli ustawie w opcjach dekodera automatyczne wyswietlanie 16:9 to efekt jest ten sam czyli poobcinany obraz u góry i u dołu. Czy jest jakis sposób zeby to ominąć ?? Jakos ogladajac filmy z DVD/Video czy TV analogowej badz DVB i jesli jest cos w 16:9 i na TV ustawie taki format to dopasowuje sie idealnie. Jednoczesnie nie moge zmieniac formatu ekranu z pilota telewizora jesli podłącozne cos jest przez HDMI. Jest zatem jakis sposób zeby na cyfrze wyswietlic to normalnie na 100% ekranu a nie na 120 ??
 

we11@o2.pl

New member
Szemot napisał:
Ale czyli generalnie nie znasz odpowiedzi na moje pytanie czym sie róznia kanały z logo 16:9 od tych poprostu nadawanych w 16:9 ??

Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Podejrzewam, iż masz na myśli, w jakiej rozdzielczości kanał TVN HD nadaje swoje produkcje 16/9. Otóż TVN, odbierane przez Ciebie możesz obejrzeć tylko w rozdzielczości SD. TVN HD jest nadawane w rozdzielczości 720p i do tej rozdzielczości są skalowane wszystkie produkcje TVN, oprócz tych, które zostały nagrane w 720p/1080i/1080p – tak tłumaczy TVN (jest ich nie wiele, np. serial Odwróceni). Pytanie, w jakiej rozdzielczości są nadawane programy, wymienione przeze mnie. Myślę, że te programy, które tak ładnie wyglądają są dostarczane do studia w postaci 720p lub na miejscu skalowane do 720p, jednak zostały nagrane w niższej rozdzielczości ale nie koniecznie SD, tylko np. zgrane z taśmy kamery. I teraz zależy jakie kamery ma TVN. Im lepsze, tym obraz na tym kanale jest bardziej chwalony.
Zaznaczam, że nie jestem pewien tego co napisałem :D:D:D Jak ktoś ma jakąś inną teorię na ten temat, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja mam bardzo nieoficjalne informacje, że pewna liczba hitów filmowych na wiosnę w TVN HD będzie w HD. Hity te to m.in.: "Pan i Pani Smith", "Batman: Początek", "Sahara", "Wojna Światów", "Constantine", „Harry Potter i Czara Ognia", "Klątwa Królikołaka", "Zebra z klasą", "Madagaskar".

TVN HD pojawił się w DVB-T kodowany w MPEG4 w Warszawie.
 

Szemot

New member
arsenal napisał:
Ja mam bardzo nieoficjalne informacje, że pewna liczba hitów filmowych na wiosnę w TVN HD będzie w HD. Hity te to m.in.: "Pan i Pani Smith", "Batman: Początek", "Sahara", "Wojna Światów", "Constantine", „Harry Potter i Czara Ognia", "Klątwa Królikołaka", "Zebra z klasą", "Madagaskar".

TVN HD pojawił się w DVB-T kodowany w MPEG4 w Warszawie.

Zaraz, czyli jak jestem z Wawy to moge odbierac to przez jakis czas w HD ?? Jak ?

we11@o2.pl - sorry bo zamieszlaem pytaniem. W innym dziale zalozylem posta czym sie róznia stacje ktore w programie TV maja logo 16:9 od tych które sa w 16:9 ale nie maja tego logo. Mój bład bo pochrzanily mi sie tematy ale skoro juz i tu to poruszylem to moze wiesz czym sie to rózni oprocz tego, ze w programach z Logo 16:9 logo stacji np TVN jest na filmie a jesli film nie ma tego logo to znak TVN jest ponadfilmem na czarnych pasach. to jedyna róznica jaka widze. a w praktyce jaka jest ??
 

we11@o2.pl

New member
Szemot napisał:
Zaraz, czyli jak jestem z Wawy to moge odbierac to przez jakis czas w HD ?? Jak ?

we11@o2.pl - sorry bo zamieszlaem pytaniem. W innym dziale zalozylem posta czym sie róznia stacje ktore w programie TV maja logo 16:9 od tych które sa w 16:9 ale nie maja tego logo. Mój bład bo pochrzanily mi sie tematy ale skoro juz i tu to poruszylem to moze wiesz czym sie to rózni oprocz tego, ze w programach z Logo 16:9 logo stacji np TVN jest na filmie a jesli film nie ma tego logo to znak TVN jest ponadfilmem na czarnych pasach. to jedyna róznica jaka widze. a w praktyce jaka jest ??

Co do odbioru TVN HD w Warszawie musisz mieć odpowiedni odbiornik telewizji naziemnej (np. nowoczesny TV). Tu jest trochę informacji na ten temat: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=7068 tu masz też screeny!!!

Jeśli mówimy o logo na kanale TVN HD, to trzeba powiedzieć, iż jest ono zdecydowanie pomniejszone (i przeźroczyste oraz wyświetlone w wyższej rozdzielczości), w stosunku do analogowej wersji TVN i oczywiście (w 90% przypadków polskich produkcji) nie jest ono na czarnych pasach, których po prostu nie ma (obraz wypełnia cały ekran). W przypadku filmów zagranicznych jest tj. w wersji analogowej, chyba, że są na wyświetlane na całym ekranie.
 

