KDL-55W829 vs KDL-55W805A

Garf

New member
Powinna być taka sama matryca 100 Hz firmy AU Optronics . Do menu serwisowego tego modelu
nie miałem możliwości zaglądnąć. XR Motionflow 400 Hz . Różnica jest w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow.
Wielkie dzięki za informację! Czyli wychodzi, że dla przeciętnego użytkownika 805b będzie wystarczająca!
A czy materiały (obudowa), z których są zbudowane W829b i W805b są takie same? Czy może w przypadku tego drugiego są inne, słabszej jakości?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ramka wygląda na taką samą(nie dotykając).Motionflow w tv 815b ustawiając na płynny i doszukując się artefaktów przez 20 min da się odszukać.......znalazłem ich 4-5(dlatego ustawiłem na standard-tutaj nie występują)żeby nie było,w gdy wyszukuje artefakty nie da się normalnie oglądać filmu,ponieważ cały czas jestem skupiony w odszukiwaniu(1 metr od tv)w innych przypadkach jest wszystko OK.
 

pedeef

New member
Witam uprzejmie,

Podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedź w innym wątku dotyczącym telewizora firmy Sony KDL-50W829B . Matryca w telewizorze firmy Sony KDL-50W829B czy Sony KDL-50W828B jest
firmy AU Optronics -->T500HVF04-0 . Jest 100 Hz .
Taka sama matryca jest w Sony KDL-50W815B czy Sony KDL-50W817B czy Sony KDL-50W819B.
Różnica jest tylko w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Jednak wymieniona przez ciebie matryca jest w modelu 50W805B. W 50W829B mamy AMVA5 też tego samego producenta szczegóły tu obie 100Hz
 

pedeef

New member
Chyba raczej nie. Wg. stronki jaką podałem w poprzednim poscie:
"Sony 50W805B - Black / Motion Flow 400Hz - active 3D (AUO - T500HVF04.0)
Sony 50W815B - Silver / Motion Flow 600Hz - active 3D (AUO - T500HVF04.0)
Sony 50W817B - Silver / Motion Flow 400Hz - active 3D (AUO - AMVA5)
Sony 50W828B - Black / Motion Flow 600Hz - active 3D (AUO - AMVA5)
Sony 50W829B - Black / Motion Flow 600Hz - active 3D (AUO - AMVA5) "

tu też na fotce matryca 50W805B to AUO - T500HVF04.0
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Witam uprzejmie,

Proszę sobie wejść do menu serwisowego i odczytać nazwę matrycy .
Typ(rodzina VA) matrycy to nie nazwa matrycy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Accu, ja o tym wiem. Chodziło mi o to, że pedeef sugerował umieszczenie w W805B innej matrycy aniżeli w W829B. Tymczasem Sony w modelach 50W805B/815B/829B montuje takie same matryce.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu, ja o tym wiem. Chodziło mi o to, że pedeef sugerował umieszczenie w W805B innej matrycy aniżeli w W829B. Tymczasem Sony w modelach 50W805B/815B/829B montuje takie same matryce.

Witam uprzejmie,

Oczywiście masz rację:| . Są montowane te same matryce . Na dzień dzisiejszy nie słyszałem o innych.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pedeef

New member
Witam uprzejmie,

Proszę sobie wejść do menu serwisowego i odczytać nazwę matrycy .
Typ(rodzina VA) matrycy to nie nazwa matrycy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Jeżeli masz możliwość to proszę wejdź w menu obu modeli i podaj nazwy matryc.
Będę wdzięczny bo jestem zainteresowany kupnem modelu 50W805B lub 50W829B narazie bazuje na danych z netu nie wiem o co kaman z tymi matrycami. Jak pytałem chłopaków to pisali:
"Sony 50W805B - Black / Motion Flow - active 3D (AUO - T500HVF04.0)
Sony 50W829B - Black / Motion Flow - active 3D (AUO - AMVA5)
829 ma lepszą matrycę AMVA5 + lepsze odwzorowania ruchu z pełnym motionflow"
wyjaśnij jak możesz.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Krótko .

Matryca : T500HVF04-0

Różnica jest tylko w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow:-|.(Sony KDL-50W829B ma XR 800 Hz Motionflow i dlatego najlepszy płynny obraz)

Dodaję " mały" test , ale ciekawy telewizora firmy Sony KDL-50W805B ze stronki :

Test Sony KDL-50W805B : un tr


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

melerro

New member
Możecie napisać czy model 55'' W829 ma ten sam rodzaj matrycy co 50'' W829?

Mam też 2 inne pytania:

1. Kąty... ktoś tutaj wspomniał, że są gorsze od np. W905 a z tego co czytałem w recenzjach, W905 nie ma najlepszych kątów. Jak to wygląda w W829? Planuję wymienić 46EX500 (pojawiła się pionowa kreska sugerująca uszkodzenie matrycy) na 55W829B i zastanawia mnie czy obraz będzie gorzej widoczny, bo TV jest używany z różnych miejsc w salonie.

2. Montaż. Szukałem wczoraj W829 w sklepach ale nie miałem szczęścia. Na zdjęciach widzę jakąś dziwną kontrukcję z podstawką. Uda się ten TV zamontować rozsądnie na ścianie, jak najbliżej tejże ściany?

Pozdrawiam
Mel.

[edytowane]
AD2. Znalazłem odpowiedź, av4home.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2013/11/2013-08-Sony-Service-kit-KDL-xxW6xx-Series.pdf
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Ja z kolei słyszałem opinie, że 905 jest oparty na matrycy PVA od Samsunga, w związku z czym ma gorsze kąty widzenia, niż 805/829, które to korzystają z AMVA5 od AUO.
 

melerro

New member
Moje pytanie wzięło się z tego fragmentu wpisu forumowicza mars666 (hdtv.com.pl/forum/1033216-post14.html)

"Jeżeli chodzi o kąty boczne - tutaj jest największa bolączka. W porównaniu do w905, który wisiał obok różnica jest kolosalna."

Jeśli dobrze zrozumiałem kolega dostrzegł kolosalną różnicę na korzyść W905, chyba, że chodzi o inne kąty niż kąty patrzenia? :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja również postrzegałem kąty boczne w W829 jako raczej średnie, w porównaniu choćby do W705, ale może to była kwestia ustawień. W905 nigdzie nie widziałem, niestety.
 

themo

New member
Jak te telewizory sobie radzą z dyskiem zewnętrznym (format ntfs), odtwarza duże pliki mkv 20gb+? Ktoś może sprawdzić?


tap tap talk
 

dochtor

Member
Kąty boczne rzeczywiście są słabe (akurat mam porównanie to Toshiby L7453, bo stoi w sypialni), ale kto ogląda z boku filmy. Poza tym 829B jest kozak.
 

radish

New member
Czyta wszystko. Łącznie z mkv które mają nawet 35gb. Bez przycinki, płynnie z napisami srt/txt. Z bardzo fajnymi trybami rozciągającymi obraz.
 

Bllu-Man

New member
Czyta wszystko. Łącznie z mkv które mają nawet 35gb. Bez przycinki, płynnie z napisami srt/txt. Z bardzo fajnymi trybami rozciągającymi obraz.

A jak wygląda kwestia odtwarzania przez sieć ? z dysku sieciowego albo podpiętego kompa ?

Jakieś opóźnienia? radzi sobie z dużą rozdzielczością ? etc?
 
Do góry