kef c5 czy kef c7 ?

piczon

New member
no ta , uwazacie ze 255 zagra duzo lepiej z kefami niz 156/8 czy tam 165 ? boje sie awaryjnosci 255 oraz tego ze to juz stary model. Nie lepiej isc troche przyszlosciowo w 3d, hdmi 1.4 i etc? chcialbym miec to ampli ze 4 lata ;)
 

Trakkah

New member
@gebolek
Ale tutaj rozmowa jest o trochę innym sprzęcie :)

@piczon
Nie uważam że AVR255 zagra dużo lepiej niż 156/158 czy 165. Nie namawiamy Cię na zakup AVR255, piszemy po prostu z własnego doświadczenia (akurat z AVR255) że H/K + Kef C7 to fajne połączenie :)
Chcesz 3d, hdmi 1.4 i inne nowości więc oczywiście najlepiej wybrać coś nowego. Jeżeli modele z serii 1** spełniają Twoje oczekiwania a AVR265 jest za drogi to wybierz z tej trójki.

P.S. AVR255 miałem prawie półtora roku i nie pojawił się ani jeden problem, grał bezawaryjnie :)
 

piczon

New member
jasne jasne, nie mowie ze mnie ktos namawia - poprostu sam nie wiem co wybrac i prosze o porade ;) temat poszedl troche w OT z kolumn na ampli ;)

nie umiem sam patrzac na dane, zdecydowac czy seria 2 harmana "zrobi mi lepiej" niz seria 1 przy moich wymaganiach no i przy zestawie KEF'a a doplacac dlatego ze 2 jest lepsza od 1 dla samego faktu jest dla mnie bezsensu ;)
 

Trakkah

New member
Jeżeli miałbym wybierać z serii "1" to poszedłbym w stronę 165 ponieważ jest najlepiej wyposażony i mocniejszy.
Natomiast 165 czy 265 to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebne są Ci ethernet, wielostrefowość, system 7.1, arc... Jeżeli nie wykorzystasz tego przez te 4 lata co ampli ma grać u Ciebie to po co płacić więcej?
 
Ostatnia edycja:

piczon

New member
yo! dzis wszystko podlaczylem , narazie ucze sie HK (kto tu mowil ze jest intuicyjny? zart...) pilot wyglda jakby kosztowal 2 pln a sam ampli troche pustawy w srodku.... on nie ma OSD ? menu sie wyswietla, ale glosnosc tylko na ampli (moze jeszcze pogrzebie) za to kefy naprawde fajnie wykonane jak za ta kase. Odsluchu wielkiego nie bylo, bo zdarzylem podpiac dekoder + tv i nowe kable i core kladlem spac, ale jutro sprzet pomecze. To co zauwaza sie w 1 chwili to szczegoly i wyrazny dzwiek nawet przy minimalnej glosnosci (centralny naprawde dobrej jakosci). Caly zestaw wyrwany za niezla kase, na fronty kupilem jakies tam kable eagle cos 2.5 - mysle ze to wystarczy. Jak ktos zainteresowany to dam znac jak zestaw gra

no dobra, narazie wiem ze brakuje mi basu

sub c4 do kompletu bedzie ok ? muzy slucham 30%, ale na BR koncerty ogarniam. Ktos testowal tego suba ? zalezy mi zeby byl czarny, nie wielki i w miare ogarnial. Nie chce zadnej kody a ni innego badziewia. Budzet ok 800-1000 pln. Lepszy nowy c4 czy jakis uzywany maly rel ? np quake ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
no dobra, narazie wiem ze brakuje mi basu

sub c4 do kompletu bedzie ok ? muzy slucham 30%, ale na BR koncerty ogarniam. Ktos testowal tego suba ? zalezy mi zeby byl czarny, nie wielki i w miare ogarnial. Nie chce zadnej kody a ni innego badziewia. Budzet ok 800-1000 pln. Lepszy nowy c4 czy jakis uzywany maly rel ? np quake ?

bedzie ok, u mnie C4 chodzi rewelacyjnie na 20m2, jak zapuszczę Brothers In Arms Dire Straits'ow to nawet żona nie krzyczy że głośno i podłoga "chodzi", hehe
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marwac

