Kef ls50

Cezarek21

New member
KEF LS50 + amplituner

Posiadam ampli Pioneer VSX-924 i zastanawiam się nad kupnem kolumn KEF LS50.
Znajomy twierdzi, że to nie zagra, że jest za słaby, ale przecież ampli ma w stereo realnej mocy 128W na kanał.
Jest to jeden z najmocniejszych ampli w swoim segmencie mocniejszy nawet od ONKYO co potwierdzają testy laboratoryjne.
Producent kolumn podaje, że zalecany wzmacniacz to 25-100W także mniej niż dostarcza mój ampli.
Czy ktoś obeznany się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Pewnie że zagra, a czy wykorzysta potencjał kolumn to już drugorzędna sprawa
To że ampli ma sobie 120 W w stereo to nic nie znaczy, to jednak ampli
Postaw koło niego wzmacniacz stereo z 50 watami na kanał to wciągnie ten ampli przez otwór wentylacyjny :p
 

Cezarek21

New member
Rozumiem, że marketing też ma tu dużo do powiedzenia, ale chodzi mi konkretniej co z czym w tym przypadku się ma do siebie, że jest jak jest.
 

Rafal7

Banned
Jeżeli chcesz kupić te kolumny i Ci pasuje ich brzmienie to je kup, wypożyczy do domu wzmacniacz i porównaj sobie z ampli, wtedy zrozumiesz o czym pisze
Jesteś w dobrej sytuacji ponieważ masz ampli z wyjściem Pre Out na fronty, gdy byś chciał dorzucić wzmacniacz to nie będzie problemu aby to wszystko połączyć w całość.
 

Cezarek21

New member
Pytam o te Kefy ponieważ miałem okazję ich posłuchać w zestawie za około 23000zł opartej o markę HEGEL i kable Tellurium. Szczęka mi opadła i powiem szczerze, dopiero zakminiłem o co chodzi w tej całej stereofonii.
 

Cezarek21

New member
nie wiem, sam pisałeś, że marketing dużo robi na rynku a patrząc na surowe dane to mój ampli jest mocniejszy niż ten wzmak na którym słuchałem Kefów bo on miał zaledwie 75W, także nie wiem o co tu chodzi.
 

Rafal7

Banned
O to chodzi że Twój ampli jest zbudowany za kwotę 2000 gdzie na to idą wszystkie bajery, bebechy takie jak -końcówki mocy a jest ich chyba 7/ płyta hdmi, płyta z innymi wejściami cyfrowymi, internety,blutut, dekodery dźwięku które też kosztują, Ogólnie budżet idzie na wiele syfu.
A wzmacniacz za tysiąc ogarnia ten ampli aż miło, tam masz tylko zasilanie, 2 końcówki mocy, przedwzmacniacz na gramofon i kilka wejść analogowych.
Bardzo prosta konstrukcja w porównaniu z ampli.
 

Cezarek21

New member
no dobrze, ale skoro w warunkach laboratoryjnych w ampli wyszła moc 128W na kanał i na tym samym portalu w tych samych warunkach laboratoryjnych wzmak HEGEL miał 75W na kanał to jak to pojąć ???
 

Rafal7

Banned
Zrozum to tak że to jest ampli a to jest wzmacniacz
Jak nie posłuchasz to nie uwierzysz i nie pojmniesz
Ampli jest do wszystkiego a wzmacniacz do muzyki bez zbędnych bajerów.
Mój ampli ma chyba 165 w na kanał, miałem wcześniej pma 720 ae z 50 watami na kanał, zgadnij co grało lepiej :-D:-D
 

Cezarek21

New member
Słuchałem wzmacniacza HEGEL dlatego właśnie nie mogę pojąć o co chodzi z tymi watami ? Wzmacniacz z kefami zagrał tak, że miało się wrażenie jakby przede mną stała wokalistka i śpiewała na żywo.
 

Rafal7

Banned
No to jak słyszałeś to czemu się dziwisz?
Napisałem Ci co i jak
Czy za pomocą ciągnika ora się pole?
Osobowka mając dwa razy więcej koni od ciągnika da radę orać pole?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cezarek21 ten amplituner nie będzie wstanie napędzić tych Kefów. Mimo, że to małe kolumny to są trudne do wysterowania. Mają też bardzo niską skuteczność. To fajne kolumny jednak przy słabej elektronice może brakować basu. Za to fajna przestrzeń, brzmienie szczegółowe.

Co do watów. Miałem kiedyś Dynaudio DM 2/8. Podłączyłem amplituner Marantz-a SR5007. Miał chyba ze 100W na kanał wg producenta (pewnie w testach więcej) i nie był w stanie ich wysterować. Przede wszystkim buła na basie, zero szybkości. Natomiast wzmacniacze Music Hall a35.2, a szczególnie Atoll IN100SE radziły sobie świetnie.
 
Do góry