Kiedy najlepiej kupić tv ?

Gignac

New member
Witam.

Mam pytanie kiedy najlepiej kupić tv ? Chodzi mi głownie o ceny kiedy będą najlepsze promocje. Teraz jest rabat technologiczny w Saturnie i się zastanawiam nad kupnem tv. Chciałbym kupić telewizor full hd bo 4k mi nie potrzebne zupełnie. Przeprowadzam się dopiero za 4 miesiące ale obawiam się ze za ten czas może być mała ilość dostępny tv lub pozostaną same powystawowe lub zwroty.

Jak myślicie ceny zejdą jeszcze w dół czy nie bardzo ?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ja w tamtym roku kupowałem swojego Philipsa tuż po Nowym Roku. Był tańszy o 400 zł niż przeceny poświąteczne.
 

jasssu

New member
Duch87 ma rację - ja też tak kupowałem telewizor, zresztą też Philips. Technicznie to wygląda tak, że w czasie świątecznym schodzą jedne z ostatnich partii produkcyjnych, a wiosna to czas na nowe telewizory. Chyba, że rozważasz także starsze modele - to naturalnie, że najtańsze są jak wyjdą już nowe - ale wtedy ryzykujesz, że nie sięgniesz po planowany model.
 

Szym3k

Member
Czyli co czekać jeszcze do początku stycznia. Powiem szczerze, że nakręciłem się trochę na 65xd9305 z Euro za 9999zł. Myślicie, że na początku przyszłego roku spadnie jeszcze jego cena?
 

jasssu

New member
Generalnie tak, natomiast pilnuj na stronie czy nie poszedł. A w tej cenie nie wolałbym zakupić jakiś telewizor na bazie OLED?
 

Gignac

New member
Witam. Dzis byłem w Saturnie i natknąłem się na Sony KDL65 W855C za 5200 zł około. Warto kupic ten model za ta cene. Sprzedawca go zachwalal ze warto za ta cene aczkolwiek był to przedstawiciel Sony wiec wiadomo.

Co myślicie na ten temat ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
65W855 jest udanym telewizorem, ale tylko FHD oraz trzeba uważać na wąskie kąty boczne.

Jeżeli możesz podnieść sobie budżet o 1500 zł, polecam 65DX750 marki Panasonic. To już jest ekran 4K z HDR.
 

Gignac

New member
65W855 jest udanym telewizorem, ale tylko FHD oraz trzeba uważać na wąskie kąty boczne.

Jeżeli możesz podnieść sobie budżet o 1500 zł, polecam 65DX750 marki Panasonic. To już jest ekran 4K z HDR.

No właśnie na razie nie da rady dołożyć bo i tak już dołożyłem bo chciałem kupić samsung ue60j6240 ale zobaczyłem ze sony w dobrej cenie i tak się zastanawiam. A z kasa teraz trochę gorzej bo kupiłem mieszkanie i kasa potrzebna bardziej na wykończenie niż na tv. Na razie 4k mnie jakoś nie interesuje. Filmy w 4k raczej nie będę oglądał. :) Głównie bazuje na sporcie ( piłka nożna nc+ ) i gry na ps4 ale zwykłej :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jasne. Masz inne priorytety.

Ja też nie planowałem specjalnie rzucać się na 4K, ale zobaczyłem w międzyczasie jeden film w tej technologii nagrany i jutro będę oglądał zamówionego właśnie Batmana vs Superman już w wersji 4K i HDR, aby sobie humor poprawić ;)
 

Gignac

New member
Witam.

Dziś byłem oglądać tego sony kdl65w855c. Miałem swój materiał przede wszystkim mecze piłkarskie w full hd. I powiem tak że słabo to wyglądało. Obraz gorszy niż w moim samsungu 7 letnim. Pan ze sklepu w sumie ustawił tylko tryb obrazu ale to nic nie dało. Obraz był jak ziarno strasznie słaby. Następnie pokazał mi obraz na telewizorach 4k z Sony. Dodam że były to wyższe modele. I obraz niestety byłej tej samej jakości jak nie gorszej. I tu mam pytanie czy to kwestia ustawień czy po prostu takiego obrazu mam się spodziewać ? Pan ze sklepu polecał bardzo 4k tv argumentował to że niby nc + w przyszłym roku ma włączyć 2 kanały 4k czy to prawda ? Z tego co wiem to nie mogę sobie poradzić z obrazem full hd więc wydawało mi się to dziwne.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dziadowski obraz na 65" wygląda źle i tyle. Pora to przeczekać.

Na źródle od 1080p i wzwyż jest rewelacja, a UHD i HDR po prostu pozamiatał. Szkoda, że tak mało jest filmów i materiałów w takim formacie nagranych i dostępnych, ale to się w tym roku powoli zacznie zmieniać.

Z HDR wrażenie robi Marsjanin, Batman vs Superman też nienajgorzej. Poluję na Deapool i Mad Maxa, żeby zobaczyć, jak im się udało. Podobno robią wrażenie. Zjawa na pewno też.
 
Do góry