kiedy kupić plazme ?

sesq

New member
Witam,
czytalem u was ze plazma od pioneera nie ma równych i chyba na nia bym sie zdecydowal, czy sa jakies inne modele warte uwagi ?
wazne zeby miala głeboka czern jak pioneer i bedzie uzywana do:
40% normalna telwizja ( chyba to sie nazywa SD )
30% DVD
30% 720p

1. Czy to nie jest problem/pogorszenie jakosci ( przy ogaladaniu fimow w 720p ) ze ona ma mozliwosc wyswietlania obrazu tylko 1024x7.. ?
2. Czy sa plazmy pioneera mniejsze niz 42" ? bo szukalem i nie znalałem
3. Czy potraficie przewidziec obnizke cen plazm ? nie spieszy mi sie z kupnem moge poczekać cały rok, bo widzialem w media ze plazma z pioneera w jeden dzien byla po promocyjnej cenie ( 6tyś z 12tyś ) ale nie chciałem spontanicznie kupować telewizora. Domyslam sie, ze taka promocja byla w zwiazku ze zblizajaca sie obnizka cen plazm.
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
sesq napisał:
Witam,
czytalem u was ze plazma od pioneera nie ma równych i chyba na nia bym sie zdecydowal, czy sa jakies inne modele warte uwagi ?
wazne zeby miala głeboka czern jak pioneer i bedzie uzywana do:
40% normalna telwizja ( chyba to sie nazywa SD )
30% DVD
30% 720p

1. Czy to nie jest problem/pogorszenie jakosci ( przy ogaladaniu fimow w 720p ) ze ona ma mozliwosc wyswietlania obrazu tylko 1024x7.. ?
2. Czy sa plazmy pioneera mniejsze niz 42" ? bo szukalem i nie znalałem
3. Czy potraficie przewidziec obnizke cen plazm ? nie spieszy mi sie z kupnem moge poczekać cały rok, bo widzialem w media ze plazma z pioneera w jeden dzien byla po promocyjnej cenie ( 6tyś z 12tyś ) ale nie chciałem spontanicznie kupować telewizora. Domyslam sie, ze taka promocja byla w zwiazku ze zblizajaca sie obnizka cen plazm.

mozesz zastanowic sie nad plazma firmy Hitachi np. ta http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=570 lub http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=596
 

radzix

Member
Do sesq:

1. Żadnego pogorszenia nie zauważysz.
2. Ponieżej 42'' plazmy robi tylko Panasonic 37''.
3. Jeżeli masz zamiar kupić plazmę Pioneera np. starszy model z serii 427 bub 507 to plazmy te nigdy nie były tak tanie. Pioneer zawsze będzie w cenie. Inni producenci systematycznie obniżają swoje ceny tzn. nowsze modele są tańsze niż ich poprzednicy. W przypadku Pioneera tak nie jest. Seria Kuro powala zarówno obrazem jak i ceną.
Rok nie ma co czekać bo w ten sposób nigdy nie kupisz telewizora.
Cenami w MM się nie sugeruj bo ceny mają jak na Batorym no chyba, że trafisz na dobrą promocję. Ceny w necie sprawdź na www.skapiec.pl lub www.ceneo.pl

Kupuj i się nie zastanawiaj.
 

sesq

New member
hmm, nie ma gdzies porownania pioneera kuro i non-kuro ?
w fototestach w ogole nie ma zadnego pioneera :(
W złotym pixelu na hdtv.com.pl wygrał 427XD, jak on wyglada w porownaniu z innymi 427 ? czy najbardziej sie go oplaca kupic ?

w sumie temat sie nadaje juz do kategorii "pioneer"
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy przygotowanych na zakup. Jeżeli chcesz mieć jedną z najlepszych jakości obrazu, brak kłopotów z wypalaniem i masz do wydania około 8000 zł to weź Pioneer PDP-4280XD. Rozdzielczością się nie sugeruj, w chwili obecnej ma drugorzędne znaczenie - przy dotępnych źródłach różnicę zauważysz jak będziesz siedział blisko TV.

ps. Tak off - top - zauważyliście, że na forum skończyły się tematy dotyczące wypalania się plazm... hmmmm
 

redlum

New member
Bez reklam
podtrzymam offtop - mam LG 42PC51 (czyli model z najnizszej polki) i po 10h wlaczonego TVN24 wystarczy wlaczyc jakis inny program na 15 min i juz nie ma "efektu duszkow"
 

sesq

New member
pooh1968 napisał:
Wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy przygotowanych na zakup. Jeżeli chcesz mieć jedną z najlepszych jakości obrazu, brak kłopotów z wypalaniem i masz do wydania około 8000 zł to weź Pioneer PDP-4280XD. Rozdzielczością się nie sugeruj, w chwili obecnej ma drugorzędne znaczenie - przy dotępnych źródłach różnicę zauważysz jak będziesz siedział blisko TV.

ps. Tak off - top - zauważyliście, że na forum skończyły się tematy dotyczące wypalania się plazm... hmmmm
hmm seria KURO dla mnie za droga;> a moze gdybym zobaczyl to na oczy to zmienilbym zadnie :)
z wypalanie nie ma problemu, ja ogladam tylko DVD/720p z komputera
a jak ogladam SD to nie potrafie wytrzymac 30min na jednym programie :)

Pioneer PDP-4270XD najleszy z seri 427 ?
nie wiem co tamte pozostale mają :roll:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chcesz porównać, to zamów prezentację. O serii 427 poprzednio były bardzo dobre recenzje, właśnie za jakość obrazu. Jedynym problemem, który zgłaszali użytkownicy, było wypalanie się "znaczków". Jeżeli będzie oglądał głównie DVD to nie ma problemu. Natomiast ja patrzę też pod swoim kątem:D . Kupować coś co jest starsze i ma gorszy obraz, gdy jest dostępne Kuro..... hmmmmmmmmm.... zapożyczyłbym się i wyłożył te 8000 jak nic... :p Ale wybór należy do Ciebie....:) PZDR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PIoneer póki co prowadzi w klasyfikacji , ale musisz wyłożyć kasę 8500 zł - najmniej.
Ale na dniach ma się pokazać NEC na matrycy Pioneera/okres ochronny sie kończy/ i Hitachi 42 A01 , T01, Loewe 42 Modus.
Tylko Panasonic ma 37" plazmę.

Czy zmienisz zdanie? To tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie.
Ale musisz poprosić o prezentację w domu. O obniżce cen na Pioneera nie ma mowy - bo to nowa seria i upłynie dużo czasu zanim Pioneer zechce zmienić cenę. Ale sprawdź te ci Ci napisałem
 
Do góry