KDL-55W905A software upgrade

brachson

New member
Witam,

Nowe 829 dostaly nowy software. Czy jest/bedzie mozliwosc zainstalowanie nowego softu do W905A?

Drugie pytanie dotyczy pilota dotykowego do 905 - bedzie sie go dalo dokupic i sparowac?

tnx!
Brachson
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Nowe 829 dostaly nowy software. Czy jest/bedzie mozliwosc zainstalowanie nowego softu do W905A?

Drugie pytanie dotyczy pilota dotykowego do 905 - bedzie sie go dalo dokupic i sparowac?

tnx!
Brachson

Witam uprzejmie,
Seria telewizorów firmy Sony KDL-50W829B ma zupełnie inne oprogramowanie , więc nie można w żadnym wypadku instalować tego nowego softu
w serii telewizorów firmy Sony KDL-xxW905A , które mają zupełnie inne oprogramowanie .
Nowy pilot dotykowy nie będzie współpracował z telewizorami firmy Sony KDL-xxW905A , gdyż te telewizory mają
zupełnie inne menu . Więcej w poście :
www.hdtv.com.pl/forum/1021801-post3.html

Natomiast można dokupić ten nowy pilot dotykowy do serii telewizorów firmy Sony KDL-50W29B , gdyż
te telewizory mają już nowe menu , które jest kompatybilne z tym nowym dotykowym pilotem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Przecież W905 dostały też aktualizację. Nowy soft to PKG4.401EU
Co wnosi ? Nie mam pojęcia. W menu chyba się nic nie zmieniło.

Co do pilota, to nie widzę jakiegoś większego problemu aby miały działać z w905. Wystarczy, że np. w tej aktualizacji producent dorzucił sterowniki do niego.
 

baciarek

New member
Chyba nie ma jeszcze w sprzedaży. Na razie wstrzymaj się z zakupem do W905 dopóki nie będzie potwierdzenia, że działa.

P.S. Wg info na sotrnie sony działa ten ilot na IRdzie i na Wifi
 

accu

New member
Bez reklam
Przecież W905 dostały też aktualizację. Nowy soft to PKG4.401EU
Co wnosi ? Nie mam pojęcia. W menu chyba się nic nie zmieniło.

Co do pilota, to nie widzę jakiegoś większego problemu aby miały działać z w905. Wystarczy, że np. w tej aktualizacji producent dorzucił sterowniki do niego.

Witam uprzejmie,

"Dorzuci" chyba specjalnie na Prima Aprilis 1 kwietnia ?



"Już to widzę":hihi:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
może i nie ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś taniego z androidem niż kupować pilota,wszystkie urządzenia z androidem i ios działają (nie wiem jak z windows phone-ale pewnie też)
 

accu

New member
Bez reklam
może i nie ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś taniego z androidem niż kupować pilota,wszystkie urządzenia z androidem i ios działają (nie wiem jak z windows phone-ale pewnie też)

Witam uprzejmie,
Przecież w zestawie do telewizora firmy Sony KDL-55W905A są dwa piloty , jeden standardowy RM-ED052 ,a drugi one-touch RMF-ED003 , tyle , że nie tak efektownie
działający jak ten nowy pilot z gładzikiem RMF-ED004.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Teraz rozumiem ;),to faktycznie nie opłaca się dokupywać specjalnie telefonu.Ale nie wierze że kupujecie sobie telewizory za 4-5-7 tysięcy zł i nie macie telefonu który współgra z tv ;)
 

baciarek

New member
Ehh i co z tego, że telefon współpracuje z tv, jak telefon ma do siebie, że trzeba go odblokować, odpalić aplikację, połączyć się z TV i dopiero można działać. Dlatego używa się tego okazjonalnie, np. do zaszpanowania przed znajomymi. Pilot sprawdza się lepiej od telefonu bo od razu jest gotowy do gadania z tv.

Druga sprawa, że ten gładzik w pilocie nadaje się głównie jako sterownik kursora myszki na ekranie. Reszta funkcji jest identyczna jak w zwykłym pilocie. Klawiatury w tym nie ma więc dalej wprowadzanie tekstu jest utrudnione. Wg. mnie kolejny zbędny gadżet. Dla mnie zamiast tego pilota (niech sobie go schowają) lepszym rozwiązaniem było by pozwolenie softem na podłączenie klawiatury i myszki bezprzewodowej - zwłaszcza, że jest w w905 bluetooth
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Ujmę to tak ; każdy ma swój punkt widzenia , czy jak kto woli swoje zdanie na dany temat . I bardzo dobrze .
Moim zdaniem nowy pilot z gładzikiem jest funkcjonalny i działa bardzo dobrze .
Gdyby działał z telewizorem Sony KDL-xxW905A , to bym sobie go dokupił .
Ale nie działa i działać nie będzie , czy komuś się to podoba , czy nie .
Tyle w temacie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Jeśli po części pijesz do mnie to kompletnie nie czekam na to, żeby ten pilot działał. Mało tego, drugi mini pilocik leży w szufladzie i czeka .... sam nie wiem na co. Nowe zielone menu też mnie nie rajcuje. Są inne rzeczy, którymi mogli by się zająć. Jakby co.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ehh i co z tego, że telefon współpracuje z tv, jak telefon ma do siebie, że trzeba go odblokować, odpalić aplikację, połączyć się z TV i dopiero można działać. Dlatego używa się tego okazjonalnie, np. do zaszpanowania przed znajomymi. Pilot sprawdza się lepiej od telefonu bo od razu jest gotowy do gadania z tv.

