kiedy bez vatu w mm???

luki00775

New member
mam do Was uprzejma prosbe - idzcie sie wysikac

zadalem pytanie kiedy sa, a nie czy warto czy ble ble, juz 4 odpowiedzi i bedziecie sie ogolnikami przerzucac czy media markt to dobry sklep czy nie

jesli nie wystarczy konkretne pytanie, ktore spowoduje konkretna odpowiedz to moge Wam przyblizyc, ze mam zamiar kupic ps3 - prosze podac mi jakas konkretna propozycje gdzie kupie w polsce taniej niz w mm bez vatu, mysle ze troche przytka, a czy na jakis zakurzonych pralkach przed takimi akcjami przyklejaja ceny o kilkaset zl wieksze to mnie to lata kolo fiata

jeszcze raz:

CZY WIE KTOS MOZE KIEDY SA DNI BEZ VATU W MEDIA MARKT??
JESLI BEDZIE KTOS POSIADAL INFO O TAKIEJ AKCJI PROSZE TU NAPISAC

POZDRO DLA WSZYSTKICH ZIOMKOW:D
 

vip_1

New member
MM zawsze przed takimi akcjami podnoszą ceny żeby było z czego zjechać te 22%, w ten sposób realna obniżka wynosi 1-7%max, chyba że jest jakiś niechodliwy towar np. klima jesienią,
 

krzeku

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Jako że pracuje na dziale TV to coś wiem o cenach.
Owszem, (pisze tylko o TV) zdarza się podnosić ceny przed akcją bez vat, ale ma to miejsce tylko na asortyment zamówiony dawno temu i tylko wtedy gdy już po wszelkich obniżkach jeszcze obniżenie o vat powodowało by sprzedaż poniżej tzw. bufora (ok. 8%) czyli na systemowej marży ujemnej a nie mówiąc już o sytuacji gdy obnniżka o vat spowodowała by sprzedaż poniżej ceny zakupu.

PS. Akcja bez vat to nie cena brutto - 22% tylko cena brutto : 1,22, co w przybliżeniu daje około 18,5% - przykład cena netto 1000 , brutto 1220. 1220 - 22% = 951,6, a 1220: 1,22 = 1000

Reasumując około 85 % asortymentu realnie obniżona jest o vat. A' propos, dla klienta cena zakupu podczas akcji bez vat jest dalej ceną brutto, czyli vat można odliczyć.

Co do marży ujemnej, jeżeli to kogoś interesuje: powiedzmy że TV kosztuje ileś tam zł i jest na marży około 0% - realnie jest to około +8 % z tym że jest to kasa zwykle przeznaczona na centrale, reklamę i tego typu rzeczy. Rzeczywiste cena bez marży to około - 8 % w systemie.

PS. CO do bez vat - nie wiem kiedy będzie- na pewno końcem sierpnia wyprzedaż
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdybyś odjął 22% od ceny brutto, odjąłbyś więcej, niż wynosi VAT, gdyż VAT jest liczone od ceny betto. Dlatego poprawne jest dzielenie ceny brutto przez 1,22.

Drogi autorze wątku, jak Ci się nie podobają rady, trudno, ale się na nas nie wyżywaj. Skoro nikt nie odpowiedział, kiedy oznacza, że nie wie.

ArtS :)
 

luki00775

New member
Na nikim sie nie wyzywam a jesli nie zauwazyles to wiedz ze spostrzeglem ze na razie nie ma mowy o jakiejs konkretnej dacie tej akcji, gdyz prawdopodobnie ona jeszcze z mm nawet nie wyszla, dlatego zmienilem sposob mojego zapytania na taki w ktorym prosze o to, zeby ktos jesli sie dowie w przyszlosci o dniach bez vatu w mm tu o tym napisal, bo ja akurat moge z innych zrodel sie nie dowiedziec a tak to sobie tu bede sprawdzal

Poza tym jedynym powodem mojego oburzenia jest wszechobecny w tym temacie SPAM, SPAM SPAM!!!

niestety.... i wlasnie to wyrazielem moim drugim postem, to ze piszecie nie na temat i zaczynacie sie przezbywac czy media markt to dobry sklep jakby cokolwiek to mialo wspolnego z moim pytaniem, mam dla Was propozycje zalozcie sobie swoj temat: "Czy media markt to dobry sklep?" a potem obalajcie ta hipoteze milionami postow, rozwalilo mnie to ze po moim "wkurzonym" poscie normalnie jakby nigdy nic (a moze moj post jest jakis ukryty i nikt go nie widzi?) ciagnie sie ta sama gadka o media markt

