Kef Q7, Kef IQ7, czy Celestion F- 38 do Ca 740a?

klaus1972

New member
spacer.gif

Witam Drogich Forumowiczów! Jestem posiadaczem zestawu stereo: Ca 740a, dvd Pioneer 696, oraz Celestionów F- 28. Cały czas jednak nurtuje mnie za mała
ilość reprodukowanego basu z moich głośników. Mam na maxa podkręcone
niskie tony we wzmaku Ca 740a i dodatkowo kolumny bardzo blisko
ścian, ale i tak brakuje najniższych partii basu. Dlatego też rzadko słucham na włączonym direct, a dół pasma i tak nie jest specjalnie naturalny. Myślałem o wymianie na
F-38, ale mam trudności w ustawieniu(najwyżej po 50 i 80cm od ścian, oraz odpowiednio 120 i 80 cm z tyłu), czy aby
za bardzo nie spotęguję jego mocy i nie zacznie zadudniać (podobno muszą
być odstawione na min metr)? Widzę też na wyprzedażach Kef-y
Q7..Słyszeliście może, jak brzmią i czy mają większy zapas dołu od F-28? Jak
sądzicie? Można by kupić także ich nowszą wersję, ale prawdopodobnie mają
mniej basu, bo i ich specyfikacje nieco się różnią. Kef Q7 ma niższe pasmo
przenoszenia. Jak to się jednak ma do realnego odsłuchu? Chodzi mi o większą dynamikę i więcej basu, ale też bez
specjalnej utraty rozdzielczości góry i środka. Oczywiście zależy mi na aksamitnej górze i plastycznej średnicy, bez dziurawienia bębenków;) Jakiś złoty środek być
musi! Pokój 25m, ze ściętą ścianą, która nachodzi na tył kolumny. Muzyka
każda- najmniej klasyki, jazzu, zero metalu. Głównie pop, rock i disco.
Proszę o rady, każda będzie cenna.
 
Ostatnia edycja:

klaus1972

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli podbijasz poziom basu, to Kefy raczej nie przypadną Ci do gustu. One demonami basu nie są.

ArtS :)
Nie szukam demonów basu. Po prostu chcę, aby schodził niżej i było trochę więcej uzyskanego w naturalny sposób, na direct, bez przystawiania kolumn do ścian. Reszta niech by została, lubię taki plastyczny, nieco słodki dźwięk, aksamitną górę i naturalną średnicę. To i tak nie pozbawia utworów emocji. Tylko teraz muzyka rockowa brzmi dla mnie ciut za jasno, bez konkretnej podstawy basowej.Chcę czerpać przyjemnosć z słuchania muzyki, nie dowiadywać się nagiej prawdy o tym, co znajduje się na krążku, tylko wydobyć z niego to, co najlepsze:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proponuję napisz do Vader'a na Priv z tego co wiem, to ma 740 i jakieś kefy, chyba właśnie IQ7, być może da ci namiary na sklep.

Pozdrawiam
 

Przemysław S.

New member
Mam zblizony do Twojego zestaw, a mianowicie
CA640 ver2
Celestion F28

Zestaw ten z natury gra jasno, a bas, choć rzeczywiście nie schodzi do najniższych partii jest w mojej opini bardzo dobrze zarysowany i w płytach dobrze zrealizowanych (niestety CA jest bezlitosny dla źle zrealizowanych płyt) problemów z niedoborem basu nie odczuwam.

Zależy oczywiście jakiej muzyki słuchasz, bo do techniawki IMO ta konfiguracja z pewnościa nie pasuje.
 
Do góry