kiedy będzie koniec produkcji plazm?

zn21

Member
niestety ale prędzej czy później to nastąpi. Już tylko 3 a może i 2 firmy produkują plazmy.
Jakie są prognozy? może ktoś wie to niech się podzieli wiedzą.
Ostatni model 60" lub większy pewnie zakupię nawet jak mój poczciwy Samsung z serii 6500 będzie mi jeszcze służył.
 

zn21

Member
to już muszę coś kupować, toć to szok!!!
tzn stany magazynowe są na stanie w sklepach internetowych.
Czarne dni dla plazmowców i co dalej?
 

tdx

New member
Bez reklam
stany magazynowe to TV po serwisie albo z wystawy z niemal rocznym przebiegiem :D Ale ST/VT/GT w dużych przekątnych to niemal jednorożec :D

Zobacz nowe LEDy może coś się spodoba jak nie to OLED :D
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ejj, został jeszcze LG z plazmami na ten rok :p
Panasonic w ubiegłym roku OUT, Samsung w tym roku OUT. LG prawdopodobnie ostatni rok robi.
 

zn21

Member
no właśnie LG na ten sezon ma plazmę i to 60" bo mniejsze mnie nie interesują a mianowicie: LG 60PB690V.
Ktoś testował ten model? Jak się ma do samsunga serii 6500? też 60"
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
Może jednak poszukaj Panasonica 55ST60E moze kiki jeszcze ma , panasy maja o wiele lepsze zabezpieczenia przed wypaleniem.
 

zn21

Member
mniej niż 60" nie przejdzie!!! Przed wypalaniem nie mam obawy. Samsung ma się dobrze i nie jest stary, raczej myślę o zabezpieczeniu tylko nie wiem gdzie go trzymać te 2 lata ;) Chyba, że kupić 65" w dobrej cenie to wtedy podmiankę od razu można wykonać;)
 

Robikus

New member
zn21
Nie boisz się wypalania - czy masz na myśli LG czy Samsunga?
Widziałem PN6500 (poprzedni model) w sklepie i miał wypalone logo jak diabli - no ale to wystawa sklepowa na stałym obrazie.
Jak zachowuje się 660V na TV?
Mam Panasa 42U10E od 5 lat i na nim żadnych wypaleń nie znajdziesz.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Robikus - jak będziesz oglądał nonstop (jak to w sklepie) ten sam obraz z logiem, to na każdej plazmie Ci zostanie. W normalnym/domowym użytkowaniu na swojej PN6500 nie mam z tym problemów.
 

Robikus

New member
Właśnie do takiego wniosku dochodzę i ja.
W warunkach normalnego oglądania (a nie robienia z TV telebimu czy tablicy reklamowej) problem wypalania właściwie nie występuje.
Dlatego czaję się na większą plazmę niż moja - może LG-660V?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Robikus - w tej chwili pozostał tylko LG z produkcją. Na sklepach są jeszcze Samsunga, który w tym roku zaprzestał produkcji. Gdzie nie gdzie pozostały pojedyncze sztuki Panasa. Teraz zresztą już wiesz aby przypadkiem nie połasić się na egzemplarz powystawowy ;)
 
Do góry