Inna sprawa jest to, ze zauwazylem, iz to forum jest jedna wielka antyreklama "media markt", bez zadnych konkretow poprostu, nie bede cytowal, piszecie i jednoznacznie sugerujecie ludziom zeby tam nie kupowali

A ja akurat nie jestem idiota i oczywista sprawa jest ze sprawdze gdzie najtaniej mozna kupic konsole zanim pojde do jakiegokolwiek sklepu ja kupic, osobiscie sprawdzilem ze w mm bez vatu wychodzi najtaniej w polsce
 

ArtS007

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Nie można uogólniać. Do MM trzeba się wybrać po zorientowaniu się w cenach.

ArtS :)
Czy tę moją wypowiedź nazwiesz antyreklamą MM? Czytaj spokojnie. I gdzie widzisz te miliony wypowiedzi w Twoim wątku? Naprawdę zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Osobiście kupiłem już kilka rzeczy w MM po naprawdę okazyjnych i jednej wręcz zabójczej cenie. Dlatego nie uogólniam. Wiem tylko, że na zakupy trzeba się wybierać po wcześniejszym przejrzeniu ofert konkurencji. Jeśli to jest spam, to wybacz. A jeśli zaczynasz swoją wypowiedź od rady "idźcie się wysikać", to wybacz, ale dalej nie chce się człowiekowi czytać.

Moja rada: zaglądaj na stronę internetową MM co tydzień. O akcji bez VAT informują z tygodniowym chyba wyprzedzeniem. I jeszcze jedno. Akcje mają najczęściej charakter lokalny, czyli jednego weekendu są np. we Wrocławiu, innego w Poznaniu. I jeszcze jedno: często jet tak, że np. w piątek RTV, w sobotę AGD. Mam nadzieję, że nie potraktujesz tych uwag, jako spam. :)

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
Nie rozumiem dlaczego tak Cię wkurza to,że forumowicze starają się jak umieją udzielić dobrych ich zdaniem rad.To ,że akurat Ty jesteś dobrze zorientowany w cenach i mozliwościach zakupu jest tu raczej wyjątkiem.W większości przypadków zakupy w MM są jedną z najmniej korzystnych możliwości,co wielu sprawdziło równie osobiście co Ty.Nikt tutaj nie prowadzi żadnej celowej walki z MM,po prostu - jak jest każdy widzi gołym okiem.
 

mateo102

New member
Szukam info o datach DNI BEZ VAT w MM i natrafiłem na ten wątek. Zdążyłem dowiedzieć się z innych stron, że co roku bez VAT Jest w długi weekend majowy.

Co do opłacalności to jak najbardziej się opłaci - oczywiście nie wszystkie produkty, ale wystarczy porownac w necie i od razu wiadomo czy kupować czy nie w MM. Otóż jestem przykładem posiadacza telewizora który kupiłem bez vat w mm i dałem około 200zł mniej niż w najtańszym sklepie internetowym więc raczej się opłaci tym bardziej, że cena tv to jedyne 2200 więc w tak niskiej cenie 200zł to jednak sporo.

Podsumowując dni bez vat w długi week maja chyba co roku, a pod koniec roku jak to jest? można liczyć jeszcze w tym roku na zakupy bez vat? Jak to było w poprzednich latach?
 

plum1

New member
Witam.
Ostatni dzień bez VAT był w MM 22.10.12. Były prawdziwe upusty, nie podnosili specjalnie cen. Sam skorzystałem przy zakupie TV.
 

matek451

New member
Kupiłem w tym samym dniu Panasonica 55ET5E za 4,270 zł , chyba było warto ,5 stówek w kieszeni - w porównaniu do najtańszej oferty internetowej.
 

Nacho85

New member
Interesujące mnie TV w październiku br. były o 1500zł tańsze :)
Sporo tv kupionych w ten sposób w MM pojawiło się na allegro z cenami o kilka stówek więcej.
 

mystaloba

New member
Hmm no faktycznie w 2012 roku już nie było promocji "taniej bez vat" a w tym miesiącu lub maksymalnie do czerwca można liczyć na takową w MM ?
 
Do góry