Member
i kino i muza, poza disco polo trafia sie kazda, i z moim onkyo 607 graja slicznie, nie wiem czemu kefy sa tu tak pomijane na forum
 

piczon

New member
no nie wiem jak to z c5 vs c7. C5 sluchalem w media w zestawie z yamaha 667 i dedykowanym dvd i gralo naprawde ladnie i basowo, ale utwory byly raczej takie demo - podkrecone. Zamowilem c7 bo myslalem ze wieksze= sie lepsze. Bez suba zarowno w KD jak i w stereo bassu bylo bardzo malo, za pare dni doszedl c4 i teraz jestem bardziej zadowolony. Sub jest bardzo szybki, nic nie buczy , nic nie pierdzi i ladnie zgrywa sie z frontowymi a jak trzeba to zawinie dywan w KD (testy dolby porobilem, podoba mi sie ). Moze to jest kwestia otwartego i bardzo waskiego salonu (3mx10 wraz z przedpokojem) i gdzies ten bass uciekal ;)
co do wygladu to naprawde fajny zestaw, zonka jest zachwycona . Jak ktos zainteresowany moge cyknac foto ;)
 

qqrydza

New member
No to poproszę o fotki... u mnie były małe zawirowania. Okazało się, że tam gdzie pierwotnie zamówiłem, po tygodniu jak zadzwoniłem zapytać się o zamówienie, okazało się, że zmienił się dealer i jeszcze z tydzień to potrwa. Troszkę się zjeżyłem bo nawet nikt się nie pofatygował i nie poinformował mnie o tym fakcie choć kolumny powinny już się u mnie pojawić. Tym bardziej, że cztery altusy sprzedały się na pniu (10 minut i po wszystkim, chyba ładne fotki zrobiłem;) no i cena potrafi zdziałać cuda
Altus 110 (2177416997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) i jestem od kilku dni bez dobrego audio. Anulowałem zamówienie i dogadałem się z blackninja. Kolumny już wysłane i mają dotrzeć jutro.
Nie będę robił antyreklamy firmie, która zawaliła bo "chłopaki" z salonu byli naprawdę mili i gdy wpadłem z marszu obsłużyli mnie bardzo ładnie. Za to właśnie postanowiłem dokonać zakupu u nich ale niestety nie poszło po mojej myśli.
Czekam więc niecierpliwie na moje nowe zabawki i też dam znać jak trochę się nimi pobawię.

Pozdrawiam.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
piczon, coś z akustyką pomieszczenia jest nie tak, C7 potrafią zagrać ładnym basem. Ja C4 używam tylko do kina, w stereo same fronty dają radę ;]
Nie wiele się tu pisze o C7 więc miło jest wiedzieć, że są na świecie równie zadowoleni, jak i ja, użytkownicy Kefa ;]
Już myślałem, że coś z moim uchem nie tak, że tylko ja i jeszcze garstka osób je posiada :)
Pozdrawiam
 

elvipl

New member
To ja sie dołoże do tej 'garstki' zadowolonych z KEF-a: u mnie AVR 255 + KEF C7, C6, C4, C3 (czyli tak samo ThePepe). Muzyka również bez C4. C7 w zupełności daje radę z basem - przynajmniej dla mnie.
 

piczon

New member
yyy no tez takie opinie slyszalem, wiec albo cos z pomieszeniem albo z ampli... ;) mam biednego avr165, ale przeciez nie jest to tez jakies dno ;)

moze cos z ustawieniami ? fronty ustawione mam na large, central i tyly na small. Jak wylacze suba to bas jest bardzo maly, musialbym sluchac muzyki naprawde glosno zeby go poczuc. W podlaczeniu raczej nic skopac nie moglem... sam juz nie wiem ;)
co do samych kolumn to gora jak i srednie tony bardzo mi sie podobaja i nie zaskakuja. Tu na forum ludzie chwala jamo lub np dali concept, a mnie glowa pekla po 10 min ich odsluchiwania - no ale co czlowiek/sprzedawca to opinia ;)
postaram sie jutro cyknac jakas fote
 

don111

Banned
yyy no tez takie opinie slyszalem, wiec albo cos z pomieszeniem albo z ampli... ;) mam biednego avr165, ale przeciez nie jest to tez jakies dno ;)
niestety, do muzyki to jest dno, poniżej jest jeszcze poziom "dno i kilo mułu" i tu przynależą najniższe amplitunery np Pioneera albo Yamahy
 
Do góry