Kef Q700, MA rx6 czy Tannoy Revolution DC6T

Ralph87

New member
Witam wszystkich, chciałbym prosic o wypowiedzenie się na temat wymienionych w temacie kolumn i pomoc w wyborze którychś z nich.Proszę aby wypowiedziały się tylko osoby, które naprawdę słyszały brzmienie tych kolumn.Słuchałem juz:eek:li roth 40 i 50, paradigm 9v7, ma bx5 i 6, dali ikon 6 mk2, no i wczoraj kef q700 i ma rx6, które najbardziej mi się spodobały, ale nie mam mozliwosci odsłuchu tannoy dc6t co mnie martwi bo słyszałem że są to bardzo fajne kolumny z ładną podstawą basową. Nie ukrywam, że własnie o to mi chodzi, ale ma to byc kontrolowany i mięki basik jak i cała reszta na poziomie.
Słucham muzyki róznej, ale najczęsciej dance-cubowa takie jak Armin van Buren, Tiesto, chciałbym równiez, aby tacy wykonawcy jak Sting, Chris Rea ładnie zabrzmieli.

Przeznaczenie kolumn 60%muzyka, 40%kino
Dobieram najpierw kolumny frontowe, a następnym krokiem będzie amplituner i reszta...
Będę wam wdzięczny za pomoc bo juz mam dosc żmudnych poszukiwan
 

Ralph87

New member
generalnie odsłuchane przeze mnie kolumny grają super, w rx6 bas jest, ale nie jest taki ciepły i nie schodzi tak nisko,wszystko inne tworzy pięknie, zaś w Q700 bas jest juz znacznie odczuwalny, jest cieplejszy, ale brakuje trochę tej soczystości.Jestem juz zdecydowany na któres z tych kolumn, ale zastanawia mnie jeszcze brzmienie tannoy revolution dc6t, może to własnie to czego szukam...doradżcie proszę
 

darpiot

New member
A dlaczego nie RX8? Tannoye słuchałem. Znakomite kolumny. Bardziej szczegółowe, cieplejsze są jednak RX8. Można je mieć za niewiele ponad 4tys. No i bas w RX8 schodzi naprawdę nisko. Q700 nie znam
 

Ralph87

New member
rx8 mogą byc za duze jak na 20m/kw, tak twierdzi sprzedawca, a oli 50 z początku mi się spodobały, ale jak zacząłem słuchac kolumn z wyzszej półki, to Oli odpadły,jak to się mówi "w miare jedzenia apetyt rośnie";)
 

Bepeh

New member
inne propozycje na fronty

proponuje posluchac jeszcze POLK AUDIO RTI A7 jak zmiennik...
no i może JBL Studio 5
 

Trakkah

New member
Posiadam Tannoy Revolution DC6T. Z kolumn o które pytasz porównywałem je jedynie z MA rx6, niestety nie słyszałem Kefa. Zresztą do rx6 podchodziłem dwa razy, dwa razy był to główny faworyt dzięki opiniom i testom i za każdym razem po odsłuchu ostatecznie wybierałem inną kolumnę.

W innym wątku napisałem o nich (o Tannoy) tak:
Ciepły, pastelowy, piękny dźwięk wydobywa się z tych małych skrzynek podpiętych do HK990. Bardzo ładna szeroka, uporządkowana scena, wszystko ma swoje miejsce... Ładne, czyste wokale, fajny, wystarczający bass (chociaż myślę nad subem rel lub velodyne), średnie i wysokie jak dla mnie w sam raz... Mogę tego zestawu słuchać godzinami bez chwili zmęczenia. Kolumny obecnie stoją blisko ściany i pomimo że br jest z tyłu to jest ok.

Potwierdzam opinię o kolumnach z tego tekstu:
Maxaudio - Tannoy Revolution DC6 T test w Hi-Fi Choice

Także Ralph87... Dla mnie są rewelacyjne :) Gdy szukałem kolumn to po odsłuchach wygrały rywalizację z Rx6, z Dynaudio i z Xavianem ale nie mogę zagwarantować że Tobie spodobają się tak samo... ;)
 
Ostatnia edycja:
Ralph87, a które z kolumn które przesuchiwales byly drozsze od Roth Oli50? cena Oli to ok 4000 za pare, reszta tych co wymieniles sa chyba tansze, to co oznacza z wyzszej pólki? Nie zrozum mnie zle, nie chce tutaj bronic Rotha bo sam mam RX8 na 28m2 i graja wysmienicie, pytam z czystej ciekawosci
 

don111

Banned
tańsze spokojnie mogą być z wyższej półki, zauważ że Roth 50 to wielkie kolubryny a tak duże kolumny kosztują zawsze więcej niż mniejsze
MA RX o takich rozmiarach jak Roth 50 byłyby jeszcze sporo droższe od RX8, klasa dźwięku ta sama, moc i rozmiar kolumny inny, na większe pomieszczenie
 

