Kef C7 vs. Monitor Audio MR4

Zeus80

New member
Witam,

Jestem nowy, tak że chciałem wszystkich bardzo serdecznie przywitać.

Mam dylemat co do kolumn pod Denona AVR 1612.
Dostałem ciekawą ofertę kupna tego amplitunera, ze sklepu bez marży. Stwierdziłem, że zbuduje sobie kino więc ofertę przyjąłem. Przyszedł czas na wybór kolumn. Udałem się do jednego z większych sklepów w Krakowie i zapytałem o Kef C7 (troche przeczytałem o nich na forum-pozytywnie)... Pan stwierdził, że nie mają ich na stanie, tylko na zamówienie... Zargumentował to tym, że są kiepskie, więc ich nie zamawiają (do mojego przeznaczenia tym bardziej - Muzyka 65%(trance i rock) - Filmy 35%). Polecił mi Monitor Audio MR4... poprosiłem o podpięcie i odsłuch... i tu pojawiła się zagadka. Głośniki grały dla mnie fatalnie. Zero niskich tonów! (wiem że od tego jest sub, ale narazie chce mieć zestaw 2.0 - brak kasy na dalszą rozbudowe, a zależy mi na jak mocniejszych niskich tonach). Generalnie jakby mi zakryli oczy, to pomyślałbym ze to jakies głośniki komputerowe...
Mój znajomy ma kino domowe Sony 5.0 też bez suba - tak, wiem, dla Was lipa, ale dla mnie one w porównaniu z tymi Monitorami grają czysto, wyrziscie, klarownie słychać wysokie i niskie tony. Nie trzeba kupować suba. Grają ładnie.

Pytanie do użytkowników do mieli styczność z tymi 2 kolumnami, czy KEF C7 faktycznie gra tak słabo? Czy są gorsze od tych MR7???

Pokój 13 m2.
Muzyka 65%(trance i rock) - Filmy 35%
Denon 1612
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Kolumny zagrają inaczej w sklepie, a inaczej w domu. Czy C7 są kiepskie? Moim zdaniem nie ;]. Ja jestem bardzo zadowolony, a na Twoim metrażu zatrzęsą meblami. Ale Monitor Audio też do kiepskich nie należą, więc trochę zdziwił mnie Twój opis. Poszukaj innego sklepu gdzie mógłbyś odsłuchać tych kolumn, a tamtego sprzedawcę pozdrów od zadowolonego posiadacza C7 ;]

Napisz jeszcze ile chcesz przeznaczyć na zakup kolumn?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chyba MR6 nie wiem jak grają MR4 ale moje MR6 z yamahą grają elegancko, w kinie rewelacja w stereo dobrze do stereo to wzmak, moze jakos ampli było felernie ustawione bo troche mi się nie chce wieżyć żeby była taka kaszana z tymi głosnikami skoro moje grają porządnie a mają tylko raczej więcej basu od MR4, moze to była bardziej wina ampli a nie głosników
 

Zeus80

New member
Kolumny zagrają inaczej w sklepie, a inaczej w domu. Czy C7 są kiepskie? Moim zdaniem nie ;]. Ja jestem bardzo zadowolony, a na Twoim metrażu zatrzęsą meblami. Ale Monitor Audio też do kiepskich nie należą, więc trochę zdziwił mnie Twój opis. Poszukaj innego sklepu gdzie mógłbyś odsłuchać tych kolumn, a tamtego sprzedawcę pozdrów od zadowolonego posiadacza C7 ;]

Napisz jeszcze ile chcesz przeznaczyć na zakup kolumn?

Kurde, najlepsze było to że gość miał do odsłuchu przeznaczony Onkyo, już nie pamiętam modelu ale w sklepie stał coś ok 2500 zł.
Na kolumny chce przeznaczyć max. 2200 zł.
Może lepiej kupić jakieś używane na allegro, co myślicie? Te KEF'y mi się podobały z wyglądu, bass reflex z przodu, to tez atut dla mnie, nie chce mieć ich oddalochych 10-15 cm od ściany...
 

Zeus80

New member
Moze faktycznie tamto pomieszczenir bylo za duze dla tych monitorow.
Jezeli chodzi o miesistosc basu c7 beda lepsze niz te MR4 i Klipsch RF52 (na jednym z forow kilka razy je polecano)
 

Jacekartur

New member
Mam od niedawna Monitor Audio BX6 z ampli nr-609.Dobrze ustawione kolumny grają fenomenalnie i mają mocny bas,jak na razie nie potrzeba suba.Jeśli tak grają z nr-609,to jak muszą brzmieć z dobrym wzmakiem?
Bierz BX6,nie będziesz żałował.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
... Dostałem ciekawą ofertę kupna tego amplitunera, ze sklepu bez marży. ... Udałem się do jednego z większych sklepów w Krakowie i zapytałem o Kef C7 (troche przeczytałem o nich na forum-pozytywnie)... Pan stwierdził, że nie mają ich na stanie, tylko na zamówienie... Zargumentował to tym, że są kiepskie, więc ich nie zamawiają...
czy KEF C7 faktycznie gra tak słabo?

