kef q700 - jaki wzmacniacz

fido77

New member
Udało mi się nabyć kolumny kefy q700 w bardzo dobrej cenie. Przed zakupem słuchałem ich w salonie z moim marantzem pm6005 i wydawało mi się że w całym pasmie zestaw ten gra bardzo satysfakcjonująco. Jednak po dostarczeniu do domu i dłuższym odsłuchu z basu nie jestem zadowolony . Jest go dużo, jest mięsisty, szybki ale ogólnie bardzo miękki brakuje mu konturowości. Co prawda kolumny mają 2 tyg i cały czas się wygrzewają ale nie wiem czy coś się poprawi w tej kwestii.

W związku z tym zacząłem się zastanawiać czy to nie wina słabego wzmaka albo kabli. Co sądzicie?
Może ktoś ich słychał z innymi wzmacnaiczami i mógłby coś polecić?

Jeżeli miałby to być inny wzmak to co sugerujecie?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
To skoro w salonie grało a u Ciebie taki sam zestaw już nie, to bardzo prawdopodobne, że coś z akustyką u Ciebie nie tak. Zacznij od mały kroków, bo wymiana wzmacniacza może nie pomóc na tyle ile sobie życzysz
 

fido77

New member
Akustyki akurat jestem pewien bo wcześniej miałem w domu na odsłuchu Dali Ikony 6 mkII i bas był świetny. Nie kupiłem ich tylko ze względu na ostro grającą górę bo tego nie lubię.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Udało mi się nabyć kolumny kefy q700 w bardzo dobrej cenie. Przed zakupem słuchałem ich w salonie z moim marantzem pm6005 i wydawało mi się że w całym pasmie zestaw ten gra bardzo satysfakcjonująco. Jednak po dostarczeniu do domu i dłuższym odsłuchu z basu nie jestem zadowolony .

Marantz pod względem basu nie jest jakiś wybitny i to nie tylko w przypadku modelu PM 6005 .Dla przykładu słuchałem PM 11S3 z kolumnami B&W 802D i też byłem zdziwiony jak słabo prowadzi bas ,wymiana na amplituner Classe Sigma 220i przyniosła olbrzymią poprawę (nie tylko w przypadku niskich częstotliwości) - ale to już osobny temat

Pytania - ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz ,mam być nowy czy używany ?
 

fido77

New member
budżet to jakieś 4000 max.

Zanim kupię chciałbym wypożyczyć i posłuchać w domu by potwierdzić że to jest rzeczywiście zmiana na lepsze. Dlatego proszę o poradę w wytypowaniu potencjalnych kandydatów.

Zastanawiam się na ile porządne wygrzanie kefów coś zmieni.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz na Creeka A50, Arcama A28/A29 i trochę ponad budżet Roksan K3, ale może używany trafisz.
 
Do góry