Kiedy test AX630

collider

New member
Bez reklam
Jest juz kilka testow na zagranicznych forach. Ogolnie telewizor ma dosc dobre opinie jezeli chodzi o obraz, funkcje smart czy wykonanie. Jednak wszedzie jako olbrzymia wade wymienia sie brak kodeka HEVC. Bez niego praktycznie mozna zapomniec o korzystaniu z dostepnych serwisow zawierajacych materialy 4K. Chyba, ze wesprzesz sie jakims dodatkowym urzadzeniem.
 

snach

Member
Jest juz kilka testow na zagranicznych forach. Ogolnie telewizor ma dosc dobre opinie jezeli chodzi o obraz, funkcje smart czy wykonanie. Jednak wszedzie jako olbrzymia wade wymienia sie brak kodeka HEVC. Bez niego praktycznie mozna zapomniec o korzystaniu z dostepnych serwisow zawierajacych materialy 4K. Chyba, ze wesprzesz sie jakims dodatkowym urzadzeniem.

Kurcze, to trochę pokrzyżowałeś mi plany:( Chciałem Panasa ze względu na 4K i TV Anywhere, obraz oraz cenę za 48 cali. W przydziale do 4 tys. jawił mi się jako dobry wybór. Zastanawiam czy jest jakas sensowna alternatywa z Panasa. Zależy mi na TV Anywhere!
 

collider

New member
Bez reklam
Kurcze, to trochę pokrzyżowałeś mi plany:( Chciałem Panasa ze względu na 4K i TV Anywhere, obraz oraz cenę za 48 cali. W przydziale do 4 tys. jawił mi się jako dobry wybór. Zastanawiam czy jest jakas sensowna alternatywa z Panasa. Zależy mi na TV Anywhere!

Wystarczy, że dokupisz jakiś media player lub bluray z HEVC i będzie po kłopocie. Panasonic ma takie obsługujące ten kodek.
 

koval888

New member
A co powiecie jakby porównać ax630b do as740b. Zastanawiam się nad jakimś panasonikiem a w tej chwili 47ax630 jest w tej samej cenie co 47as740b w UK. Telewizor będzie używany przez następne 5lat po 10-12godz.dziennie,do wszystkiego,filmy,multimedia,tuner sat,cyfrowa naziemna, you tube i inne..,proszę o poradę
 

collider

New member
Bez reklam
A co powiecie jakby porównać ax630b do as740b. Zastanawiam się nad jakimś panasonikiem a w tej chwili 47ax630 jest w tej samej cenie co 47as740b w UK. Telewizor będzie używany przez następne 5lat po 10-12godz.dziennie,do wszystkiego,filmy,multimedia,tuner sat,cyfrowa naziemna, you tube i inne..,proszę o poradę

Bylem i widzialem :). Zalatwiajac sprawy "na miescie" ;) wstapilem do sklepu i na goraco moge napisac swoja opinie o 630. Potwierdzily sie obawy o kodek HEVC, ale i tak wyszedlem pod wrazeniem tego tv. Na materiale z bluray obraz wygladal swietnie. To samo youtube. Koles wrzucil mi jakis filmik 4K z tuby o jakis indianach w dzungli i bylo rewelacyjnie. Reki nie dam sobie obciac, ze to byl typowy film 4K i czy rzeczywiscie ten Panas odtwarzal go w tej rozdzielczosci a moze skalowal tylko fullhd. Do tego wolne lacze na sklepie powodowalo, ze filmik musial sie ladowac by potem przy starcie zaczynac od jakosci przypominajacej sd przechodzac stopniowo do jakosci 4K jak mniemam. A jezeli to nawet nie byla wspomniana rozdzielczosc to ja sobie zycza taka w domu :). Porownalem go tez z modelami 650, 640 i 740. I tylko na tym ostatnim zauwazylem w stosunku do pozostalych poprawe czerni.Wydaje mi, ze obraz byl w 740 jednak delikatnie najlepszy. Jednak 630 zniszczyla konkurencje tym filmikiem z yuotube. Nie zwracalem w tych telewizorach uwagi na te wszystkie dziwne nazwy okreslajace rzekome niedoskonalosci obrazu i matryc a patrzylem okiem zwyklego widza a nie poszukiwacza cloudingu czy Bog wie czego.
 
Do góry