Druga sprawa, że ten gładzik w pilocie nadaje się głównie jako sterownik kursora myszki na ekranie. Reszta funkcji jest identyczna jak w zwykłym pilocie. Klawiatury w tym nie ma więc dalej wprowadzanie tekstu jest utrudnione. Wg. mnie kolejny zbędny gadżet. Dla mnie zamiast tego pilota (niech sobie go schowają) lepszym rozwiązaniem było by pozwolenie softem na podłączenie klawiatury i myszki bezprzewodowej - zwłaszcza, że jest w w905 bluetooth

Zgadzam sie z Toba.. choc kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat.. mi nie chce sie tel. uzywac... a szpanowac to mozna ale mercedesem s klasy ...
 

accu

New member
Bez reklam
Zgadzam sie z Toba.. choc kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat.. mi nie chce sie tel. uzywac... a szpanowac to mozna ale mercedesem s klasy ...

Witam uprzejmie,
Można po prostu używać dla wygody np. tablet . Nie jest to żaden szpan moim zdaniem .
Co ma do tego mercedes , tego już doprawdy nie wiem .
Najlepiej według mnie to ma rozwiązane Philips , bo ma pilota z wygodną dużą klawiaturką i kursor :neutral:.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jedrus11

New member
Czy ktos wie jaka mysz wspolpracuje z tym modelem przez bluetooth, w pomocy technicznej sony facet przeczytal z instrukcji, ze sa to 3 rodzaje myszy (tyle to sam wiem) ale jakie to myszy to juz nie potrafil powiedziec. Mial sie dowiedziec i oddzwonic ale cisza od tygodnia. W zwiazku z tym poszedlem do sklepu Euro agd, sprzedawca podlaczal kilka myszy z lacznoscia bluetooth przez USB ale telewizor zadnej nie widzial. Prosze o pomoc w tym temacie.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
 

Sebek74

New member
Przecież W905 dostały też aktualizację. Nowy soft to PKG4.401EU
Co wnosi ? Nie mam pojęcia. W menu chyba się nic nie zmieniło.

Co prawda z poprzednim softem działałem tylko ze 2h i zaraz potem zaktualizowałem na nowy ale to co zauważyłem to TV przestał się zawieszać przy odtwarzaniu np. MKV. Po 1.5 tygodnia testów nie zdarzyło się to ani raz. Mogę podsumować problemy/zalety nowego softu w kontekście odtwarzania filmów przez USB/DLNA:

* nie wiesza się już pernamentnie (tak że trzeba wyciągnąć wtyczkę z kontaktu)
* czasami przy przełączeniu ścieżki audio (kilkukrotnym) potrafi obraz się zatrzymać - wystarczy wycofać i odtworzyć ponownie (zachowuje pozycję i ustawienia)
* odtwarza poprawnie napisy po USB - nie rozpoznaje sam standardu kodowania, ale można przełączać, działa strona kodowa polska, UTF-8, UTF-16. Działa SRT, SUB, TXT.
* odtwarza poprawnie audio w standardach DD, DD+, DTS
* nie odtwarza audio w standardach FLAC, DD True-HD, DTS HD (informuje, że nieznany format)
* nie odtwarza u mnie części materiałów SD (nie szukałem jeszcze prawidłowości, zapewne chodzi o rozdzielczość albo nietypowe XVID), wszystko co mam w HD łyka bez problemu
* najgorsze co mnie drażni: nie odtwarza połowy napisów po DLNA (te same napisy działają po USB) i nie zależy to od napisów ale od filmu (te same napisy działają z jednym filmem a z innym nie); nie zależy to też od serwera (to sam o na Twonky, miniDLNA i PS3)
 

baciarek

New member
Fajnie, że to sprawdziłeś :) a że ci tak dobrze poszło, to sprawdź co dzisiejsza aktualizacja wnosi ciekawego :)

PKG4.410EU

Pojechali trochę z numeracją do przodu, może jakieś bardziej znaczące zmiany ?
 
Ostatnia edycja:

Sebek74

New member
Fajnie, że to sprawdziłeś :) a że ci tak dobrze poszło, to sprawdź co dzisiejsza aktualizacja wnosi ciekawego :)

PKG4.410EU

Pojechali trochę z numeracją do przodu, może jakieś bardziej znaczące zmiany ?

No faktycznie jest. Zainstalowałem, tv wciąż działa a to plus :) Niestety opisanych przeze mnie problemów nie rozwiązuje, nie zauważyłem na razie różnic.
 
Do góry