kef c5 czy kef c7 ?

piczon

New member
Czesc

mam dylemat, obie kolumny beda graly wraz z pozostalymi surroundami z serii C KEF'a + centralny. Pokoj mam 20 metrow (podlozny, odsluch na tej krótszej scianie), elektronika to raczej yamaha (v671). Mam super cene na C5 i zastanawiam sie czy warto dolozyc tego tysiaka do C7
czy ktos ma porownanie i sluchal tych kolumn ? Prasa zagraniczna troche tyra te C5, ale dobrego testu nie udalo mi sie odszukac. C7 jest raczej chwalone, czy faktycznie bedzie taka roznica ? dodam , ze 80% to u mnie TV + filmy, 20% to muzyka- raczej rozrywkowa , soul , rnb etc (w przyszlosci chce dokupic zamknietego malego REL'a zeby podratowal bassem)
dajcie znac co o tym sadzicie - z gory dzieki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bylem kiedys na odsluchu i C5 odpadly. Byly za slabe, dusily sie, niedomagaly. C7 byly o niebo lepsze, bardziej dawaly rade. Po co oszczedzac na czyms, wydac kase i nie byc zadowolny? Doplac i po klopocie.
 

piczon

New member
no wiesz jak to jest z tym doplacaniem , mozna by tak dojsc do 10 K za 2 kolumny bo zawsze sa przeciez lepsze i lepsze :)
dzieki za opinie, jezeli ktos moglby sie jeszcze wypowiedziec to z gory dzieki
 

Trakkah

New member
Kiedyś wybierałem pomiędzy C7 a iQ50 czyli większa z serii niższej i mała z serii wyższej... Wszyscy zdecydowanie twierdzili że lepiej zakupić większą pomimo że z niższej serii i mieli rację :) Do Twojego metrażu lepsze będą C7...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja uważam że jeśli chcesz dokupić Rela do muzyki dla wsparcia basu do 20% wykorzystania . To C5 wystarczą do 20m2 dla kina domowego 80%.
Jeśli zaś miałbyś na myśli granie i słuchanie bez Suba Rela - to nie będziesz zadowolony. Wówczas tylko C7.
 

piczon

New member
no ja to sie kierowalem jak pewnie wiekszosc - wieksza membrana, wieksza moc= sie lepszy glosnik. Jezeli mowicie ze akurat w tym przypadku tak nie jest to wierze :) , niestety na necie spotykalem sie z opiniami w stylu C5 to pierdziawki i ze C7 dopiero graja jakos.
 

endrju68

New member
Proponuje C7 sam je mam i powiem, że basu jest wystarczajaca ilość. Wcześniej słuchałem C5 i C7 są zdecydowanie lepsze tym bardziej przy Twoim metrażu.
 

don111

Banned
C7 ok, ale może za 400-500zł więcej, w żadnym wypadku za 1 tys. zł... to się w ogóle nie opłaca bo C5 z dobrym, zwinnym subem zagra lepiej w muzyce od C7, a do kina i tak jest potrzebny subwoofer zarówno na jednych jak i drugich, więc nad czym się tu zastanawiać...
 

Trakkah

New member
A skąd aż taka duża różnica cenowa pomiędzy C5 a C7??
Nowe można wyrwać mniej więcej za tyle: C5 - 1500 zł a C7 1800 zł
a używane C7 za 1200 zł ostatnio widziałem :)
 

piczon

New member
no jest roznica w calym zestawie 5.0, c5 moge miec w komercyjnym sklepie za ok 2K, niestety c7 juz musze kompletowac sobie sam i tu jest tysiak wiecej ;)
same kolumny c7 vs c5 to faktycznie nie jest duza roznica :)
kupie w tygodniu raczej te c5 i zdam relacje jak to zagralo z yamaha 667
ew jakiego suba polecacie do kina i muzyki na 20m ? myslalem o rel t5, ladny, zamkniety ale koorewsko drogi :) Jakas alternatywa ? z tradycyjnych podoba mi sie JBL 250 - przynajmniej ustawic go bede mogl tam gdzie chce, pytanie czy sprawdzi sie tez w muzyce czy to tylko sapniecie do KD ?
 

piczon

New member
no i niestety juz po promocji - faaaak
raczej zdecyduje sie na zakupy u blackninja - najlepsza oferta :)

jaki ampli radzicie ? wizualnie podoba mi sie HK, czy model 156 lub 158 ew 165 to dobry wybor 80% do KD i 20% do muzyki ? chce zeby mial hdmi 1.4 i arc, czy cos innego w tej kasie ?
kolumny zostaja KEF'a (zestaw 5.0 z c7)
 

Trakkah

New member
Miałem HK AVR255 z Kef C7... dla mnie bardzo fajne grający zestaw :) więc polecam Harmana a który model to już sam musisz sobie odpowiedzieć czego oczekujesz z wyposażenia i ile możesz zapłacić za ampli. Do Kefa polecam posłuchać też Marantza :)
 

piczon

New member
chcialbym cos nowszego z hdmi 1.4 i arc. avr 156/158 chyba nie ma arc, myslicie ze warto doplacac do 165 czy to olac ?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Posiadam, podobnie jak Trakkah, avr 255 i zestaw Kefa z C7 i jestem zadowolony. Weź go pod uwagę
 

gebolek

Banned
Miałem HK AVR255 z Kef C7... dla mnie bardzo fajne grający zestaw :) więc polecam Harmana a który model to już sam musisz sobie odpowiedzieć czego oczekujesz z wyposażenia i ile możesz zapłacić za ampli. Do Kefa polecam posłuchać też Marantza :)

Harman z kefami to całkiem niezłe połączenie. HK255 z kef C7 za te pieniądze rewelka.
Co do połączenia marantza z kefami to po tym co słyszałem jak dla mnie porażka.


onkyo CD 7555 + TX-NR5007 + kef iQ70
 
Ostatnia edycja:
Do góry