Kef q 500 z jakim wzmacniaczem zestawic

darobarty

New member
Witam. Chcę zakupić kolumny jak w temacie i do tego wzmacniacz stereo. Moje typy to :
Atoll in 80se
Creek 50 (czy może robić za końcówkę mocy? )
Arcam 38/90
Marantz Ki Pearl Lite/ PM8003
TEAC AI 1000 ten najmniej znam
Preferencje muzyczne to rok,pop . Czy kolumny mają wystarczająco basu? Pomieszczenie 22m2.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Poszukaj bardziej r300/r500 . Seria slynie z tego.ze latwo poddaje sie akustyce i czesto ludzie szybko sprzedaja je. A myslales o innych glosnikach?

Jaki masz budzet?
 

darobarty

New member
Budżet to 5 tyś. na wzmak i kolumny. Myślę, że będę musiał kupić używki bo kasy nie wystarczy na nowe. Co do kolumn to jeszcze myślałem nad:
Tannoy 7.4
Tannoy xt6 se ( tu dobra jak mi się wydaję cena 3,6k )
MA Silver 6
MA mr6
Heco 900
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Do rocka to :

Tannoy xt6 se -> mysle ze jakbys minimalnie nadszarpnol budzet to mialbys XT8F
MA Silver 6

Fakt moje tez są super ale nie wiem czy az tak idealnie zagraja w porownaniu do powyzszych.

W zasadzie to bym pojechal i odsluchał wszystkie pary oprócz mr6.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Spoko byle zebys odsluchał mozliwie jak najwiecej konfiguracji - na spokojnie i bez autosugestii ze strony sklepu. Pamietaj ma sie tobie podobac i porównanie jest wazne bo to rzecz po ktora sie tam wybierasz.

Głośniki daja więcej do charakteru brzmienia końcowego niż sam wzmacniacz - potwierdzone organoleptycznie.

pzdr
 

darobarty

New member
Witam. Mam kupiony wzmak Atoll IN 80 se, a do tego wezmę jedne z tych kolumn:
Tannoy XT6F
Tannoy XT8F
Pierwsze słuchałem i bardzo mi przypadły do gustu, myślę że wyższy model będzie lepiej grał no i oczywiście z tym wzmakiem sworzy udaną parę?
 

Henry

Active member
Bez reklam
8- mki grają pełniej, z większą sceną i głębszym basem.
Zależy jeszcze jak duże masz pomieszczenie ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pożycz XT8F i posłuchaj, na ten metraż brałbym bez wahania...ale wiadomo, najlepiej byłoby przetestować we własnych warunkach.
A jak daleko jest miejsce odsłuchowe?
Pamiętaj, że przy stereofonii właściwe rozstawienie kolumn względem miejsca odsłuchu ma znaczenie.
 

darobarty

New member
Odsłuch mam jakies 100km. Ale tylko były xt6f i kef q500,czekam na ósemki.
Miejsce do odsłuchu będzie na wprost kolumn tak że nie powinno byc żle. Tylko jest jeszcze sprawa taka,że pokój jest jakby podzielony na pół i mogą być faktycznie za duże. Co myślicie o tym?
 
Ostatnia edycja:
Do góry