skoro gość chce Ci sprzedać amli bez marży (w co nie chce mi się jakoś wierzyć) to musi na czymś zarobić, więc pewnie na Monitor'ach ma większy zarobek niż na Kef'ach i stąd takie bzdury opowiada,
proponuję zatem zmienić sklep ;), co do grania to grają "ładnie", szczegółowo, słuchając ich czuć każdy detal, taka moja opinia ;)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Zeus80

New member
Nie nie, Panowie, Denonek jest nowy i kupowalem go od mojego kolegi, ktory dla siebie moze kupowac w tym sklepie rzeczy bez marży. Glosniki sprawdzalem w innym sklepie...

A co myslicie o tych Klipsch'ach Rf-52? Jak one zagraja, lepiej niz te, o ktorych rozmawialismy w poprzednich postach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ThePepe

New member
Bez reklam
Widzę, że każdy chwali to co sam posiada ;]

Więc kolego musisz posłuchać sam, tylko tak jak Ci proponowałem, zmień sklep. Kef C7 jak i Monitor Audio mr6 to kolumny godne polecenia, zależy od Twoich preferencji. Każdy ma inny słuch.

A jeśli lubisz mocny bas to zwróć uwagę na Klipsch
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze to nijak się ma porównanie Kef c7 do MA MR4. Tak jak koledzy wyżej Kef c7 bardziej porównać do MR6. Z czego bardziej bym wolał MR6 z uwagi nawet na to że jak będzie za dużo basu to można gąbką zatkać otwory BR bez straty na basie. Nie słuchałem, ale z opini kolegów na forum to Klipsch właśnie charakteryzyją się mocnym basem i dużą efektywnością, więc nie wiem skąd te negatywne opinie. Opiniami w sklepie się nie sugeruj, bo jak ja się pytałem w Łodzi o Klipsch to powiedzieli mi dokładnie to samo. Podejrzewam że kiepski z nich mają zarobek, dlatego tak odradzają. Kolumny jak najbardziej godne uwagi. Na Twój metraż to polecam Roth Oli 30 lub Monitor Audio MR 4/6. Na 13 mkw kef C7 będą za mocne i nie wykorzystasz ich potencjału. Praktycznie do tego pomieszczenia to monitory na podstawkach by starczyły. Ja mam Właśnie te Roth na dokładnie 14,60 mkw i z całym sercem polecam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mi radzili na moje 15m2 brać MR4 ale ja i tak wziąłem MR6 zresztą kupowałem przyszłościowo a rothy są bardzo chwalone pewnei jak nie te co kupiłem to bym kupił rothy bynajmniej na ten budżet co wtedy posiadałem hehe
 

inox

New member
Kurcze muszę pisać z loginu kumpla bo z mojego nie widać moich postów bez zalogowania.
Też się zastanawiałem nad wielkością jak kupowałem soje Rothy 40 to doradzali 30. Wybrane zostały 40 i powiem ci dla mnie ogromny przeskok-wcześniej Jamo 406. Nawet cicho grające dobrze nagrane kawałki grają ładnym basikiem. Fajnie brzmi również wokal Adele
Lepszy sprzęt pokazuje od razu minusy nagrania. U mnie większość płyt kupionych u nas w kraju to kicha.
Słuchałem też Conceptów tu była kicha.
 

endrju68

New member
Ja odsłuchiwałem MR 4/6 i KEF C7 grały ze wzmakiem NAD 316.
Dla mnie MR 4 - brak szczegółowości, słaba średnica, basy to dudnienie;
MR 6 troche lepszy wyrażniejszy bez dudnienia bas, lepsza tez średnica, w MR w jednym i drugim przypadku średniawe wysokie;
KEF C7 - dobre wysokie, super średnica zwłaszcza bardzo ładnie brzmią wokale, bas wystarczający dla niewielkich pomieszczeń nie dudniący, ale krótki i w zależności od utworów dający radę, plusem jest to, że basrefleks z przodu
Dla mnie zdecydowanie lepsze KEF-y, ale najlepiej odsłuchać osobiście zabierając z sobą kilka własnych płyt.
Odsłuchy robiłem w salonie audio w salce odsłuchowej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR tez maja bas reflex z przodu i dobrze podkreśliłeś, że dla Ciebie lepiej grają hehe
 
Ostatnia edycja:

endrju68

New member
Bo tak naprawdę w ostateczności wszystko zależy od odsłuchów i własnych preferencji, a kupowanie w ciemno chyba nie ma sensu. Na forum można tylko ukierunkować osoby, które potrzebują jakiś rad. Także jeszcze raz odsłuchiwać, odsłuchiwać, odsłuchiwać i co ważne z własnymi płytami, które przecież będziemy słuchać na zakupionym sprzęcie.
 
Do góry