KEF KHT 3005 , 3005 SE Różnice !

d.karolik

New member
KEF KHT 3005 , 3005 SE Różnice , jak poznać które to które ?

Witam
Mam ogromny dylemat . Oglądałem i słuchałem tych głośniczków i jestem zdecydowany je kupić ALE..
No właśnie w sklepie powiedziano mi że są to KHT 3005 ( 4800 zł ).
Ponieważ mam znajomych w UK zetknąłem na stronki ( UK ) ile kosztują tam i tu jest problem , mianowicie okazuje się że w UK są 3005 ( 600 funtów ) i 3005 SE ( 1000 funtów ). Sprzedawcy u nas nie wiedzą o czym mówię podając model 3005 SE. Czy ktoś wie na czym polegają różnice w tych modelach i może pomóc ( szukałem trochę w googlach ale po polsku niewiele ) chodzi mi o to czy jak pójdę do sklepu kupić takowe to po czym mam poznać że akurat są to 3005 SE a nie 3005 . Jeżeli okaże się że u nas proponują 3005 i mam zapłacić za nie 4800 zł to znajomi przywiozą w maju z UK za 600 funtów ( 2700-3000 zł ) . Z tego co wyczytałem to SE są jakąś poprawioną wersją . Ale jak to jest zaznaczone na opakowaniu czy coś ? że to SE . Żeby się potem nie okazało że kupiłem zwykłe i dałem 4800 zł (a mogłem mieć za około 3000 zł.)

P.S
Może -AS- dasz rade coś wyczytać na stronkach internetowych UK jak to jest oznaczone i te różnice cen pomiędzy modelami albo Blackninja coś poradzisz ?.
Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SE - specjal edition - mają inne parametry.
W Polsce są z gwarancją 5-cio letnią - pełna informację na ich temat dostaniesz od Vadera .
 

d.karolik

New member
OK Idę do sklepu płace 4800 zł i sprzedawca mówi że to SE , jak mam to sprawdzić naocznie czy mnie nie wkręca ? czy jeżeli powie że gwarancja na nie jest na 5 lat to znaczy że to SE ?. A parametry są napisane na pudle żeby można było sprawdzić ?.
W każdym razie dzięki KIKI.

P.S Może Vader coś poradzi.
 
Ostatnia edycja:

bolojung

New member
Ciekawe pudełka i extra wygląd , grać też grają niczego sobie .
Jeżeli dobrze pamiętam wymagają " wygrzania " tylko nie wiem ile ?.
A tak poza tym to ciekawe jak to poznać , przydatna informacja na przyszłość dla wszystkich kupujących te " jajeczka ".
 

d.karolik

New member

d.karolik

New member
Witam
Dzięki Blackninja . To znaczy , że sub w 3005 ma pod spodem przełącznik 0/+3/+6 , a w wersji 3005 SE nie ma tego ?. Dobrze rozumiem ?.

P.S Jeżeli o to chodzi to pierwsza jakaś wskazówka na temat ( różnic jak poznać i nie dać się zrobić w ...) tych głośników.
P.S 2 Może satelitki też się czymś różnią ?. Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.



Kurcze chyba znalazłem . Z tego co widać u tej osoby to na pudełku jest znaczek SE .
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=269536

Różnica też jest chyba w tej srebrnej membranie głośniczków ( inna konstrukcja , kształt ).
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=16765

Pierwszy link drugie zdjęcie , a w drugim linku piąte i szuste .


W każdym razie dzięki za wszystko , wszystkim .
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
a mnie interesuje różnica w brzmieniu międzu 3005/3005SE a Infinity Oreus (które posiadam) - czy jest sens zastanawiania się nad wymianą na KEFy???
 

willow74

New member
Witam serdeczie
Pomimo, ze watek dosc stary chcialbym odswiezyc pytanie Hoodzielca.
Sluchalem ostatnio zestawow Kef 2005 i 3005 i jak na moje ucho obydwa graja rewelacyjnie, oczywiscie ze wskazaniem na 3005. Nie mam mozliwosci posluchac Infinity Oreus a sa sporo tansze od Kefow, wiec jesli ktos sluchal tych zestawow i moze je porownac to bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Dzieki, pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
jako dodatkową alternatywę można brać pod uwagę Tannoy Arena, ale one jeszcze droższe od KEF-ów

ja w każdym razie sprzedaję moje Infinity Oreus - za pół ceny sklepowej w idealnym stanie
dlaczego tak tanio?
bo mam już inny zestaw (nie produkowany już MS Genie), a parę groszy by mi się szybko przydało

w Oreusach nie podobał mi się po prostu zbyt silny bas
wolę dźwięk z dominacją wysokich, a ampli mam też z mocnym wszechobecnym basem - H/K 255 - gdzie podbić wysokie i zdjąć basy mogę tylko w ograniczonym zakresie

kto chętny na Infinity Oreus jak nowe za pół ceny niech napisze mi PM-a (pryw. wiadomość) :)
 

willow74

New member
ONKYO TX-SR606

Glosniki juz zakupilem (KHT3005). Na ten amplituner tez bylem juz zdecydowany, ale przy obecnych cenach chyba skusze sie na TX-SR805, powinno byc jeszcze lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie 805 będzie extra dynamika. Wiem że są jakieś wyjątkowe obniżki / pytaj blackninja na priw/
 
Do góry