Szemot

New member
Chyba nie do końca zajarzyłęs o co mi chodzi z tym 16:9 i nie chodzi mi o TVN HD tylko jakąkolwik stacje któa w gazecie ma przy niektórych programach logo 16:9

Jesali chodzi op TVN na DVB-T to nie jarze zabardzo co tam jest napisane. Co wiecej mam w swoim TV tuner DVB-T i czasem sa testowe stacje, a wczoraj jak skanowałem to nie było totalnie nic. Co wiecej czy zeby odbierac na DVB program HD to nie musze miec przypadkiem tunera HD który z tego co wiem nie jest jeszcze fabrycznie montowany w telewizorach ??
 

zibi_wl

New member
mam ten sam problem na Loewe Concept L 32

Szemot napisał:
Oo tak, najbardziej czekam na Sędzia Anna Maria Wesołowska w HD :-D

Ale czyli generalnie nie znasz odpowiedzi na moje pytanie czym sie róznia kanały z logo 16:9 od tych poprostu nadawanych w 16:9 ??

I zeby nie zaśmiecać tworzac kolejne wątki to wpadło mi do głowy kolejne pytanie o format ekranu. To pytanie raczej do użytkowników Cyfry+ wraz z dekoderem HD z nagrywarką. Otóż podłączony mam do mojego LCD SHARP LC 46 XL 1 E przez HDMI (choć domyślam sie, ze TV nie ma nic do tego) i jesli ogladam jakis kanał nie HD (któy automatycznie jest na 100% ekranu), który jest np w formacie 16:9 to nie dopasowuje sie automatycznie do ekranu. Do tego trzeba użyc przycisku "HD" na pilocie. Jeden tylko mały szkopulik. Obraz po dopasowaniu jest wiekszy niz TV czyli obcina w pionie i w poziomie co przeciez mija sie z celem. A nie po to tez mam TV 46cali zeby ogladac film na 24 calach. Jesli ustawie w opcjach dekodera automatyczne wyswietlanie 16:9 to efekt jest ten sam czyli poobcinany obraz u góry i u dołu. Czy jest jakis sposób zeby to ominąć ?? Jakos ogladajac filmy z DVD/Video czy TV analogowej badz DVB i jesli jest cos w 16:9 i na TV ustawie taki format to dopasowuje sie idealnie. Jednoczesnie nie moge zmieniac formatu ekranu z pilota telewizora jesli podłącozne cos jest przez HDMI. Jest zatem jakis sposób zeby na cyfrze wyswietlic to normalnie na 100% ekranu a nie na 120 ??

dołączam się do mojego przedmówcy z prośbą o pomoc:)
 

we11@o2.pl

New member
Szemot napisał:
Chyba nie do końca zajarzyłęs o co mi chodzi z tym 16:9 i nie chodzi mi o TVN HD tylko jakąkolwik stacje któa w gazecie ma przy niektórych programach logo 16:9
Nie widze innych rożnic. Jakby nie było programy emitowane w 16:9 nadawane w SD mają mizerną jakość (nie ma o czym gadać:D:D)

Szemot napisał:
Jesali chodzi op TVN na DVB-T to nie jarze zabardzo co tam jest napisane. Co wiecej mam w swoim TV tuner DVB-T i czasem sa testowe stacje, a wczoraj jak skanowałem to nie było totalnie nic. Co wiecej czy zeby odbierac na DVB program HD to nie musze miec przypadkiem tunera HD który z tego co wiem nie jest jeszcze fabrycznie montowany w telewizorach ??
No to tj ja, mając odpowiedni TV musiałbyś tylko kupić odpowiednią antenkę naziemną i ją sobie ustawić. Jaką to ja nie wiem. Musisz się dowiedzieć. Słuszałem, że ponoć wystarczy zwykła antena naziemna (pytanie, czy to jest prawda).
Pozdrawiam

ps DVB-t przecież odbiera kanały HD (do kompresji audio/wideo przyjęto standard MPEG-2 oraz niedawno MPEG-4 (H.264))
 

mystic

New member
Osobiście spodziewałem się więcej w chwili gdy ten kanał startował, mam nawet wrażenie, że nadawca bardziej się starał na początku niż teraz. Obecnie, to tak jak ktoś napisał wcześniej, HD zostało tylko w nazwie, już nawet programy robione w studio nie są w HD, wszystko to upscale, a porównując je do tego co niemcy wyciągnęli na np. ARD z SD, to nawet można powiedzieć, że to upscale marnej jakości, a napewno pozostawiającej wiele do życzenia. Może uznacie mnie za malkontenta, ale n-ka mogła by sie lepiej postarać ze swoim flagowym kanałem, za przykład niech posłuży nsport.
 

Szemot

New member
we11@o2.pl wszystko przetestowałem i widzi TVN HD tak jak i 8 innych stacji ale nei ma obrazu. Tylko nazwy same są. Kiedys jak sprawdzałem kanały DTV to działały tylko ci miesiac wymienialy sie i jedne wchodzily inne kończyły swoja działalnosc. Teraz mam 8 czy 9 stacji i wszystkei czarne włącznie z TVN HD. Czy inni też maja takie cos na DTV ? (jesli lokalizacja jest istotna to jestem z Warszawy)
 

reQ

New member
To są objawy nie posiadania przez tuner cyfrowy (który jak domniemam wbudowany jest w telewizor) dekodera MPEG4. Rzadko który telewizor ma coś takiego. Pozostaje zakup odpowiedniej karty CI lub zewnętrznego tunera.

Proszę nie cytować poprzednika
 

Szemot

New member
Czyli, ze wszystkie kanały nadajace dzis na DVB w okolicach Warszawy nadaja w mpeg4 i zaden w 2 ?? Az trudno uwierzyc. To po co robie te tunery Cyfrowe jak sie okazuje ze i tak nic nie ma tylko trzeba kupic bardziej profesjonalne.

Proszę nie cytować poprzednika
 
Do góry