KEFy + HK255

uciu

Member
Witam,

w koncu udało mi się zdecydować na zestaw...no prawie.
Kolumny mają graż z HK255 ale nie jestem do konca przekonany co do rozmiaru kolumn gdyż odsłuch był w pomieszczenie 3x3 a moj pokoj ma 4,6x4,6.

Ale do rzeczy.

co wziąść:
kefC7/C3/C6/C4
kefC5/C1/C6/C4

Czy zestaw oparty na C5 wystarczy do pomieszczenia 22m2? Chyba nie powinno być mało basu bo jest C4 - ale czy na pewno?

Na polu boju też jest zestaw oparty na MA BR5/br1/brlcr/brw10 jednak tu wychaodzi duża róźnica cenowa bo około 1200do zestawu na C7 i 1800 do C5. e wtorek kolejny odsłuch MA wiec zobaczymy.

A co myslicie o tych zestawach KEFa?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Sluchałem Kefów C7 i BR5 (tylko fronty) pod ampli HK255 i zdecydowanie lepiej wypadły Kefy C7 (czyściej, dynamiczniej, z ładniejszą sceną). BR5 do takiego pokoju, jak Twój będą za małe, a Kefy powinny dać sobie radę.
Ale dodam, że mi do Kefów bardziej przypadł do gustu ampli Pioneer VSX-919.
 

gesman

New member
Witam. Według mnie do HK 255 kefy nie pasują. Do kefów wybrałbym onkyo. Kefy mają zbyt ciepłe brzmienie do HK. Jeśli jesteś już zdecydowany na HK 255 przesłuchaj kolumny firmy klipsch polecam model RF52. Sam posiadam taki zestaw HK 255 klipsch RF52, RC52, RB51 i gra to całkiem przyzwoicie. Z czystym sumieniem polecam Ci te kolumienki.
 

uciu

Member
Sluchałem Kefów C7 i BR5 (tylko fronty) pod ampli HK255 i zdecydowanie lepiej wypadły Kefy C7 (czyściej, dynamiczniej, z ładniejszą sceną). BR5 do takiego pokoju, jak Twój będą za małe, a Kefy powinny dać sobie radę.
Ale dodam, że mi do Kefów bardziej przypadł do gustu ampli Pioneer VSX-919.

Kefów "spróbowałem" po Twoim poście właśnie:)
Sek w tym, ze w sklepach w których mają serie C nie maja tego Pionka wiec nie małem możliwości bezpośredniego odsłuchu. Słuchałem tylko na HK i było super, ale skoro mówisz, że z Pioneerem jest lepiej....podzwonie jeszcze po pobliskich salonach:)
A porównywałeś może C7 do C5? Do jak dużego pomieszczenia wybierasz zestaw?

Może znacie jakiś sklep, który da lepszą oferte niż 3999zł na C7 z sub? Mile widziane by miał też Pioneera:)

Onkyo niestety opada ze względu na wymiary (za wysoki, a zona nie chce nic na szafce i musi wejść w półke).
 

Ryder

New member
Uciu ! Kefy za nic nie pasuja do hk bo hk ma ciezkie brzmienie duzo basu , a kefy maja cieply, przyjemny dzwiek muzyka klasyczna i te klimaty , polecam zestaw pionner vsx-1019ah i bluray-320 pioneera ofc , no i kefy oparte na c7 , sam mam graja pieknie .
 

uciu

Member
Uciu ! Kefy za nic nie pasuja do hk bo hk ma ciezkie brzmienie duzo basu , a kefy maja cieply, przyjemny dzwiek muzyka klasyczna i te klimaty , polecam zestaw pionner vsx-1019ah i bluray-320 pioneera ofc , no i kefy oparte na c7 , sam mam graja pieknie .

wlasnie sęk w tym, że nie umie w okolicy znaleźć salonu co ma pionka i kefy. Albo jest jedno albo drugie. Tytuły, ktore odsłuchwałem na polaczeniu z HK brzmiały świetnie (choć wizulnie okiem żony hk wygląda paskudnie:). Poszukam jeszcze tego pionka i odsłucham:) Tylko mój budźet pozwala na max 919;-)
 

piotr818

New member
Bez reklam
wlasnie sęk w tym, że nie umie w okolicy znaleźć salonu co ma pionka i kefy. Albo jest jedno albo drugie. Tytuły, ktore odsłuchwałem na polaczeniu z HK brzmiały świetnie (choć wizulnie okiem żony hk wygląda paskudnie:). Poszukam jeszcze tego pionka i odsłucham:) Tylko mój budźet pozwala na max 919;-)

Weź pod uwagę Marantza zdecydowanie więcej detali niż Pionek i HK i bdb współpraca z KEF-mi
KEF+HK255 = nie absolutne.
 

uciu

Member
Weź pod uwagę Marantza zdecydowanie więcej detali niż Pionek i HK i bdb współpraca z KEF-mi
KEF+HK255 = nie absolutne.

dzięki, odsłucham to połączenie ale budźet pozwala na 1501, max 5004 ale to już go delikatnie przekrocze. Jest jakiś inny model z dekoderami HD w cenie około 2000?
 

