kdl-55w809C - ciągle działający dysk twardy ?

robertoos188

New member
Witam, przymierzam sie do kupna wlasnie tego telewizora kdl-55w809C, tylko wyzytałem na forach jak się podepnie dysk twardy do tego telewizora nawet jak sie wyłonczy telewizor i będzie w stanie uspienia to dysk ciągle chodzi, czy to jest prawda? naprawili juz ta przypadłośc, mam dysk 1TB WD jak by mial ciągle chodzić 24h na dobe nawet jak telewizor jest wyłonczony w stanie uspienia to szybko mi padnie dysk, i jeszcze mam jedno pytanie, odnosnie odwarzaniem filmów z dysku , nie chcę odwarzacz filmow po przez kodi bo jest za duzo wchodzenia w te aplikacje itp, za dlugo to trwa, a samsungu od razu sie przechodzi, chodzi mi o inne aplikacje np VLC, MX Player | Kinoplex | | Plex, dobrze się sprawdzają? szybko wczytuje liste filmów z dysku? mi się wydaje ze poprzez odwarzanie filmow w tych aplikacjach jest szybszy dostęp do filmow niz w aplikacji kodi, kiedyś miałem tv boxa andrroid tv za 300zł, i jak odwarzałem zwykle filmy w np VLC, to nie było głosu, a np w kodi było normalnie dlaczego, dla mnie kodi jest troche problematyczne, za dlugo zajmuje dostep do danego , filmu, i osttatnie pytanie najwazniejsze jak długo się uruchamia ten telewizor? chodzi mi jak dłu np jak był np odłączony od zasilania a jak długo jak był w stanie uspienia, bo w samsungu to szybko się uruchamia, czekam na wasze odpowiedzi.
 

Damaranus

New member
Z uśpienia - sekunda?
Na zimno - 15-20 sekund ale po aktualizacji do 6.0 niby jeszcze szybciej wszystko działa.
Co do pracy dysku to SONY sobie z tego nic nie robi. Poczekaj niech się ktoś z androidem 6.0 wypowie czy wyprowadzili to na prostą. W tej chwili porty USB działają non stop i jedynym rozwiązaniem jest instalacja listwy USB z włącznikiem. Niestety, zajechałem 2 dyski w ten sposób.

Co do prędkości odczytywania z dysków no to najlepiej było by zrobić jakiś test. Fajny pomysł na materiał Video
 

Graffy

New member
Wiele dysków USB ma w firmware zaimplementowaną funkcję uśpienia.
Poszukaj na forach, na pewno coś znajdziesz.
 

robertoos188

New member
Dzwonilem do sony podobno android 6 naprawia problem uspienia dysku, do 8 marca maja podobno dostac wszystkie telewizory nowego androida
 
Do góry