kef iQ70 i monitor audio RS6

marasik

New member
witam
mam pytanie ktore glosniki sa lepsze ke iQ70 lub monitor audio rs6 do pokoju ok 25m2
glowsnie film blu ray i troche muzyki
 

Audioman

New member
Osobiscie tez slucham POP, troche New Age , czasami elektroniczna , wedlug mnie do takiego rodzaju muzyki swietnie sie nadaja KEFy. Do 25m2 mozesz spokojnie nawet kupic iQ90 - bedziesz mial lepsza podstawe basowa i ze spokojem skontrolujesz je w tym pomieszczeniu.

Co do ampli to do KEFow bardziej przypasi DENON chociaz akurat ta firma zdecydowanie za bardzo zdziera z klienta - rzeznia normalnie ;) DLatego ja stawiam na ONKYO - brzmi podobnie czasami nawet lepiej a stosunek cena/jakosc jest duuuzo korzystniejszy
 

marasik

New member
witam
wlasnie odsluchalem na 2809 i harman 255 kolumny monitor audio rs6 i kefiq70
i powiem wam ze jestem pod warazeniem gry stereo zestawu harman i kef super naprawde super
wybor glosnikow padl na kef iq70 i harman
a co do ampli to denon gral basowo a solowka jakby 10m dalej
harman znowu odwrotnie jakosc solowki rewelacja i pozniej bas
przy piosenkach nie widzialem roznicy miedzy tymi glosnikami
rewelacja monitor i kef. dopiero przy podlaczeniu wzacniacza i jazzu to byla naprawde przewaga w kefach . wiecej szczegolow
pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to fakt KEFy maja wiecej szczegolow, jak ja sluchalem to az mialem dosyc, dla mnie za duzo tych szczegolow pokazaly KEFy, oczywiscie zalezy do jakiej muzyki ( nie do mojej).

Trzeba bylo jeszcze posluchac na jakims wzmacniaczu, to bys zobaczyl, jak dla mnie to sa za dobre glosniki do tak slabych amplitunerow
 

marasik

New member
witam ponownie
tak sluchalem je na wzmacniaczu i daja czadu naprawde
mialem kupic monitor audio ale jak sluchalem kefy to naprawde w stereo bija je na glowe
i jeszcze ampli harman naprawde robil wrazenie i przyznam ze mialem kupic inny zestaw ale odsluch pokazal no i cena kefy sa tansze
i wyszylo jeszcze jedno mianowicie nie oplaca sie kupowac harmana 355 poniewaz roznica jest 1000zl a nic nie zyskujemy no troche mocy wiecej i strefy, szkoda kasy 255 pokazal naprawde dobra muzyke
pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie roznica jest duza, zawsze mnie interesowalo czy 355 zagra w stereo lepiej niz 255, ale jesli nie to wole dozbiera i kupic wzmacniacz
 

don111

Banned
nowy za 1k to nie wiem, chyba tylko NAD c315

z używanych może coś takiego do Monitor Audio
http://allegro.pl/item664028227_marantz_pm_80_okazja_klasa_a.html (miałem i polecam)
http://allegro.pl/item649579653_harman_kardon_hk_680_wzmacniacz_pilot.html (cena niezła, testowałem go z MA BR6 i grało to świetnie razem)
http://allegro.pl/item662184885_harman_kardon_hk_6800_kolos_top_model.html
powinien mieć nieco cieplejsze brzmienie od serii 6x0, biorąc pod uwagę poprawkę na brzmienie RS do BR to może być lepiej
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dzieki popatrze sobie,
co do nowego to jesli bedzie troche wiecej kaski to co bys polecil w dobrej cenie i dobry sprzecik
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dzieki za info
czyli zostaje mi kupno HK 255 albo 355 + pozniej wzmacniacz, albo oczywiscie na odwrot, jesli z tych co podales to najlepszy wybor, to bede sledzil watki sprzedazy takich wzmacniaczy, bo pewnie decyzja padnie na glosniki MA BR 5 badz RS 6.

No chyba ze jeszcze cos mozesz polecic ciekawego zeby szukac, niestety nie ma mozliwosci takich wzmacniaczy odsluchac.

dzieki don111
 

don111

Banned
jest sporo porządnych wzmacniaczy do 1 tys. także z innych firm jak Yamaha, NAD, Luxman, Denon itd... ale nie wiem jak byłoby z brzmieniem w połączeniu z MA, te wyżej które wymieniłem grają bardzo dobrze i są w nie przesadzonej cenie
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
OK dzieki, u mnie muzyka dynamiczna dance, pop, metal, i jakies tam dziwne
jeszcze poczytam troche i bede wiedzial wiecej
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Seba_Fan czytajac twoje posty co raz bardziej sie utwierdzam w przekonaniu, ze odpowiedniejsze dla ciebie beda MA a nie Kef
i mowie to nie dla tego ,bo akurat ja tak wybralem, tylko wiem juz dobrze jak graja MA , slyszalem Kef - sa swietne , ale wiedzialem mniej-wiecej czego chce, a uzytkowanie MA i opinie osob ktore troche wiedza o Kef (np.uzytkownicy) potwierdzaja to co przewidywalem.

zeby jeszcze miec pewnosc (chocby dla mojej ciekawosci;)) - powiedz -co ci niepasowalo w czasie odsluchu ma rs6 i harmana ?
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
masz calkowita racje, KEFy odpadly nie ten bas no i za duzo daja szczegolow w muzyce mi to przeszkadzalo, ale do innego typu muzyki nie takiego jak ja slucham KEFy sa lepsze od MA.

MA RS6 i HK 255 gralo tak sobie, nie poruszylo mnie malo dynamiki, braki w muzyce np sluchalem jednego utworu co mial w dali maly dlugi basik tego HK 255 nie gral az dziwne wyzszy model onkyo 806 dawal ten bas na drugim planie, ale minus ze strasznie go przeciagal, za to wzmacnicz z wyzszej polki gral fantastycznie i dawal ten bas OK nie za krotko nie za dlugo idealnie i byl ON.
Tak wiec HK 255 do tych gosnikow jak dla mnie sie nie nadaje muli cala muzyke, duze brak, nie wiem jak wypada 355 bo nie bylo takiego.
Dodam na koniec MA sa piekne na zywo, na fotkach slabo wygladaja.
Dlatego jestem teraz w rozterce, bo jednka za slabo wypadl HK 255, a RS6 sa za drogie na teraz zeby kupic caly zestaw, wiec musze sie jeszcze zastanowic i sprawdzic BR5 i podjac decyzje ze na razie stereo + ampli albo wzmacniacz, albo to i to
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
powiedz mi jeszcze jak duze pomieszczenie , czy od razu musi byc sub, i czy podbijales bas na amplitunerze w czasie odsluchu?
wkleje ci pewna wypowiedz - bo jak zwykle ma racje...;)

don111 napisał:
BR będą mają lepszą barwę od RS dla kogoś bez "audiofilskiego" zacięcia, kosztem detaliczności... wg mnie właśnie bardzo fajnie łączą w sobie dużą moc, dynamikę i muzykalność w jednym + świetny bas na dokładkę.... w przypadku KEFów o takim basie i dynamice można zapomnieć, za to średnica i przestrzeń to już inna bajka w KEFach, tyle że tych zalet nie odczuje się zbytnio przy klubowej muzyce... no ale gusta są różne ;)

ja wiem jak to wyglada w praktyce - muzykalne glosniki do kina- moze pewien kompromis , ale praktyczny .
 
Ostatnia edycja:
Do góry