Ryder

New member
Pionek 919 tez bardzo dobry sprzet , w sumie dla mnie hk tez wyglada ohydnie jak chinska podroba te guziki te pokretla i wszystko blee
 

Trakkah

New member
uciu: słuchałeś HK z Kefami i wg Ciebie z muzyką jaką preferujesz zagrało to świetnie więc jak sam widzisz jednak Kefy do HK mogą pasować... Oczywiście sprawdź inne konfiguracje (właśnie z Pioneerem i Marantzem) bo może okazać się któraś lepsza dla Ciebie... Jednak nie zawsze zestawienie ciepło, plastycznie grających amplitunerów z tak samo grającymi kolumnami jest dobre... Wszystko zależy kto co preferuje... Gdy do Harmana kupowałem Kefy to dlatego że po odsłuchach wypadły o wiele lepiej niż JBL, Jamo, Klipsch (Synergy F1 i F2, Reference RF-52/62 nie słyszałem) Tonsile i jeszcze jakieś dwie kolumny... Wszystkie kolumny były w tym samym pułapie cenowym... Spodobało mi się to że od Harmana dostaję dynamikę, moc a od Kefów właśnie ocieplenie, szczegółowość... Do muzyki którą lubię ten zestaw grał wg mnie najlepiej :)
Pozdrawiam.
 

uciu

Member
uciu: słuchałeś HK z Kefami i wg Ciebie z muzyką jaką preferujesz zagrało to świetnie więc jak sam widzisz jednak Kefy do HK mogą pasować... Oczywiście sprawdź inne konfiguracje (właśnie z Pioneerem i Marantzem) bo może okazać się któraś lepsza dla Ciebie...

Jest tak jak piszesz - zagrało świetnie, jednak przed zakupem musze jeszcze odsłuchać z Marantzem/Pionkiem by mieć porównanie:)

A jakie macie porównanie z Yamachą? Sklep, który dał najlepszą oferte ma ją równiez. Ma też CA ale to nie ta półka cenowa:)
 
Ostatnia edycja:

elvipl

New member
Ja mam HK 255 w połączeniu z KEF-ami seria C i mz brzmi to dobrze. Chociaż nie wiem czy jeszcze raz zdecydował bym sie na HK ze względu na jego niedoróbki typu ucinanie początków utworów po HDMI itp. Natomiast design HK mi odpowiada. Ja kupiłem zestaw KEF-ów za 3300 - co wydaje mi się być dobrą ceną.
 

rafopl

New member
Pionek 919 tez bardzo dobry sprzet , w sumie dla mnie hk tez wyglada ohydnie jak chinska podroba te guziki te pokretla i wszystko blee

Tez kiedyś myślałem że H/K nie są za ładne, ale cała magia ich wyglądu tkwi w prostocie wyglądu. Sprzęt nie ma wyglądać tylko grać.
 

uciu

Member
Ja kupiłem zestaw KEF-ów za 3300 - co wydaje mi się być dobrą ceną.

razem z c4?? Jak tak to zapodaj namiary:)
Mi zestaw oparty na c7 zaoferowali mi za 3100, c4 za 999, HK 1900, do tego jak kupie zestaw to gratis kable:przód supra 2,5, tyły i centralny beztlen 2.5.

Zestaw oparty na c5 -600zł

Plusem jest odbiór osobisty, bo sklep w miescie obok.
 
Ostatnia edycja:

Ryder

New member
hk nie ma zadnej prostoty wyglady tylko jego design jest beznadziejny wszystkie guziki strzelaja i sie przesuwaja , wiem ze ma grac ale nie kupie ampli za np. 3000 tys. ktorego styl wyglada mi na jakis chinski syf
 

elvipl

New member
razem z c4?? Jak tak to zapodaj namiary:)
Mi zestaw oparty na c7 zaoferowali mi za 3100, c4 za 999, HK 1900, do tego jak kupie zestaw to gratis kable:przód supra 2,5, tyły i centralny beztlen 2.5.

Zestaw oparty na c5 -600zł

Plusem jest odbiór osobisty, bo sklep w miescie obok.
Sklep Koris, Poznań ul. Dąbrowskiego.
 
Do góry