Ralph87

New member
resztę elektroniki będę dobierał jak juz zdecyduję się na konkretne kolumny, bo to one są priorytetem.No ale kurcze nie wiem które z nich wybrac...rx-y i kefy słyszałem, ale strasznie mnie ciekawią tannoye i tez klipsche rf62, nie mam mozliwosci ich odsłuchac bo musiałbym pokonac 250km, a to nie za bardzo mi pasuje!no I jestem w kropce, bo nie wiem czy brac to co słyszałem czy ryzykowac i brac w ciemno to czego nie słyszałem:(
 

darpiot

New member
resztę elektroniki będę dobierał jak juz zdecyduję się na konkretne kolumny, bo to one są priorytetem.No ale kurcze nie wiem które z nich wybrac...rx-y i kefy słyszałem, ale strasznie mnie ciekawią tannoye i tez klipsche rf62, nie mam mozliwosci ich odsłuchac bo musiałbym pokonac 250km, a to nie za bardzo mi pasuje!no I jestem w kropce, bo nie wiem czy brac to co słyszałem czy ryzykowac i brac w ciemno to czego nie słyszałem:(

Tannoy'e 6-tki i MA RX8 mają dość podobne brzmienie i różnice zapewne będą tak niewielkie, że nie przykładałbym do nich większego znaczenia. Poza może basem, który w RX8 jest pełniejszy. Obydwa zestawy oferują ciepłe, pełne, bardzo szczegółowe brzmienie, ale moim zdaniem trochę gorzej spisują się w mocnych nasyconych dużą ilością dźwięków kompozycjach rockowych. Uwielbiają wręcz niuanse instrumentalne. Wyłapuje się te "smaczki" zawarte w materiale. Nagrania hi-res (24/96) brzmią na RX8 wyśmienicie.Więcej różniących je elementów brzmienia można by "wyłuskać" na drogim hi-endowym zestawie z dobrymi kablami. Klipsch jest dla mnie trochę ostrzejszy podkreślający skraje pasma. Taka niemiecka filozofia konstrukcji głośników. Słyszę to w Cantonach, Klipschach czy tańszych Heco. Cantony czy Klipsche gdy ich słuchałem zawsze kojarzyły mi się z maszerującym niemieckim wojskiem. Szybkie i zdyscyplinowane. Ja wolę dźwięk bardziej "wolny", muzykalny. To oferują brytyjskie zestawy.
 

Ralph87

New member
no bo to właśnie o ten bas się rozchodzi między innymi, lubie bas, ale tak jak wspomniałem wczesniej reszta pasm musi równiez ładnie współgrać, na poziomie i bez chaotyzmu!czyli kipsche odpadają.A może z tego wszystkiego MA GS20?co o tym myslicie?
 

don111

Banned
trudno powiedzieć, GS podobno grają lepiej jeśli chodzi o bas i górę od RX, ale tego nikt Ci na odległość nie powie... w ciemno to co najwyżej możesz kupić stare Infinity w dość niskich cenach, a drugie tyle przeznaczyć na porządny wzmacniacz do nich...
w tej chwili dość skromny wybór, jedynie coś takiego jest
Infinity KAPPA 80 (2148594495) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Infinity Kappa 8 . Kolumny ( 1 ) #* (2087059505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

Ralph87

New member
pytam po raz kolejny, czy ktokolwiek z was miał bezpośrednią styczność z tymi kolumnami?Chodzi mi czy ktoś odsłuchiwał jednoczesnie KEF Q700, MA RX6 LUB 8, i Tannoy Revolution Dc6T?słuchałem kefa i rx6, bas podobał mi sie bardziej w kefach, ale nie słuchałem tannoy i rx8. Podzielcie się opiniami jezeli słyszeliscie te wszystkie fronty, bede wdzięczny
 

Trakkah

New member
nie mam mozliwosci ich odsłuchac bo musiałbym pokonac 250km, a to nie za bardzo mi pasuje!no I jestem w kropce, bo nie wiem czy brac to co słyszałem czy ryzykowac i brac w ciemno to czego nie słyszałem:(

Chcesz wydać prawie 5k więc albo jedź i posłuchaj Tannoy i porównaj bezpośrednio z Kef i Rx6 albo wybierz coś z tych co słuchałeś i Tobie spodobały się najbardziej. Nawet jeżeli ktoś opisze swoje odczucia odnośnie tych kolumn to i tak jest to tylko subiektywna opinia. Tak jak ja opisałem Ci Tannoy. Ty możesz je odbierać/słyszeć zupełnie inaczej... Ważne jest też miejsce odsłuchowe, elektronika z jaką grały... Również rodzaj muzyki jest ważny...

Tak jak napisał don111 "w ciemno to co najwyżej możesz kupić stare Infinity w dość niskich cenach"...
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Teamt troche stary ale odgrzeje.
Sluchalem w bezposrednim polaczeniu MA RX8 i KEF Q700 - dla mnie KEFy rozwalily RX8 i to bardzo wyraznie. BAS w Q700 byl duzo lepszy, miekki, fajny taki jak lubię chociaż trochę mi go tam jeszcze brakowało, natomiast w RX8 co mnie bardzo zdziwilo bas byl bardziej dudniacy i co najdziwniejsze starsznie meczący. KEFy grają swietnie górą i środkiem, bas jest tez dobry chociaz czegos w nim jeszcze brakuje, nie wiem moze gdy bedzie sie dluzej sluchalo KEFow to wlasnie tego Basu bedzie brakowalo.
 
Do góry